Evropska super liga - fuzbal

Podpiraš Super ligo?

  • DA

  • NE

  • Vseeno mi je


Rezultati so vidni samo po glasovanju.

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
ne, ni ga samo on "zjebal" in samo njega imet za krivca definitivno ni prav. ga pa definitivno ni on rešil kar mu je bila kot glavna naloga.

pa še ena od danes
čeferin: "Andrea Agnelli je največje razočaranje od vseh. Še nikoli nisem videl osebe, ki bi se tolikokrat zlagala in tako temeljito, kot se je on. Neverjetno...""


EzWDld6UUA0WK5S



pa kot disclaimer še enkrat: nikakor ne podpiram te odcepitve in se mi zdi slaba in bo CL oz evropski fuzbal zgubil tiste nekaj magije kar jo je občasno še imel. že zadnjih nekaj let je se res čutilo da je all about the money, no sedaj je to 100% potrjeno. rešitev katera je bila predlagana je čisto OK in italjanček je ena velika kača.
vse to pa ne pomeni da ramzesu ne bom nastavljal ogledala.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.347
8.711
113
Sam vprašanje časa, preveč dnarja se obrača tukaj. Štekam željo širitve LP do raje na vas, vendar j. ga. z razlogom je bila to včasih liga top 16 ekip oz prvakov. In en Real nima nič od tega da igra tekme z Ferencvarosom itd..

Bolj sem šokiran, da so ga tako scat peljali :rolleyes: Mal humorja, zdej bodo vsaj vsi slovence poznal. Tisti ki so fuzbal "zjebal"
No sam ta ureditev Florentinu tud ne bi bla všeč.
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.781
1.460
113
42
Angleški klubi v SL bodo na slabšem stoposto. Verjamm pa da cungalunga klubom kot sta Barca in Real nebo tako hudo
 

brejn

Pripravnik
17. sep 2009
65
3
8
lublana
krucefiks kr nekaj, vsi tukaj jokate, ko bo pa el clasico ali pa kaksna druga vrhunska tekma boste pa vsi gledali in debatirali..
Liga prvakov ne more obstat brez teh klubov, prav tako pa gre razumeti klube, da jim ni v interesu nabijat kilometre po Evropi za tekmo s
prvakom Litve ali pa Malte...
tako, da hvala bogu za super ligo...
 
  • Jezen sem
Reactions: jonny77

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.832
1.061
113
www.adriamedia.si
Ideja je super, ampak bi jo morala UEFA naredit. Za evropski trg 32 klubov dovolj (ali pa 24), sistem pa podoben kot v NFL. Da je jasno, da ni preveč klubov iz enega območja (da je bazen obiskovalcev tekem dovolj velik), pa da je stvar stabilna in se da klube vodit kot pravi biznis, z nekim garantiranim minimalnim številom tekem (redni del vsaj 12 ali 16 tekem) ipd. In urejenimi prihodki TV pravic, ipd. In resnimi nasprotniki.
Skratka, klasičen US sistem, ampak seveda veliko bolje, da pod UEFA. Druga liga naj bo pa za vse ostale, s kvalifikacijami ipd ...
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.633
142
63
Kot da ga je Ceferin?

Dajte vklopit možgane prosim
Itak da ne sam on. Je pa gazda in prvi odgovorni. Žal. ta pravniški atitude mu je k bumerang v glavo prletu.

Kaj je pokazal na NZS in posledično njegov nastavljeni naslednik pa vidimo. Smo na nivoju Angole.

Drugače pa realno, gremo v NBA, NHL, NFL ligo. Kruha in iger. Boli samo da 100 let zgodovine v enem dnevu vržeš v smeti...
 
19. jul 2007
2.756
1.476
113
Ideja je super, ampak bi jo morala UEFA naredit. Za evropski trg 32 klubov dovolj (ali pa 24), sistem pa podoben kot v NFL. Da je jasno, da ni preveč klubov iz enega območja (da je bazen obiskovalcev tekem dovolj velik), pa da je stvar stabilna in se da klube vodit kot pravi biznis, z nekim garantiranim minimalnim številom tekem (redni del vsaj 12 ali 16 tekem) ipd. In urejenimi prihodki TV pravic, ipd. In resnimi nasprotniki.
Skratka, klasičen US sistem, ampak seveda veliko bolje, da pod UEFA. Druga liga naj bo pa za vse ostale, s kvalifikacijami ipd ...
"pa da je stvar stabilna in se da klube vodit kot pravi biznis,"

