Evropska super liga - fuzbal

Podpiraš Super ligo?

  • DA

  • NE

  • Vseeno mi je


Rezultati so vidni samo po glasovanju.

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.593
113
Ameriške lige imajo mehanizme, ki skrbijo, da so klubi v ligi drug drugemu za silo konkurenčni. Denimo vrstni red na draftu. V nogometu do tega še niso prišli. Ne UEFA, verjetno pa tudi super liga ni imela nič takega v mislih.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.060
113
39
MB
moreš razumet da MLS je vseeno zadeva malo drugačna kot v evropi uefa ki ima pod sabo še državne zveze.
tam zveza plača igralce, klubi imajo določen salary cap (z dejansko številko) in pa opcijo mislim da 2 al 3 designated players, ki so lahko plačani izven okvirjev tega cap-a
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.622
3.846
113
če bi hotli ohranit šport kot šport, bi morali naredit po vzoru ameriških lig, salary cap, pa je problem rešen.
In zato je odgovorna UEFA, ki tega ni naredila.
Vidimo pa da se je po uspešnem Čeferinovem pogajanju UEFA na novo zadolžila. Torej se klubi niso zmotili, ušteli, kot nam je draga kača to predstavljala na favoriziranem POP TV.

Čudne sankcije so to?
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.622
3.846
113
Dejstvo je, da potrebujemo reset politike. Predvsem pa globinsko čiščenje.
Tukaj pa se popolnoma strinjam, tudi ta opcija ki je zdaj je katastrofa in višek nesposobnosti.
Vendar ko se gre za interese obeh stopijo skupaj.

Zanimivo je bilo dodatek za terensko delo kako so ga opravičevali vsi od levih do desnih. Najbojl lame izgovor je imel levi, ko je rekel sem šel enkrat pogledat nekam?

Tukaj se vidi naša politika, ki ima oba pola polariziranih državljanov za norce.
To ustvarjanje napetosti je pogoj da oboji obstanejo in ne gledajo, kaj se v državi pravzaprav res dogaja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gavran in kalbo

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.834
1.061
113
www.adriamedia.si
moreš razumet da MLS je vseeno zadeva malo drugačna kot v evropi uefa ki ima pod sabo še državne zveze.
tam zveza plača igralce, klubi imajo določen salary cap (z dejansko številko) in pa opcijo mislim da 2 al 3 designated players, ki so lahko plačani izven okvirjev tega cap-a
Igralce v ameriških profi ligah kar lepo klubi plačujejo. V okviru salary capa, ki je tam zaradi ohranjanja konkurenčnosti čem več klubov. In o katerem se pogajajo tristransko, liga/lastniki klubov/sindikat igralcev (oz zveza igralcev).
In taka liga s stalnimi klubi (brez izpadanja) ima same pluse. Bolje je za gledalce in klub zaradi garantiranega števila tekem z drugimi vrhunskimi klubi, bolje za klub zaradi finančne stabilnosti, z draftom in salary capom se skrbi za čim večjo konkurenco, posledica pa je lahko, če se stvari prav uredi, tudi boljši pogoji za nižje lige, državna prvenstva ...
SL z recimo 24 klubi iz EU pod okriljem UEFA bi bila idealna rešitev. 4 skupine po 6, 30 tekem v sezoni za vsak klub plus končnica za najboljših 8.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.886
2.355
113
Ampak bi s zapletlo pri denarju. Bistvo je v želji nadzora nad denarnim tokom, delitvijo denarja, itd.
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.246
1.886
113
V glavnem plače, oziroma plačila športnikov so nore, nepredstavljive.

In dokler je tako, šport zame ni šport, ampak biznis.

Že par sto tisoč evrov na leto je ogromno za nekega človeka, ki ne zna drugega delat, kot pač neko športno panogo zganjat. Pa neglede na šport.
Ko gledaš pa današnje številke pa brezveze.
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.633
142
63
Ma šport je posu že žnj let. Ratal je evidentno ko OI leta 1996 niso bile v Atenah ampak jih je Coca Cola slučajno kupila.

Večji izziv je to da mi slovenclji tega ne dojemamo, ker seveda pri nas so vsi klubi društva in tam so šele mučke. Seveda z promili € v primerjavi z ostalimi, pa vseeno.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.060
113
39
MB
V glavnem plače, oziroma plačila športnikov so nore, nepredstavljive.

In dokler je tako, šport zame ni šport, ampak biznis.

Že par sto tisoč evrov na leto je ogromno za nekega človeka, ki ne zna drugega delat, kot pač neko športno panogo zganjat. Pa neglede na šport.
Ko gledaš pa današnje številke pa brezveze.

dajmo si ne lagat, vse to se je zacelo ko so zdaj bolj vidni predstavniki klubov v uefi zaceli svoje arabske miljarde parkirat na varno v fuzbal.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.622
3.846
113
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.060
113
39
MB
Ksz

klubi se pritozujejo da psg izigrava financni fair play s svojim nakupovanjem, cist slucajno je njihov predsednik ceferinov lakaj.

pogovori o super ligi se medtem nadaljujejo.

kje so ze kazni za klube? Jih ni, ker ni temelja za njih.
 
  • Všeč mi je
Reactions: optiplex