Evropska super liga - fuzbal

Podpiraš Super ligo?

  • DA

  • NE

  • Vseeno mi je


Rezultati so vidni samo po glasovanju.

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.101
3.395
113
No, malo več postaja znano... Investitor v Sl je JP Morgan, ameriška investicijska banka. precej navijačev klubov je besnih in se počutijo izdane, Predvsem Chelsea, Liverpool (you'll never walk alone my ass), MU... besnijo nad odločitvijo svojih klubov. Agnelli, osebni Čeferinov prijatelj, ki je še en mesec nazaj razlagal, da so absolutno proti takšnemu sistemu, da nikoli in nikdar ne bi podprl takšne lige itd. Od danes naprej eden izmed podpredsednikov Super Lige...
Bulšit pa JP Morgan.
To Janša čez svojo avstralsko kliniko v SL vlaga svoje s preprodajo orožja zaslužene milijarde.
Samo, da bi Čeferina z=bou.
:valjamse: :evil:
 
  • Všeč mi je
Reactions: optiplex

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.781
1.460
113
42
Če grejo na svoje potem Nej pač dojamejo da ne bodo igrali v UEFInih tekmovanjih. Oni bi pa radi zraven pogačo od vseh. Ko jih jebe.
Če grejo na svoje pa vejo da ne bodo nič dosegli. Ker vrjem liverpoolovi navijači raje gledajo everton liverpool kot Barca liverpool
 
  • Všeč mi je
Reactions: Najbolji

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.060
113
39
MB
Ze tri dni pises isto pa ti se kr ni jasno, da je njim vseeno za domace navijace. Vsi ti klubi so globalni brandi, niso in nocejo bit odvisni od lokalnega okolja
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.646
2.363
113
Pomurje
Ze tri dni pises isto pa ti se kr ni jasno, da je njim vseeno za domace navijace. Vsi ti klubi so globalni brandi, niso in nocejo bit odvisni od lokalnega okolja
Aha, zato se kitajci 3x tedensko vozijo gledat fuzbal v Madrid?
Mogoče sem ga mimo pihnil, ne vem od kod klubom ta denar. 714 miljonov/letno.
Od kart, piva, šalov...ali od vsakega nekaj?
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.277
2.379
113
še v SLO - ampak komaj
Nekaj mi ni jasno. Če računajo na 15, pa ajde 20 klubov v SL - in mislijo igrati v dveh skupinah po 10 dvokrožno (torej 18 tekem "ligaškega dela") in potem prvih 4 (ali celo 8??) turnirski sistem, pridemo na še najmanj 5 (ali 7 tekem pri "8"), torej skupno najmanj 20 in potem do 23 ozr. 25 tekem. In to v obdobju od 1.9. do 1.6. naslednje leto - torej v 39 tednih (realno 37). V istem času seveda še prvenstvo, kup v svoji državi, reprezentance (no - to sicer zna odpasti) - nekako se mi ne zdi realno, da bodo igralci tole zdržali - celo sezono na polno tolči "angleške tedne". Razen, če bodo igro toliko razvodneli, kot recimo NBA v "ligaškem delu". In če kdo misli, da bo v fuzbalu laufal sistem "run&shot" in bomo imeli tekme z rezultati 7:5 ali 5:3 - ne vem no ...).

Navijače pa ne bodo zgubili, dokler bodo na državni ravni tekmovali, ker mednarodno bo "samo še bolj zanimivo, ker bo več ziher tekem) - razen morda, ker igralci ne bodo več smeli na evropsko ali svetovno prvenstvo.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Nekaj mi ni jasno. Če računajo na 15, pa ajde 20 klubov v SL - in mislijo igrati v dveh skupinah po 10 dvokrožno (torej 18 tekem "ligaškega dela") in potem prvih 4 (ali celo 8??) turnirski sistem, pridemo na še najmanj 5 (ali 7 tekem pri "8"), torej skupno najmanj 20 in potem do 23 ozr. 25 tekem. In to v obdobju od 1.9. do 1.6. naslednje leto - torej v 39 tednih (realno 37). V istem času seveda še prvenstvo, kup v svoji državi, reprezentance (no - to sicer zna odpasti) - nekako se mi ne zdi realno, da bodo igralci tole zdržali - celo sezono na polno tolči "angleške tedne". Razen, če bodo igro toliko razvodneli, kot recimo NBA v "ligaškem delu". In če kdo misli, da bo v fuzbalu laufal sistem "run&shot" in bomo imeli tekme z rezultati 7:5 ali 5:3 - ne vem no ...).

