Fakulteta za org. vede Kranj - izredni studij

katarina

Zelenc'
25. jan 2009
20
0
1
Pozdravljeni,

zanimam se za izredni studij na FOV Kranj, visokosolski studij smer Organizacija in management poslovnih in delovnih sistemov (skrajni primer tudi Org. in man. kadrovskih in izobrazevalnih sist.).

Zanima me vse v zvezi s tem studijem, fakulteto, kako so organizirana predavanja, kolikokrat tedensko, ob kateri uri, se da izredni studij kombinirat s sluzbo, kako je glede izpitov, so tezki?, kje v Ljubljani se tocno izvaja ta studij, ste zadovoljni/ce niste zakaj ne...

Skratka vse me zanima!

Hvala!
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.200
670
113
izredno so predavanja ponavadi 1-3 po tri ure v Ljubljani na različnih lokacijah. Ponavadi se začnejo ob 16:00. Izpiti so simpl, če se vsaj malo učiš. jst sm naredu visokošolskega in bolonjsi magisterij v sedmih letih ob delu brez večjih težav. Zadovoljen? Če rabiš samo stopnjo ok, če bi rada tud kej se naučila je pa že bl tko.

lp
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.323
372
83
Ne bom napletal o študiju, ker izkušenj iz prve roke nimam. Poznam pa veliko bivših študentov, predavateljev, način dela...

Tako da je moje mnenje takšno - če imaš odveč časa in rabiš nek papir, karkoli bo že pisalo go, potem go for it. Študij ni zahteven, z malo truda ga lahko spaca vsak.

Je pa vprašanje, kaj od študija (razen papirja) pričakuješ? Kakšne hudega renomeja "kranjska sorbona" namreč nima.
 

katarina

Zelenc'
25. jan 2009
20
0
1
V bistvu je tako da potrebujem samo stopnjo izobrazbe, ker sluzbo imam ze (visjo stopnjo potrebujem zaradi napredovanja in tako naprej, skratka ne gre se za to, da naredim to solo in sele potem iscem zaposlitev). Tako da me je ravno to zanimalo, koliko je potrebnega se dela po predavanjih doma, pa ob kateri uri so predavanja... Ob 16:00 mi pa nekako skoraj ne bi ustrezalo ker delam do 16:00 oziroma obcasno malo prej zakljucim, pomoje bi se to lahko zmenila v sluzbi. A je bilo kdaj ob sobotah tudi? Ker na Gei in se kje vem da imajo tudi ob sobotah dopoldne..
crazy1.gif
 
19. jul 2007
2.756
1.479
113
Citat:
Uporabnik katarina pravi:
V bistvu je tako da potrebujem samo stopnjo izobrazbe, ker sluzbo imam ze (visjo stopnjo potrebujem zaradi napredovanja in tako

V tem primeru (in samo v tem primeru) je Kranjska sorbona pravi naslov zate.

V vseh drugih primerih, je boljše če sploh nimaš diplome, kot da imaš to.
 

asko

Fizikalc
22. jul 2007
2.565
3
38
Tako pa spet ni. To je bil včasih tak sloves Sarbone, mislim pa, da je danes kar malček težje.
 

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
Samo ima čisto prav, pa če hočeš to slišat al pa ne. Dejstvo je, da je to faks za papir, ostalo je katastrofa.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Tole je pa kozlarija, if I ever read one
grin1.gif


FOV je faks, ki se ga z nekaj dela da narediti (poznam približno toliko kolegov, ki ga niso naredili kot tistih, ki so ga), če boš imel kaj konkretnega od njega, je pa odvisno od tebe. Faks ti da osnove in razširi obzorja, da ti je sploh jasno za kaj se v neki stroki gre. Če hočeš kaj konkretnejšega znati, pa te tudi po študiju še kako čaka strokovna literatura.

Avtorici teme: Ja, potem bo FOV tudi pravi zate (gotovo pa so tudi lažji faksi za ob delu). Glede smeri je pa tako: za moje pojme je edina, ki je kaj vredna, org. informatika. S proizvodno je tako, da jo poznajo bolj ali manj delodajlaci le na gorenjskem koncu (če za trenutek pozabimo, da gromozanskih proizvodnih sistemov pri nas, kot so bili 20 let tega, ni več), s kadrovsko pa tako, da vsevedni kadrovski eksperti za delo kadrovnika v podjetju v razpis napišejo recimo "dipl. komunikolog", ko pride na razgovor dipl. org. - kadrovski menedžer, ga pa gledajo ko tele v nova vrata, češ kaj pa ti delaš v tem fohu
hysterical-1.gif


Skratka, je pa za moje pojme kadrovska smer najlažja. Če je tvoje delo v proizvodnem podjetju, pa bo prava "proizvodna" smer. Veliko sreče
zmaga.gif
 
Nazadnje urejeno:

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.384
113
Pa če človek bere nekatere kle v tej temi si misli da obstajajo faksi kot je FOV....kjer narediš fax zato da ga narediš in imaš papir......in pa nekateri "drugačni" faxsi....nam looserjem iz FOV nevidni.......ki ko ga narediš.....potem vse znaš....še isti dan odpreš firmo in začneš na polno služit $$$...al pa te še isti dan zvlečejo v dobro službo zato ker si iz tega special drugačnega faxsa
smile-1.gif
 

AndrejK

Fizikalc
7. sep 2007
1.279
3
38
SI
Citat:
Uporabnik C152SLO pravi:
Samo ima čisto prav, pa če hočeš to slišat al pa ne. Dejstvo je, da je to faks za papir, ostalo je katastrofa.

