Ena pasja tema

buce

Pripravnik
23. jan 2014
562
20
18
Citat:
Uporabnik mistique pravi:
Če pa upoštevaš, da večina lastnikov psov iztrebke pobira, pa je predlog res gostilniški.

Če bi bilo to res, potem ne bi bilo problema, kaj ne? Realnost je žal drugačna.
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
816
113
Morda je problem samo izpostavljena manjšina? Sam obstoj problema še ne implicira večine.
 

buce

Pripravnik
23. jan 2014
562
20
18
Citat:
Uporabnik jekleni pravi:
Morda je problem samo izpostavljena manjšina? Sam obstoj problema še ne implicira večine.

Ne, problem je v tem da enostavno ne moreš izvajati nadzora. Lej, še prometnih prekrškov se velike večine ne kaznuje. Le manjši procent se jih dejansko dobi. Vsi pa (če si voznik) vidimo na poti recimo iz službe domov ali obratno kar nekaj prekrškov ki niso in ne bodo sankcionirani. Zakaj? Ker policija ne more imeti vsega pod nadzorom in vse se to dogaja na cestah - torej na predvidenih poteh! Zdaj pa si zamišljaj da bi izvajal nadzor na vseh travnikih, njivah, gozdnih poteh,... To je utopija.

Pa ne si zamišljat davek kot kazen - raje si ga zamisli kot obvezen "samoprispevek" za koše za pasje iztrebke (in praznjenje le teh), vrečke in rokavice...
Bi to bilo lepše in lažje sprejemljivo?
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
Pol pa poberi še davek od vsakega lastnika avta, za vse prekrške, ki niso sankcionirani.

Zakaj bi jest plačeval za nevem kaj, če moj pes po večini serje na mojo travo in drek poberem v moj kontejner, ponavad ga počakam, da se userje doma in greva potem na sprehod. Folk je pa počen ja. Cucek se userje pred koš, kjer štrlijo zastonj vrečke za iztrebke ven, pa se eni naredijo ko da ni nič in pičijo dalje. Ko pa opozoriš, je pa užaljenost na višku. Največja ironija je pa, da med tem, ko pobiraš drek za lastnim psom stopiš v pridelek tujega psa....priceless.
 

buce

Pripravnik
23. jan 2014
562
20
18
Prekrške sem dal za primerjavo da enostavno ne moreš izvajat efektivnega nadzora, ker je to nemogoče izvesti, ne pa za to, da bi jih primerjal z pasjimi iztrebki.
Za uporabo avta drugače že plačuješ letne davke - reče se jim cestnina in pa registracija ter zraven še zavarovanje. Poleg vsega plačaš še trošarine za gorivo. Opcijsko plačaš pa še vinjeto.

Citat:
Zakaj bi jest plačeval za nevem kaj, če moj pes po večini serje na mojo travo in drek poberem v moj kontejner
če boš prebral sem pisal za pse, ki so v stanovanjih, ne za hišne domobrance.
wink-1.gif

Drugače pa: zakaj bi moral vsi plačevat za praznjenje kontejnerjev za pasje iztrebke? Ker trenutno vsi plačujemo. Tudi tisti ki psa sploh nimajo.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:

Zakaj bi jest plačeval za nevem kaj, če moj pes po večini serje na mojo travo in drek poberem v moj kontejner, ponavad ga počakam, da se userje doma in greva potem na sprehod. Folk je pa počen ja. Cucek se userje pred koš, kjer štrlijo zastonj vrečke za iztrebke ven, pa se eni naredijo ko da ni nič in pičijo dalje. Ko pa opozoriš, je pa užaljenost na višku. Največja ironija je pa, da med tem, ko pobiraš drek za lastnim psom stopiš v pridelek tujega psa....priceless.
Pa povej, kako bi ti ločil eno od drugih. Tiste, ki pobirajo pasje iztrebke in tiste ki ne. Pa tiste, katerih pasji laježi nikogar ne vznemirjajo in tiste, ki vznemirjajo.
Lej... obstajajo eni in drugi. Vsak bo rekel, da pobira iztrebke, vsak bo rekel, da njegov pes ne laja sosedu pod okno, vsak bo rekel, da njegov pes ne grize.....itd...itd.
Jaz tud moram kupiti letno vinjeto, čeprav se vozim veliko manj po avtocesti, kot Ljubljančani, Mariborčani...itd. stane me pa enako
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Citat:
Uporabnik satelite_mike pravi:
davek na smrdljive stare prdune bi tudi moral biti
smile-1.gif

