ESXi, okvarjen disk in raztegnjen VMDK cez 2 diska

partibrejker

Pripravnik
18. sep 2013
97
0
6
Imam zelo zabaven problem. Zacelo se je z okvaro diska. Tema je pod HW ( Link do teme o okvarjenem disku )

Odlocil sem se, da bi dal resevati podatke. Tezava nastane, ker je VMDK raztegnjen cez dva 1TB diska. Torej, kako se resi ena datoteka, ki je raztegnjena cez dva diska?

Malo sem brskal po spletu, pa ne najdem pametnega odgovora, ali pa so ljudje na splosno pametnejsi od mene in ne naredijo take napake.
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
Sm ti napisal ze v prejsni temi. Ce popravljen disk ne bo cisto cisto enak kot nepokvarjen, je prakticno nemogoce dobit fajl nazaj. Mogoce mogoce bo bi ti znal pri Krollu pomagat (http://www.krollontrack.com/data-recovery/) ampak bo zelo drago.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Vem da bo izpadlo zelo nesramno, ampak ne morem...
Katero teslo dela vmdk-je čez JBOD diske in potem še joka pri izgubi podatkov? Taki heci so samo za situacijo ko ob podobnem dogodku zamahneš z roko in rečeš hu kers in skreiraš novo virtualko...
Še Microsoft ima podobne ideje od Exchange 2010 in DAGa...
stupid-1.gif

Sorry za off...
 

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
Ufff tole pa bo zelo težko. Ti nič ne zavidam ...

Po mojem daleč najboljše, najhitrejše in najcenejše bo, da narediš restore VMDK-ja iz bakcupa.

Verjemi mi, da bo vse ostalo samo bolj in bolj "bolelo".
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Imam občutek da backupa ni. Ne kot virtualne mašine ne znotraj virtualne mašine... Drugače ne bi bilo take tragedije...
 

partibrejker

Pripravnik
18. sep 2013
97
0
6
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Vem da bo izpadlo zelo nesramno, ampak ne morem...
Katero teslo dela vmdk-je čez JBOD diske in potem še joka pri izgubi podatkov? Taki heci so samo za situacijo ko ob podobnem dogodku zamahneš z roko in rečeš hu kers in skreiraš novo virtualko...
Še Microsoft ima podobne ideje od Exchange 2010 in DAGa...
stupid-1.gif

Sorry za off...
kot vidis, sem to teslo jaz
smile-1.gif


takrat sem na hitro naredil, ker sem rabil plac. Naknadno mislil urediti RAID in ... no, pocakalo se je dokler ni crknlo.
jbg
 

Snaga1

Pripravnik
3. sep 2012
257
0
16
Povprašaj malo po VMware forumu, mogoče se najde še kako drugo "teslo" z enako težavo, ampak res ne vem komu bi kaj takega padlo na misel narediti v produkciji, tako da je verjetno ciljna populacija bolj borna...
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
nahrung002.gif

Drugače pa, ob morebitnem reševanju podatkov boš moral poslati oba diska in povedati tip kontrolerja (oz. poslati tudi le-tega).
Sem imel enkrat to zgodbo, ko niso upoštevali opozoril o okvarjenem disku v RAID5 in je crknil še drug disk... No, so rešili podatke, Maitim iz Duplice pri Kamniku. Samo sem dal vse diske in kontroler.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.892
3.922
113
3 layerji zapisa in okvara fizičnega nosilca ... no go!
evil.gif


Sam sem z VMDKjem (sicer na vboxu) izgubil že podatke ko se je skoruptal FS na enem fizičnem disku. VMDK image je bil okvarjen in posledično zaradi checksumiranja neuporaben za virtualne potrebe. Mi ga je uspelo mountat dirketno na linux sistem ampak večina stvari je bila fuč. Očitno VMDK ni ravno briljanten ko pride do okvare fizičnih podatkov.

Ti imaš vmes še en layer virtualnega diska kar samo še poslabša zadevo. S čim so sploh diski bili zdržueni? RAID, sistemski LVM? Recimo eni LVMji so dokaj "preprosti" in samo delijo fajle v celoti po diskih, to pomeni da recimo lahko rešiš vsaj podatke s polovice diska. Če je kaj bolj naprednega je pa jeba.
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
Vmdk je cisto briljanten, ce je pravilno uporabljen, ne pa raztegnjen cez vec datastoreov, na vecih jbod diskih...