ja, to je temeljno vprašanje, a naj bo šport ali biznis

PS: jaz glasujem za šport
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.884
2.355
113
Nogomet je pokazatelj realnosti. Tako kot so se pri nas pred pravim SCT in Primorjem sesula sponzorirana kluba npr., kjer so bile stvari vodene na enak način, kot je bil nagrajen trud MB, tako je tudi v resničnem življenju. Vedno se pa najde nekdo s polnimi žepi in jajci in marsikaj zjebe.
Kar se bo dogajalo v nogometni evropi se bo ponovilo z veliko verjetnostjo v Uniji. Slabljenje s finančnimi napadi, ups, saj se že. :)
Skupaj smo močnejši, mi se bomo pa itak raje kregali rdeče, beli, kot pa ESP, ITA ali GER,FRA.
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
.... ko se bodo vse glave malo "ohladile", se bodo že zmenli ... denar je sveta vladar .... Tudi v ITA medijih non-stop meljejo o "potresu v mlaki" ...metanje dimnih bombic povsod za preusmerjanje pozornosti strastnih navijačev ...
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
Malo dvomim v dogovor. Razlog - nacionalna sestava te lige. Trenutno je tu šest angleških klubov, trije italijanski in trije španski, povabili pa so še DVA nemška in ENEGA francoskega... ne po kvaliteti, bolj po kriteriju "hitro se pridružite, potem bo prepozno"
 
15. jan 2019
3.459
1.085
113
Športa že dolgo ni več, to je samo še biznis + stave.

Dokler bodo neki Messiji & co preplačani za kikanje usnja, je čisto vseeno, v kateri ligi igrajo. Al je to liga prvakov, ali superliga, karkoli...

In v biznisu je tako, kdor da več, tja gredo...lep primer tudi križ, ki so ga morali odstraniti iz grba reala.

----------------

Edino naši so še športniki pravi, še sedaj se učijo osnov nogometa...
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888 in Pepe
13. jul 2011
2.677
625
113
UEFA žanje to, kar so 20 let sejali. Pumpali so pomen evropskih klubskih tekmovanj, iz močnih klubov naredili super velikane in to ne samo v športnem, ampak predvsem poslovnem smislu.
Sedaj ko so ti klubi, oz. podjetja, rekli: če se že gremo, se gremo zares, pa začudenje in užaljenost.
V bistvu ti klubi kanijo narediti nekaj podobnega kot podjetje, ki se odloči poslovanje preseliti v davčno oazo. Ne vem čemu se na UEFA-i čudijo? No, saj se ne čudijo. Bojijo se za prihodke.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.590
113
Če bi uspeli v superligo pritegniti še par močnih klubov iz nogometno bogatih držav, se lahko UEFA na glavo postavi, pa težko kaj naredi.
V tem trenutku se mi zdi, da so malo prešibki in je ideja prenagljena, oziroma jih očitno finančna kuzla liže in se prijemljejo nečesa, kar ni trdno sidrano.
Po eni strani se sicer sprašujem v kako svobodnem svetu živimo, da klubi ne morejo v miru ustanoviti svoje lige in se na veliko zagovarja monopol ...
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.622
3.846
113
Če bi uspeli v superligo pritegniti še par močnih klubov iz nogometno bogatih držav, se lahko UEFA na glavo postavi, pa težko kaj naredi.
V tem trenutku se mi zdi, da so malo prešibki in je ideja prenagljena, oziroma jih očitno finančna kuzla liže in se prijemljejo nečesa, kar ni trdno sidrano.
Po eni strani se sicer sprašujem v kako svobodnem svetu živimo, da klubi ne morejo v miru ustanoviti svoje lige in se na veliko zagovarja monopol ...

Zanimivo, kako je Čeferin zagovarjal mirno retoriko, uglajeno, dopuščanja raznih odprtih vrat. Karma naslednji dan bevska, grozi, govori o pljunkih, hinavcih, grebatrojih.......

Postal je pravi komunajzer.....
Drugim bi pa moraliziral in predaval....

Zagovarja monopol, grozi z sankcijami, diskretizacijami, grozi celo igralcem, blati.....
Kot rečeno, ta dejansko misli, da bo haral kot tukaj, ko ščiti brata, ki na vrhovnem sodi lastne sodbe in se potem spreneveda...

No ja za v našo politiko je ravno pravi.
Ampak zanimivo kako je karma najdla tajming..

crkavam...
 
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77 in Mr_Wolf

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.468
804
113
Po eni strani se sicer sprašujem v kako svobodnem svetu živimo, da klubi ne morejo v miru ustanoviti svoje lige in se na veliko zagovarja monopol ...
UEFA na kratko pravi, naj gredo po svoje (...) ampak naj njeno infrastrukturo pustijo na miru. SL se gre Brexit - kjer je denar, bi igrali sami, drugje pa je bolje, da UEFA skrbi za organizacijo in stroške. Še en socializem bogatih (oziroma še bogatejših).