Espace 2.2 dCi - menjava motorja

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.056
392
83
44
dolenska
Je kr nekaj časa v avtu ja. Sej pravim, jaz bi menjal za kak drug motor. Čist vsi pa tut niso zanič. Ker pa je to Renault,....
Ker tak avto prodajat, ker se ve, da je motor v riti, kaj pa vem a ma kaj cene?
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.875
3.904
113
Menjaj avto!

Izkusnje: Sicer gre za malo starejsi Espace (2001) 2.2 dCi .. sluzbeni, tam blizu 250k km, v njem menjano vse razen plastike iz katere je narejen. Me ne zanima kako je to fajn avto, ker edino za kar bi ga mel je piknik lopa kadar je zunaj dež!

Aja motor še ni bil menjan!
grims-1.gif
So ble pa menjane vse najdražje komponente motorja, od šob, turbine, 100 in 1 senzorja, pump ... od ostalega je recimo crknila klima, el. pomiki stekel, centralno zaklepanje, ribnil menjalnik ...

Na 5k km avto zagotovo vedno obstane nekje na cesti, na 3k km je pod njim luža raznoraznih tekočin itd. ...

Drugače zgleda pa avto kot nov, kot vsi v oglasih ... ko ga vozis se pocutis fajn, zdici (7x) so super tudi na daljših potovanjih. Samo halo, smo leta 2008 pa ne mores avta imeti zato da ga popravljas!
bonk.gif
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.374
303
83
Citat:
Uporabnik lan07 pravi:
Ni tako.

Star Espace z novim motorjem ostane Renaultu!!
aha!!!!
zato sem v PREŠI v Cerkljah pred pol leta videl enakega ki se je prodajal...na vprašanje kok ma km k niso bili napisani je rekel "nič - ima nov motor, popolnoma"
in potem se avto proda, zvozi 150k km spet pride nazaj v renault in spet in spet....
evil.gif
 

Don_kugla

Pripravnik
17. avg 2007
525
0
16
Maribor
Glede na to da eni svetujete naj zamenja avto.....ja se popolnoma strinjam,ampak v tem stanju kot je,je malo več težav. Motor je v avtu,zariban kar pomeni,da če proda takšnega kot je dobi za kakšni dve orenk večerji,če pa plača nov motor in ga potem proda pa dobi nazaj kupnino motorja (pa mogoče za spricer ali dva)
confused-1.gif

Zdaj je to sranje vse skup,ravnokar je ostal brez avta tako ali drugače. Po tej situaciji,pa ja nebo več razmišljal o nabavi drugega renaultovega dizla,menda pa je neeeeeeeeeee
ne-ne-1.gif

Je pa še ena možnost da se dobi kje iz kakega zbitega ali kaj podobnega motor(kateri je še v recimo malo pri življenju) kar je pa spet podobno iskanju šivanki v senu. Finančno gledano je vsekakor najugodneje.
Želim veliko uspeha,tako ali drugače.
redface-1.gif
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.336
953
113
Titograd
ksz....

Imam podobno vprašanje o renojih: Zanimiv avto mi je Laguna od 2001 naprej, avto je dobro opremljen in zelo poceni (rabljen), motorji so pa večinoma 1,9 dCi in 1,6 16v..... to so poceni ker sta motorja zanič ali kaj?
 

ovca

morfy
Osebje foruma
18. jul 2007
5.881
3
38
36
Cvičkova dežela =)
www.alter.si
Jaz tudi čedalje bl gledam tele lagune (oblika vsaj meni-lepa, opreme ima tud dost), pa tud mene zanima, če je kaka dci mašina od renoja, k (pri normalni vožnji) nebi imela problemov kot zgornja 2.2.dci...Je sploh kaka dci mašina v lagunah taka?

mogoče še boljše vprašanje: Je sploh kaka mašina pri 01l naprej pri Renoju, ki nebi imela problemov. Vsaj takih ne, da bi menju mašino pri 150kkm?
evil.gif
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Z bencinskimi motorji pri renaultu posebnih težav ne boš imel, niti pri prejšnji laguni. Bolj od sreče pa je odvisno vse kar ima dodano turbino
evil.gif
Mogoče te bo zabavala kakšna elektronika ne nujno povezana z motorjem.
 

lan07

Pripravnik
15. dec 2007
95
2
8
Jaz sem imel slabo izkušnjo z Scenicom dci motorjem, mi je motor zaribal.

Vsi ki hvalijo Renault vozila, so lastniki bencinskih motorjev!!
Mislim da ti dosti pove o renojevih dizlih.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.449
5.930
113
pri taščici
mogoče si pozabil dodati "zaenkrat še" (to še ne pomeni da imam jaz prav!)
Kako dolgo je na trgu?
Koliko se jih vozi po slo?
Koliko kupcem še ni počil film?
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Pri laguni 3 ni še nikomur počilo, ker ni nobenih posebnih težav. Pri laguni 2 so pa za težave vedeli od začetka. Sicer pa, prav jim je, kaj se pa norčujejo iz kupcev. Gre pa 5,6 let kasneje s prodajo vse narobe, ker jim nihče več ne verjame. Baje da so se precej potrudili, da bi bil avto kvaliteten in brez težav, s prodajo gre pa vse narobe in so razočarani. Razočaranim kupcem nekaterih prejšnjih modelov je to bolj kisla tolažba...
 

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
Meni Renault dizla ne bo več prodal,morda bencinca,še raje pa nobenega več
10.gif
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.412
4.400
113
49
Na sončni strani ALP
Lagune glej od 2004 naprej. Ti dizli naj ne bi bili več problematični. Vse kar je starejše, pa se raje izogibaj.
Problem so bile turbine, ki so šle rakom žvižgat po okoli 130k prevoženih km. Če ti ni problem 1k € za novo
turbino, potem pa le pogumno.
smile-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.449
5.930
113
pri taščici
Mogoče boš ugotovil zakaj samo pri tem motorju ponuja za malo deanrja veliko (ostalih motorjev je pa precej manj v oglasihž9