Ena pasja tema

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.476
3.137
113
Pred KOM in ZAKAJ naj se ven vlečem????? Matr ste napadalni....sej vam ne bom vzela vašega koščka s krožnika....
Masovna vzreja je nekaj drugega kot pa pašnja na VP. Poglej si kdaj kak filmček ali sliko iz velikih farm in klavnic....pa nikar ne reci, da so posnetki montirani.
Lovci imajo svoja pravila. Misliš, da jih vsi upoštevajo?
Sicer pa zunanja prosta reja. Pada dež in se naredi luža vode v kateri krave tacajo...in pride mimo ena "mamca" in te krave v blatu slika in jih objavi vsa zgrožena na FB kjer nastane stampedo blokaric <kako trpijo živali> ter da je treba kmeta takoj likvidirati.
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Pred KOM in ZAKAJ naj se ven vlečem????? Matr ste napadalni....sej vam ne bom vzela vašega koščka s krožnika....
Masovna vzreja je nekaj drugega kot pa pašnja na VP. Poglej si kdaj kak filmček ali sliko iz velikih farm in klavnic....pa nikar ne reci, da so posnetki montirani.
Lovci imajo svoja pravila. Misliš, da jih vsi upoštevajo?
pred svojimi besedami... torej nemoralni lovci pobijejo nekaj tisoč živali po slovenkih godovih? koliko jih pa moralni?
in kakšna je razlika.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Če je stvar zanič, jo pač ne boš preveč pojedel, ampak zgolj za potešitev lakote. Posledično boš bolj vitek.Tako namesto pujsa ubiješ dve muhi na en mah. :p:cheer:

Nikoli vam ni dovolj dobro ... :oops1:
45 let sem nabiral tole salo okol trebuha, ko ste vedno zabavljale da sem presuh in da ni radiatorjev. Sedaj ko sem ga vendarle nekaj nabral (pa ne od suhega ješprenja), pa spet ni v redu? o_O
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.291
2.273
113
Ali ni nekaj govora o domačih živalih brez povodca, saj na bi drugače to bilo mučenje živali.
In Mamca DA, ze lep cas sem odvisnik, priznam, priznam. Ko ni kaj na TV z Vami komuniciram preko tablice in ta tipkovnica ni tisto kar to izkazuje ime!
 

Mamca

Carica
12. avg 2009
2.404
116
63
pred svojimi besedami... torej nemoralni lovci pobijejo nekaj tisoč živali po slovenkih godovih? koliko jih pa moralni?
in kakšna je razlika.
Ja si se pa res zataknil za tele jagre.:eek:
Tud tebe ne zastopim čist dobro...ne vem, kaj je danes z vami deci, čudni ste. Skrajno zoprni.o_O
Aja, praznik je, pa so mesarije zaprte:mad: Pa pojejte svojega psa, specite mačko, ogulite svojega kanarčka. Če ni nič od tega pri hiši, lahko še vedno postavite zasedo podgani, izkopljete krta, whatever.......nekaj se bo že našlo za na taler, sam da bo spet meso na mizi.:evil:
 

Mamca

Carica
12. avg 2009
2.404
116
63
in odgovora ni in ni...
Kva bi rad?
So lovci z normalnim odnosom do lova in so lovci, ki ubijajo s slo in užitkom in samo zaradi tega. Če te zanima kaj več, beri:

"Pogosto živali samo obstrelijo. Iskanje, če sploh pride do njega, traja ure in dneve. Do smrtnega strela se obstreljene živali na begu pred lovci ure in dneve vlečejo skozi gozd z raztrganim telesom, razparanim drobovjem in zlomljenimi kostmi. Tudi lovčeve šibre zadenejo številne živali, zlasti ptice, toda te ne umrejo takoj, ker šibre niso zadele življenjsko pomembnih organov. Zaradi poškodb pogosto umrejo šele po nekaj urah ali dnevih. Vsaka četrta raca živi s strelno poškodbo.

Pri "lovu" s pastmi na zapah, "kjer ni poškodb" kot pravijo, ujeto žival v trenutku ko se past z glasnim truščem zapre, skoraj vedno zajame panika, žival se sunkovito premika in se zaradi tega često močno rani. Tako "kos" (lovski žargon) obleži v krvi, trpi grozne bolečine ter neredko ure, često tudi dneve v majcenem zaboju lačen in žejen čaka na grozno smrt. "

Vir:http://www.osvoboditev-zivali.org/index.php?pnm=02213#5
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ja, zaradi takih zadev npr. jaz nisem pri jagrih, pač nimam srca za ubijat :rolleyes: . V tarčo - ja, v žival pa ne.
Pri nas imamo odlično klavnico, dnevno koljejo od domačih kmetov, toda kadar sem moral iti kaj tja ponaredit, sem bil potem nekaj dni bolan.

Tako kot si pa ti opisala dogajanje, pa pomeni, da je farmska vzgoja in klavnice še najbolj humano . Se kar strinjam. Brez mesa pa ne more iti, vsaj dolgo ne. Je pa res, da ga danes pojemo mnogo preveč.
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Kva bi rad?
So lovci z normalnim odnosom do lova in so lovci, ki ubijajo s slo in užitkom in samo zaradi tega. Če te zanima kaj več, beri:

"Pogosto živali samo obstrelijo. Iskanje, če sploh pride do njega, traja ure in dneve. Do smrtnega strela se obstreljene živali na begu pred lovci ure in dneve vlečejo skozi gozd z raztrganim telesom, razparanim drobovjem in zlomljenimi kostmi. Tudi lovčeve šibre zadenejo številne živali, zlasti ptice, toda te ne umrejo takoj, ker šibre niso zadele življenjsko pomembnih organov. Zaradi poškodb pogosto umrejo šele po nekaj urah ali dnevih. Vsaka četrta raca živi s strelno poškodbo.

