F117 Stealh fighter se poslavlja

Zorroslav

Zeroslav
5. jan 2008
1.441
0
36
35
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Želja po hitrosti je minila že par desetletji nazaj
tongue-1.gif

Sedaj se gre za okretnost letal, manjšo radarsko vidnost, nabasanost z elektroniko itd

To pa zato, ker več ni DOG-Fightov, oziroma jako malo. Zdej se gre bolj zato kdo bo koga lashko zasledil čimprej in ga od čimdlje uspešno sestrelil.
 

alexx_

nekaj v tem stilu
11. maj 2007
4.236
44
48
offline
ziher. no, mozno je da so marinci presaltali sedaj tudi na E/F verzijo, ampak prvo so jih meli v NAVY...

pogooglaj za hec katere verzije usmc uporablja in katere navy... sem skor sigurn da je tako kot sem napisal
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Imas prav, do sedaj so samo C CN pa D verzije uporabljal. Zmotilo me je to, da sem delal modelcek superhorneta, pa je bil marines verzija
grin1.gif


Klik

Evo, zanimiv link, kjer si lahko preberes [ce te zanima], kako marinci pluvajo superhorneta in hocejo na vsak nacin JSF
smile-1.gif
 

Maiden

Fizikalc
7. nov 2007
763
182
43
Jaz sem za eurofighterja, saj lahko dela manevre pri nadzvočni hitrosti. F22 pa je po drugi strani bolj neviden, pa trust vectoring ima.
 
Nazadnje urejeno:

Freak

Pripravnik
19. sep 2007
522
0
16
Mene pa se vedno zanima,kir frcoplan je naslednik legendarne SR-71 black bird?? Kaj je blo pol s projektom Aurora??
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.392
1.355
113
Njegovo delo opravljajo sateliti oz. danes računalniško vodeni izvidniki
smile-1.gif
 

alexx_

nekaj v tem stilu
11. maj 2007
4.236
44
48
offline
Citat:
Uporabnik MViper pravi:
Zmotilo me je to, da sem delal modelcek superhorneta, pa je bil marines verzija
grin1.gif

mam plan, da ko bom enkrat vlki in zivel na svojem, da bo to en izmed mojih hobijev. imel sem jih kr nekaj ampak zaradi pomanjkanja prostora in ker so bili izpostavljeni drugim osebam (beri: mlajsi brat mi jih je po nesreci "sestrelil" s police) jih nimam vec.

trenutno caka zapakiran F16ka in napol dokoncan F15 ter starfighter. ah ja... enkrat bodo lepo narejeni in v steklenem hangarju. hocem pa imeti v zbirki vsa (oz. vsaj tista najbolj znana) moderna vojaska letala ter helikopterje od druge svetovne vojne naprej
smirk-1.gif
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.949
1.260
113
Citat:
Uporabnik C152SLO pravi:
Citat:
Uporabnik MViper pravi:
Torej je letel.. dobrih 17 let?

Saj so Falcon, Eagle, Tomcat, Hornet dlje casa službovali.... ?

Eagli so se v uporabi? Al jih je nadomestil superhornet?

F15 je še v uporabi, čeprav je pred cca 1 mesecem nazaj še veljala prepoved letenja z njimi zaradi povečanega števila nesreč. Razlog za nesreče je baje utrujen material in začeli so pokati glavni nosilci
bonk.gif


Kar se pa F22 tiče ... tam je šele težav in sploh ni čudno, da ne morejo in ne morejo normalno "zaživeti". Poleg totalne blamaže cca 1 leta nazaj, ko jim je na letu proti Japonski odpovedal celoten sistem navigacije in komunikacije kjer so bili totalno v temi (dobro, da je poleg njih letel Awacs in tanker, drugače bi vseh 12 popadalo v morje) je bolj smešno še nekaj.

Zadnja prigoda, ko je pilot moral kar 5 ur čakati na žgočem soncu, ker se ni hotela odpreti kabina (pokrov kabine). Stvar so rešili potem z rusko metodo ... vzeli so veliko sekiro in dobesedno izsekali kabino in boge pilota spravili ven
hysterical-1.gif


Stanje je katastrofalno in bolj za jokati kot smejati
smile-1.gif


Zakaj se pa ni enostavno izstrelil ?
Še niso imeli 0-0 sedežev, ali je tudi to odpovedalo ?
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Si bos mogu pa kar sobo narest za to
smile-1.gif


Bedno je, ko ti avioncek stoji kaksne pol leta, pa zacne ob dotiku sam od sebe razpadat.. ce pa pretiravas z lepilom je pa fugly..
 

Tenforest

Majstr
3. sep 2007
5.659
499
83
41
povsod malo
Citat:
Uporabnik AndrejD pravi:
Citat:
Uporabnik C152SLO pravi:
Citat:
Uporabnik MViper pravi:
Torej je letel.. dobrih 17 let?

Saj so Falcon, Eagle, Tomcat, Hornet dlje casa službovali.... ?

Eagli so se v uporabi? Al jih je nadomestil superhornet?

F15 je še v uporabi, čeprav je pred cca 1 mesecem nazaj še veljala prepoved letenja z njimi zaradi povečanega števila nesreč. Razlog za nesreče je baje utrujen material in začeli so pokati glavni nosilci
bonk.gif


Kar se pa F22 tiče ... tam je šele težav in sploh ni čudno, da ne morejo in ne morejo normalno "zaživeti". Poleg totalne blamaže cca 1 leta nazaj, ko jim je na letu proti Japonski odpovedal celoten sistem navigacije in komunikacije kjer so bili totalno v temi (dobro, da je poleg njih letel Awacs in tanker, drugače bi vseh 12 popadalo v morje) je bolj smešno še nekaj.

Zadnja prigoda, ko je pilot moral kar 5 ur čakati na žgočem soncu, ker se ni hotela odpreti kabina (pokrov kabine). Stvar so rešili potem z rusko metodo ... vzeli so veliko sekiro in dobesedno izsekali kabino in boge pilota spravili ven
hysterical-1.gif


Stanje je katastrofalno in bolj za jokati kot smejati
smile-1.gif


Zakaj se pa ni enostavno izstrelil ?
Še niso imeli 0-0 sedežev, ali je tudi to odpovedalo ?
A se ti upaš?
To ni glih tko na izi ehh nč se bom pa kar f00knu ven
zmaga.gif
menda je zlo brutalno in lahko tudi umreš pa še cenej je plastiko zrezat kot pa nov zic (25.000€) in šipo (10.000€) dajat.

Sam ne zastopim zakaj ga niso dal v hangar recimo, da bi bi poba imel saj senco.
 

virtuoz

Fizikalc
20. jul 2007
874
82
28
Zaradi istrelitve glih ne umreš, je pa pilot zaradi tega kakšen centimeter potem manjši.
grin1.gif

Vretenca se sesedejo, pa včasih tudi kakšno poči.