ERP za manjše proizvodno podjetje

Chimay

Fizikalc
22. jul 2007
1.516
14
38
36
Dolenjska
Zdravo,

imate kaj izkušenj z ERP programi?
Iščem za manjše proizvodno podjetje, obstoječi program ne omogoča več tega kar potrebujemo -> spremljanje zaloge izdelkov po fazah proizvodnje, v kateri so, spremljanje izdaje izdelkov kooperantom...
Eventuelno je opcija, da se za računovodski del (prejeti/izdani računi, plače, DDV, osnovna sredstva) uporablja minimax, proizvodnja pa ločeno.

Pogledal sem si že Pantheon, MIT, iCenter,... še kakšen predlog?
 

Desty

Pripravnik
2. jul 2009
613
0
16
desty.biz
Sem prepričan, da ima tudi SAP kakšen modul za manjša proizvodna podjetja oz. da se da marsikaj dogovoriti z njimi.
 

Chimay

Fizikalc
22. jul 2007
1.516
14
38
36
Dolenjska
Hvala vsem za odgovore.
SAP imam občutek, da bo v tej fazi "prevelik" :D
Sicer pa verjamem, da je dodelan.
 

Clueless

Fizikalc
5. avg 2007
744
86
28
Sem prepričan, da ima tudi SAP kakšen modul za manjša proizvodna podjetja oz. da se da marsikaj dogovoriti z njimi.
Seveda. Imajo vse. Na koncu vedno tudi tvojo denarnico.

Bolj, kot izbira paketa je pomembno obvladovanje projekta v podjetju. Če tega ni, dobiš na koncu ven drag polizdelek, s katerim ni nihče zadovoljen.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in rainbow

Chimay

Fizikalc
22. jul 2007
1.516
14
38
36
Dolenjska
KSZ

Hvala za vse predloge. Nekaj ponudb sem ze dobil, nekaj jih še pričakujem.

Zanima me, če ima kdo dejanske izkušnje s katerim od predlaganih rešitev predvsem na področju proizvodnje?

Vsi vemo, da vsak prodajalec prodaja najboljši produkt in da včasih cena ne odraza dejanskega stanja.
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Ne priporocam Odoo, ce nimate nekoga, ki se bo ukvarjal s samim Odoo na tehnicnem nivoju. Vsaj malo. Brez sodelovanja s podjetjem, ki ga dobro pozna, je precej verjetno strel v nogo.

Poleg vseh prilagoditev zakonodaji, ki se redno spreminja.
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.427
858
113
KSZ

Hvala za vse predloge. Nekaj ponudb sem ze dobil, nekaj jih še pričakujem.

Zanima me, če ima kdo dejanske izkušnje s katerim od predlaganih rešitev predvsem na področju proizvodnje?

Vsi vemo, da vsak prodajalec prodaja najboljši produkt in da včasih cena ne odraza dejanskega stanja.
Kaj te zanima? Ne prodajam nic od tega, poznam pa marsikaj. In nic ni kaj prevec dobro za proizvodnjo, ali obratno
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.133
2.208
113
Seveda. Imajo vse. Na koncu vedno tudi tvojo denarnico.
Bolj, kot izbira paketa je pomembno obvladovanje projekta v podjetju. Če tega ni, dobiš na koncu ven drag polizdelek, s katerim ni nihče zadovoljen.
Ampak! Mi imamo pa SAP!
Mesečni stroški skoraj za enega zaposlenea. Bog ne daj, da vprasamo za drugačno poizvedbo. Je takoj 400.
Sploh nam ne dovolijo uporabo podatkov izven SAP a. Zato pretipkavanje - ročno!-v excel iz ekrana!!.
 
  • Haha
Reactions: gimi

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Jaz imam izkušnje z Opalom za proizvodnjo ter trgovino iz s Pantheonom za trgovino. Pantheona se s palico ne dotaknem več.
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.234
131
63
Celje
Ampak! Mi imamo pa SAP!
Mesečni stroški skoraj za enega zaposlenea. Bog ne daj, da vprasamo za drugačno poizvedbo. Je takoj 400.
Sploh nam ne dovolijo uporabo podatkov izven SAP a. Zato pretipkavanje - ročno!-v excel iz ekrana!!.

A lahko malo razlozis tale del, da vam ne dovolijo uporabe podatkov izven SAP-a? Katerih podatkov? Kdo vam ne dovoli?
 

torek

Pripravnik
28. okt 2007
269
0
16
A lahko malo razlozis tale del, da vam ne dovolijo uporabe podatkov izven SAP-a? Katerih podatkov? Kdo vam ne dovoli?

Iz SAPa se da čisto normalno izvozit v excel (in še kaj drugega). Večino tabel se da prenesti v excel s copy+paste. SAP je super, ni poceni ima pa rešitev za vsak problem.