Navijače pa ne bodo zgubili, dokler bodo na državni ravni tekmovali, ker mednarodno bo "samo še bolj zanimivo, ker bo več ziher tekem) - razen morda, ker igralci ne bodo več smeli na evropsko ali svetovno prvenstvo.
Ideja UEFA-e je da SL igrajo samo to in NIČ DRUGEGA - ne državna prvenstva, ne pokal,...
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.277
2.379
113
še v SLO - ampak komaj
McGiver To, da jih UEFA misli "izključiti" je meni že jasno. Samo močno dvomim, da je bila ideja SL, da igrajo "samo" 25 tekem med sabo. Igrati "vse" pa - no ja - vprašanje ali bodo igralci "hoteli", "zmogli" itd.
Aja - pa UEFA jih zasigurno lahko izključi iz mednarodnih tekmovanj - državna prvenstva so sicer "pod okriljem UEFA" - a nikakor ne 100% v rokah UEFA.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
pa saj so še domači pokali, tisto tudi navrže kakšno tekmo na leto. fa cup, carling cup kar se angležov tiče
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.060
113
39
MB
McGiver To, da jih UEFA misli "izključiti" je meni že jasno. Samo močno dvomim, da je bila ideja SL, da igrajo "samo" 25 tekem med sabo. Igrati "vse" pa - no ja - vprašanje ali bodo igralci "hoteli", "zmogli" itd.
Aja - pa UEFA jih zasigurno lahko izključi iz mednarodnih tekmovanj - državna prvenstva so sicer "pod okriljem UEFA" - a nikakor ne 100% v rokah UEFA.

ma to je ceferin res malo navalil na prvo ... ta juha se ne bo pojedla tak vroca.

anglezi so ze rekli da ekip ne mislijo izlocit iz drzavnih tekmovanj, kak bo sele preprecil igralcem ki so iz drzav ki niso pod uefo igrat za reprezentance?

najbolj smesno pa je da se zdaj situacijo tretira, kot da do vceraj so pod uefo igrali za pingo pa sendvic zdaj pa kao hocejo na vlko, vse skupaj pa je zglajzalo ze 10 let nazaj
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.060
113
39
MB
Aha, zato se kitajci 3x tedensko vozijo gledat fuzbal v Madrid?
Mogoče sem ga mimo pihnil, ne vem od kod klubom ta denar. 714 miljonov/letno.
Od kart, piva, šalov...ali od vsakega nekaj?

imas online letna porocila vseh klubov pa si lahko pogledas kak pa kaj.
Vozijo se ne, grejo pa na tekmo ko so na potovanju v madridu, vsaj pred covidom no :D
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.781
1.460
113
42
Chelsea in Man.city že na izhodnih vratih Super lige
Atletico, Barca isto
 
Nazadnje urejeno:

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
tole so pa zelo slabo razmislil če bodo že po 2 dneh od najave šli ven.
no iskreno se mi je zdelo čudno da so sploh dobili cca 12 od 15 najbogatejših potem so pa vsaj po filingu mel kar težave zapolnit ostala mesta.
sedaj pa že umik?
lol

je pa backlash fanov zelo velik, sploh v UK
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.344
1.716
113
A je slišal kdo kakršenkoli pozitiven feedback? Od kogarkoli? Astroturfing bote in SDS pustiomo ob strani.