Mislim, da je tony dobro obrazložil, kaj in kako...
Vsi faksi so za papir. Če hočeš kaj napraviti iz sebe je faks samo del tega.
Meni osebno je recimo ekonomija mimo faks, sploh pa "uni.dipl.oec"-ji, ki sem jih imel do sedaj čast srečati... S čim jih "futrajo" na faksu, da mislijo, da so nepogrešljivi v današnjem svetu... Verjetno imajo profesorje tipa Gričar (FOV). Tisti, ki so ga lahko spoznali, vedo na kaj mislim.
 

MaydenV

Zelenc'
29. okt 2009
1
0
1
Študij na FOV ni več tako lahek, kot je bil. Sicer ne bom komentiral smeri kadrovski in izobraževalni sistemi ter smer delovni in poslovni sistemi, ker ju ne poznam, a smer informatika definitivno je uporabna. Zaposljivost s FOV diplomo je sigurno dosti boljša od marsikatere fakultete pri nas. Le-to pa je meni najbolj pomemben podatek. Kaj mi bo diploma neke precenjene EF in podobnih, ko pa z njo ne morem dobiti solidne zaposlitve.
 

Infernus

Fizikalc
8. jun 2008
2.301
5
38
Sam sem trenutno vpisan na FOV, izredno, bolonjski, smer inf. sistemi.
Moram reči, da študij po težavnosti nikakor ni primerljiv s študiji tehnične smeri npr. računalništvo in informatika. To je igračkanje proti FRI-ju. Vendar je že sam študij tako zastavljen in tisti, ki se bo želel nekaj naučiti, se tudi bo. To ve vsak posameznik pri sebi. Sam sem se po diplomi iz informatike vpisal še na FOV, ker me organizacija in management zanimata. Nekateri predmeti so morda malo bolj težavni (kot tudi nosilci predmetov), vendar je to povsod. Moje mnenje je, da je FOV nekje med povprečji fakultet, definitivno pa je (vsaj po mojem občutku) bistveno "težji" kot kakšen "razredni pouk" ali pa you name it nekaj iz FDV.
Bolonjski študij je prinesel kup seminarskih in bednobednih dodatnih nesmislenih ukrepov, ostalo je isto. Se pravi - več obveznosti za isti drek - ali še slabše, ker pri VS delaš namesto 7. stopnje po bolonjskem samo 6. stopnjo, "matraš" se pa bolj kot si se prej.
Jebiga. Ampak kot rečeno, jaz se nisem vpisal zaradi papirja in me baš boli za stopnjo...
 

Awesome

Zelenc'
1. nov 2020
1
0
1
Sam sem trenutno vpisan na FOV, izredno, bolonjski, smer inf. sistemi.
Moram reči, da študij po težavnosti nikakor ni primerljiv s študiji tehnične smeri npr. računalništvo in informatika. To je igračkanje proti FRI-ju. Vendar je že sam študij tako zastavljen in tisti, ki se bo želel nekaj naučiti, se tudi bo. To ve vsak posameznik pri sebi. Sam sem se po diplomi iz informatike vpisal še na FOV, ker me organizacija in management zanimata. Nekateri predmeti so morda malo bolj težavni (kot tudi nosilci predmetov), vendar je to povsod. Moje mnenje je, da je FOV nekje med povprečji fakultet, definitivno pa je (vsaj po mojem občutku) bistveno "težji" kot kakšen "razredni pouk" ali pa you name it nekaj iz FDV.
Bolonjski študij je prinesel kup seminarskih in bednobednih dodatnih nesmislenih ukrepov, ostalo je isto. Se pravi - več obveznosti za isti drek - ali še slabše, ker pri VS delaš namesto 7. stopnje po bolonjskem samo 6. stopnjo, "matraš" se pa bolj kot si se prej.
Jebiga. Ampak kot rečeno, jaz se nisem vpisal zaradi papirja in me baš boli za stopnjo...
Sicer že stara tema, ampak vseeno. Da je razredni pouk na Pef Lj težek?? Vsakdo ve, da je Pef najlažje kar je na Uni Lj, tukaj pa izstopata razredni pouk in predšolska vzgoja. Dobesedno ponavljajo snov iz gimnazije oz. je marsikakšen naravoslovni predmet še na nižjem nivoju. Moja prijateljica je študirala na Pef, smer razredni pouk in sem videla kako nezahtevno in neobsežno je študijsko gradivo. Plus dejstvo, da ji je poleg študija ostajalo še ogromno prostega časa, govori samo zase.
 
  • Wow
Reactions: cappy

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Sicer že stara tema, ampak vseeno. Da je razredni pouk na Pef Lj težek?? Vsakdo ve, da je Pef najlažje kar je na Uni Lj, tukaj pa izstopata razredni pouk in predšolska vzgoja. Dobesedno ponavljajo snov iz gimnazije oz. je marsikakšen naravoslovni predmet še na nižjem nivoju. Moja prijateljica je študirala na Pef, smer razredni pouk in sem videla kako nezahtevno in neobsežno je študijsko gradivo. Plus dejstvo, da ji je poleg študija ostajalo še ogromno prostega časa, govori samo zase.

Slabo bereš, in morda moraš nazaj na razredno stopnjo osnovne šole... ;)

OP je v postu iz leta 2009 napisal, da FOV tako enostaven kot PEF vendarle ni. To implicira točno to, kar ti je dvignilo žolč - da je PEF preveč enostaven.