Pri "lovu" s pastmi na zapah, "kjer ni poškodb" kot pravijo, ujeto žival v trenutku ko se past z glasnim truščem zapre, skoraj vedno zajame panika, žival se sunkovito premika in se zaradi tega često močno rani. Tako "kos" (lovski žargon) obleži v krvi, trpi grozne bolečine ter neredko ure, često tudi dneve v majcenem zaboju lačen in žejen čaka na grozno smrt. "

Vir:http://www.osvoboditev-zivali.org/index.php?pnm=02213#5
če pa slabo ciljajo... se jim pač zatrese roka ker so enega premalo ruknili
 

Mamca

Carica
12. avg 2009
2.404
116
63
54428443_1140093612831252_4993444092043067392_n.jpg

Vir:Zavod za zaščito rejnih živali

On pa sanja...

Kaj je največ, kar lahko damo nekomu?
Upanje.
Da bo nekoč drugače.
Hvala vsem, ki ste z iskanjem rešitev del upanja!
Ni treba, da je tako. Res ne.
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.476
3.137
113
Tovrstno zbiranje sredstev je v preteklosti zmotilo marsikaterega ljubitelja živali, sploh ob dejstvu, da o delu združenja na spletu običajno ni zaslediti skoraj nič. Ne le to - marsikdo je zmotno mislil, da gre v tem primeru za represivni organ, ki ima možnost sankcioniranja kršiteljev in mučiteljev živali. A kaj kmalu se je izkazalo, da nadzorniki nimajo prav nobenih pristojnosti ukrepanja v primerih mučenja ali zanemarjanja živali. Na policiji so pred leti zatrdili, da v primeru "živalske policije" (zdaj "združenja") ne gre za represivni organ, zato praktično nimajo pristojnosti niti za opozarjanje ljudi, kaj šele za izrek glob proti morebitnim kršiteljem.



Kdo pravzaprav so "Nadzorniki živali"?







https://l.facebook.com/l.php?u=http..._h8gFDt0TENAXGz0FVNf96eaEIsXOGuQYaye5L8sIRnrf
 

Mamca

Carica
12. avg 2009
2.404
116
63
Vsega po malem:
:jok:
Po podatkih Statističnega urada RS smo v slovenskih klavnicah v letu 2016 zaklali približno 1.400 konj, 117.000 glav govedi, 258.000 prašičev, 10.000 ovc, 700 koz, 14.000 kuncev in 36.000.000 kljunov perutnine.

“Pri perutnini postopek poteka tako, da se živali z glavo navzdol obesijo na tekoči trak, ki jih odpelje do vodnega bazena z električnim tokom. Bolečina in stiska, ki ju perutnina občuti pri obešanju za noge, neizogibno povzročita močno zamahovanje s perutmi, kar poveča število izpahov in zlomov. Do električnega šoka pred omamljanjem lahko pride, kadar se žival s perutmi dotakne vode, še preden ima glavo potopljeno v kopel. Tekoči trak jih nato pelje do električnega noža, ki jim prereže karotidne žile. Tukaj mora biti vedno prisoten delavec, ki prereže žile, če so je živalim uspelo izogniti električnemu nožu, saj možnost vstopa živih ptic v kotle za parjenje ni izključena.” (Zdravo Slovenija, David Zorko, dr. vet. med.)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Peter Klepec

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
sem pojedel že veliko perutničk pa še nisem videl polomljenih... mogoče jih zmeljejo pa pošljejo tja dol nam pa pustijo samo visoko kvalitetno meso...
 

muho

Majstr
6. feb 2019
858
335
63
@Mamca :mad:
Si me malo prikrajšala za užitek pri basanju pohane avijacije pri nedeljski južni, dobro si stempirala tole, obvladaš žlehtnobo, ti moram priznat,
ker vegeterjanc zaradi tvojih prispevkov ne bo noben ratal in to dobro veš, se prav, da to limaš samo zaradi žlehtnobe.

mam pa vprašanje, -vegeterjanka, ki deda živega požre do kosti, je še vegeterjanjka? podobno vprašanje za mučenje živali ......je to ali ni?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.291
2.273
113
Vsega po malem:
“... Bolečina in stiska, ki ju perutnina občuti pri obešanju za noge, neizogibno povzročita močno zamahovanje s perutmi, kar poveča število izpahov in zlomov. Do električnega šoka pred omamljanjem lahko pride, kadar se žival s perutmi dotakne vode, še preden ima glavo potopljeno v kopel.....” (Zdravo Slovenija, David Zorko, dr. vet. med.)
... so mu mati povedal. Le tako vse ostane v družini.

KONTRA - RE - RE KONTRA - .....

PLANTS HAVE FEELINGS TOO
 

Mamca

Carica
12. avg 2009
2.404
116
63

MUHO!!! Nism žleht, če ti pa ni teknilo, ti že ni dobr al pa dosti z ljubeznijo nardila :evil::cheer:

Tud jaz nisem vegetarijanka, se pa trudim, da čim manj ali skoraj nič toplokrvnega pojem, ravno zaradi usmiljenja do njih. :jok: Čeprav sem samo kapljica v morju....Jemo tisto, kar so nas naučili, ni pa nujno, da tako ostane.:poreden:
Že če še kdo začne premišljevat o tem, pa o trpljenju živali zaradi tega, ker si je kapital podredil naravo, pa o drugih možnih alternativah, je to bolje kot nič.