Fakin' mengeški semafor...

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
...na koncu Prešernove, ko zaviješ desno proti Trzinu (Glavni trg)!!!! Je navaden trobarvni, z dodatno zeleno puščico za desno! Torej, ob rdeči na glavnem se prižge zelena puščica za desno, nekaj časa sveti, potem se pa za kakih 5 sekund UGASNE in ŠELE POTEM se prižge ob rdeči oranžna, pa glavna zelena!! Par sekund vmes sveti samo rdeča, torej skozi semafor ne smeš! To je skregano z vsako logiko, jaz sem ustavil, ker križišča ne poznam, pa bi kmalu dobil enega v rit. Seveda se je obesil na hupo ...
smirk-1.gif


Upam da razumete zakaj se gre. A je to stalna praksa ali ima semafor probleme sam s sabo? Lahko da jih bo še imel tudi z mojo fleksarco
evil.gif
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
poznam ta semafor in problem je, ker je interval, premor, vedno daljsi. se poldrugo leto nazaj sta bila dobro usklajena sedaj pa je razlika ze zelo ocitna. minuta dela in bi bilo spet nastavljeno kot se spodobi. sam vozim cez, vkolikor sem prvi, tudi ob rdeci luci, ker nimas koga ovirati.
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Ja PI.ZDA a ni to narobe??? Zelena puščica mora svetit, dokler se ne prižge glavna zelena!!! Skozi rdečo se ne sme!!

Čakte da fleksarco dobim s servisa, mu bom že pokazal interval!!
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.103
743
113
ko je že govora o semaforjih, ali kdo ve, katera služba nastavlja dolžino intervalov na semaforjih? po LJ je kar nekaj križišč, v katerih so intervali postavljeni malo zgrešeno, namreč ena stran ima prekratek interval in ponavadi rabiš 2 ali več intervalov, da prideš skozi, medtem ko je pravokotna cesta polovico intervala prazna
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
kar porezi. saj drugace se nihce ne zmiga
grin1.gif
itak med konicami uporabljam ostale ulice
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Zabaven semafor.
stupid-1.gif


Jaz še vedno včasih avtomatsko pohodim zavoro, ker me preseneti rdeča luč.
 

Goran_82

Fizikalc
21. jul 2007
1.539
2
38
Takih semaforjev je v MB en kup (iz glave se zdaj spomnim najmanj 3). Res bedarija da tista dodatna zelena puščica ne moreš 5 sekund dlje goret
bonk.gif
Jaz ponavadi ustavim, pa čeprav po nepotrebnem stojimo 5 sekund...
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.392
1.355
113
Poznamo, poznamo.

Od časov delanja občinskih CPPjev je že dolgo, ampak se mi dozdeva, da ni vse po regelcih.
confused-1.gif


Naj nekdo napiše z vsemi podatki napisano pismo na PP Domžale
smile-1.gif
)
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
A tako je to. Da ni sponzor semaforja kak lokalni klepar mogoče?
rolleyes-1.gif


Vsekakor bom nekam napisal srceparajoči dopis
smirk-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.342
5.856
113
pri taščici
Cesta je najbrž republička tko da bo najbolje na DDC potem pa lahko še na občino Mengeš,PP Domžale Hitovo odprto linijo...
 

Blue GTI

stručko
Osebje foruma
19. jul 2007
403
0
16
Ljubljana
www.69performance.si
Ta semafor še predobro poznam. Tako neumno je začel delati točno od dneva, ko so ukinili utripajočo zeleno luč. Do takrat je zelena puščica za desno svetila toliko časa, dokler se ni glavna zelena prižgala. Promet je bil tekoč in pretočen. Sedaj pa se zelena ugasne in par sekund je vse rdeče. Kolona vozil se ustavi in spelje šele, ko se prižge zelena čez par sekund. Pač nek [censored] je semafor sprogramiral čisto narobe.

Je pa hec, da 90% voznikov pozna ta semafor in gladko pelje v rdečo med premorom zelene puščice in glavne zelene luči. Tudi jaz brez sramu priznam, da peljem skozi rdečo in hkrati prekolnem programerja semaforja.

Ta semafor ima še eno hibo in to je, da je za kake 5 sekund premalo odprta smer iz mengša levo proti Brniku. Popoldne je prava katastrofa. Vozil za Kamnik za naravnost ni toliko, kot jih je levo za smer Brnik. Sem 100% prepričan, da če bi bil interval za Brnik daljši za 5 do 10 sekund, bi bil Mengeš v konicah totalno bolj pretočen. In še fora, ta čas bi lahko svetila tudi zelena puščica za desno o kateri je govora v tej temi in bi se tudi kolona vozil bistveno zmanjšala pred to puščico, saj je v konici kolona dolga, da čakaš do 10 intervalov semaforja, da prideš skozi.
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Super. Eden izmed tistih 90% voznikov ki semafor poznajo je priletel znancu v rit. Znanec je iz ostalih 10%, ki semaforja niso poznali. Sedaj ga vsi poznamo, pametno pa bi bilo da bi ga spoznal še kdo ZA TO ODGOVOREN...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.342
5.856
113
pri taščici
Podobno foro sem opazil na uvozu AC v Domžalah. Če prideš iz Podrečjan in zavijaš za LJ med zeleno lučjo in zeleno puščico kake dve sekundi gori samo rdeča luč.
A res nič ne pogledajo kako delajo semaforji (in tega niti cestarji, policaji ne opazijo)
 

Axi

Fizikalc
2. sep 2007
893
28
28
Pomoje že opazijo, ker je res nemogoče spregledati, če se vsak dan voziš (kot policaji, cestarji in podobni) na takih relacijah, bi pa rekel da se jim gladko j...e. Enako tudi za uničene ceste, kjer pustiš pol avta če slučajno zapelješ v kakšen krater
stupid-1.gif
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.103
743
113
opazijo že, sporočijo nadrejenim, ampak če se nadrejeni ne vozijo tam, potem zadeve verjetno obtičijo v predalih
frown-1.gif