Fiksiranje deske na WC školjki

matt

yeeeehaaaaw
20. jul 2007
866
0
16
Ni mi jasno, pa sem do konca tehničen....

Dila se je losala in ne najdem vijaka, da bi jo privil nazaj. Situacija je taka:
- viseča školjka
- zakitana na zid
- odprtina samo ena z imbus vijakom za montažo (tam kjer je plastičen čep.
- vijaka, matice, navoja, whatever za pritrditev deske pa nikjer

Ostale školjke imajo skozi luknjo, da jo na spodnji strani priviješ z matico. Ta je zaprta

Kje je trik?

LPM;
772801-Slika170.jpg
 

Priponke

  • 772801-Slika170.jpg
    772801-Slika170.jpg
    12,1 KB · Ogledi: 1.872

B81

22. jul 2007
34.540
8.982
113
Morda so pa čepki na luknjah spodaj, pa nisi videl, Ker če ni luknje, potem ne gre drugače, kot da losaš tu na deski, da na školjki ostane le tale krog in valj. Poglej še na notranji strani pokrova, kjer je pritrjena na tečaja.
 

matt

yeeeehaaaaw
20. jul 2007
866
0
16
Pregledal okoli in okoli. Ni, pa da me hebeš....

Upam, da za pritrditev deske ni potrebno sneti školjke iz zida, ker to je
ne-ne-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

B81

22. jul 2007
34.540
8.982
113
Se ne odvije tu pri levi puščici? In kaj je tam ko je desna puščica?
Pa kako desko si to kupo?
grin1.gif


 

matt

yeeeehaaaaw
20. jul 2007
866
0
16
Tam ni vijaka.... Ne gre za mojo desko, če bi desko kupil, bi vedel kako se montira. Zadevo rešujem nekomu, ki ima še manj pojma kot jaz
bonk.gif
Pri desni puščici je imbus, ki pritrjuje školjko na zidno konzolo.

LPM;
 
Nazadnje urejeno:

Tku

Pripravnik
20. nov 2007
598
0
16
Tiha voda
Snemi desko dol iz okovja in potem te pante nekako tako vrti, da se bodo zategnili. V luknji pod panti je okoli vijaka gumijast vložek, ki ga z zategovanjem vijaka stisneš ob steno luknje, ter s tem fiksiraš pante.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.814
113
ena izmed opcij (možna,,,vem pane) bi bila da odšravfaš dol desko (tam na puščici, kjer ti je že en predlagal) ter poskušaš zavrteti zunanji del,,če ti bo preko tega uspelo privijačiti nazaj (sumim da je spodaj matica).

Druga (bolj verjetna opcija) pa da s enim in edinim inbusom odmontiraš školjko, da boš od zadaj prišel do šravfa/matice ki ga boš pritrdil.

Sumim da bo potrebno takrat tudi na novo potegnit silikon (Če je sploh potreben - vsaj z vidika estetike verjetno ne)..bo pa kriza, če je školjka hkrati še prilepljena na steno.
 

Tku

Pripravnik
20. nov 2007
598
0
16
Tiha voda
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Druga (bolj verjetna opcija) pa da s enim in edinim inbusom odmontiraš školjko, da boš od zadaj prišel do šravfa/matice ki ga boš pritrdil.

Nikakor ne počni tega!

Jaz sem te pante že menjal
zmaga.gif
, le da je vidni del drugačen. Luknja v katero se pritrdijo panti je "slepa" in se tudi od zadaj ne pride zraven. Lahko jih pa potegneš povsem ven, pa jih tudi ne bo večji problem pričvrstiti nazaj, samo to počni ločeno od deske.