Facebook - nekdo je z mojim denarjem oglaševal za drugo podjetje

Success

Fizikalc
5. sep 2010
532
164
43
V zadnjih mesecih sem imel 3 pomočnike - "strokovnjake" za FB marketing.

Po pregledu sem opazil, da je iz mojega računa denar odtekal v oglase za drugo podjetje, ki bo zaenkrat neimenovano.

1.) Kako je to mogoče, če nikoli nisem imel dodane druge trgovine pod svojimi stranmi (ker to bi opazil)?
2.) Kako naj pogledam stroške za marketing za eno leto nazaj - da vidim, koliko se je porabilo?
3.) Kako naj sploh dobim pravega krivca? Je to zrelo za prijavo na Policijo?

Kontaktiral sem lastnico tega podjetja, ki pa mi še ni odpisala. Pred tem sem jo večkrat klical (številka trgovine) in se ne javi.

screenshot-2019-04-17-at.png


Res, da je v zadnjih 60 dnevih samo 5eur, ampak vprašanje, koliko je bilo porabljeno prej. Zadnji mesec, ko sem vse "strokovnjake" skenslal, je poraba za to trgovino 0€.

Success
 

Success

Fizikalc
5. sep 2010
532
164
43
V zavihku bi namreč moralo biti samo moje podjetje, imam pa možnost za svoje in tuje podjetje:

screenshot-2019-04-17-at.png
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
pomoje je cisto nenamerno, se je tudi ze meni zgodilo, ker sem pac admin na vec oglasevalskih accountih.

Izvozi si fakture, oz jih itak dobivas na mail pa lahko tam vidis.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
Se to, nekdo je dodal drugo fb stran pod tvoj account, to si ti kot lastnik definitivno moral potrdit.

Mogoce lastnica trgovine niti ne ve za to, je kak ta ko si sodeloval z njim pac dodal kako stran na tvoj acc (a so imeli admin pravice??)
 

Success

Fizikalc
5. sep 2010
532
164
43
pomoje je cisto nenamerno, se je tudi ze meni zgodilo, ker sem pac admin na vec oglasevalskih accountih.

Izvozi si fakture, oz jih itak dobivas na mail pa lahko tam vidis.

No saj zato pravim, da bom najprej počakal na odgovore. Morda je res nenamerno - najverjetneje. Sem pregledal zadevo in je bilo teh 5€ vse. Za 5€ se niti ne bom trudil naprej raziskovat. Tako ali tako sem ugotovil, da največ naredim sam (kljub porabljenemu času). Z agencijami (in posamezniki) nisem imel dobrih izkušenj. Ampak to je odvisno na kaj naletiš.

Bi te pa vseeno vprašal, kako se ti zdijo te Automated Facebook Ads? Glede na razne tuje članke naj ne bi bili slabi (se pa trenutno še ne morejo primerjati s strokovnjaki digitalnega marketinga).
 

Success

Fizikalc
5. sep 2010
532
164
43
Se to, nekdo je dodal drugo fb stran pod tvoj account, to si ti kot lastnik definitivno moral potrdit.

Mogoce lastnica trgovine niti ne ve za to, je kak ta ko si sodeloval z njim pac dodal kako stran na tvoj acc (a so imeli admin pravice??)

Vse sem imel kot Admina. Se pa ta tuja stran pokaže samo tam, kjer sem naredil screenshot. Tam, kjer zbiram med različnimi svojimi page-i, je ni bilo videti.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
tisto kar tam vidiš, ni stran ampak še en cel business account oz. plačnik če tako hočeš

ni glih to moj core business tako da kaj preveč eksperimentiram ne, ampak če pravijo da so v tujini slabi, predvidevam da bo za slo trg še toliko slabše :)
 

B81

22. jul 2007
34.474
8.952
113
No saj zato pravim, da bom najprej počakal na odgovore. Morda je res nenamerno - najverjetneje. Sem pregledal zadevo in je bilo teh 5€ vse. Za 5€ se niti ne bom trudil naprej raziskovat. Tako ali tako sem ugotovil, da največ naredim sam (kljub porabljenemu času). Z agencijami (in posamezniki) nisem imel dobrih izkušenj. Ampak to je odvisno na kaj naletiš.

Bi te pa vseeno vprašal, kako se ti zdijo te Automated Facebook Ads? Glede na razne tuje članke naj ne bi bili slabi (se pa trenutno še ne morejo primerjati s strokovnjaki digitalnega marketinga).
Automated ads so dragi ko zafran (beri svinja). To bi kar na IG dalo pa povsod kjer se tapka, kupuje pa nic.
Ok za zagon, potem pa obvezno edit.