Pa na mlečnozobe, nekoristne, na kavču ležeče mladce (brez dobrih in dolgotrajnih erekcij) tudi!

Zakaj (pejstam):

1. Še nikoli v zadnjih 50-ih letih mladi niso bili manj zainteresirani za politiko. Torej se jim (veliki večini) za bodočnost - hebe.
2. Še nikoli v zadnjih 50-ih letih mladi niso bili bolj NEprizemljeni, kot so danes. Vzroki: brezperspektivnost, internet, in še mnogo drugih dejavnikov.
3. Še nikoli v zadnjih 50-ih letih mladi niso bili bolj NEsamostojni. Tu spomnim na veliko število mladih, tako fantov, kot deklet, ki živijo v hotelu mama. In jim to stanje seveda popolnoma odgovarja! Celo želijo si, da bi trajalo in trajalo...
4. Še nikoli v zadnjih 50-ih letih niso bili mladi v tako velikem odstotku poleg alkohola tudi na drogah. Da je to dobro? Aja?
5. Še nikoli v zadnjih 50-ih letih mladi niso bili manj sigurni vase. V mnogo preveliki meri se zanašajo se na informacije s spleta, na google, na wiki, namesto na svoje izkušnje, ki edine štejejo!

Da izjemne odvisnosti od spleta niti ne omenjam...

Znanje slovenskih mladih ljudi, ki pridejo s fakultet, pa je sicer pogosto, po izjavah nekaterih slovenskih profesorjev, pa tudi delodajalcev - porazno.

Da bom prav razumljen: ti, o katerih govorim, so v večini!
Slovenija bi lahko stala na mladih le v primeru, da večina ne bi bila takšnih, kot sem jih opisal...

Pa še to: trije mladi Slovenci, ki so uspeli na Kickstarterju, pač ne morejo spremeniti zelo slabega vtisa o mladih Slovencih!
2567422-par.jpg
 

Priponke

  • 2567422-par.jpg
    2567422-par.jpg
    62,6 KB · Ogledi: 161
Nazadnje urejeno:

buce

Pripravnik
23. jan 2014
562
20
18
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Kaj plačuješ?

Kdo pa misliš da plačuje kante za pasje iztrebke? da padejo iz neba in da so samočistilni, zraven pa kr vrečke rastejo?
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
O bogi revček. Prid ti dam za pivo, pa bova več kot poravnana za vse, kar si do zdej plačal za mojga cucka.
 

wd40

Guru
10. dec 2007
2.874
797
113
ksz
http://www.slovenskenovice.si/novice/slovenija/bodite-previdni-s-strupom-za-polze-ubijajo-pse

Citat:
GORNJA RADGONA – Konec minulega tedna sta mnoge domačine, predvsem ljubitelje živali iz vasi Stogovci, Žiberci, Drobtinci in Podgorje zajela panika in strah. Neznanec je namreč ob lokalnih cestah in sprehajalnih poteh nastavil salame in meso s strupom, domnevno za uničevanje polžev po vrtovih. Po prepričanju veterinarjev lahko zaradi omenjenega strupa, odvisno od količine, pes pogine že v petnajstih minutah, lahko pa trpi več ur, celo dni.
 

ThaShizznitt

Fizikalc
13. jan 2008
4.781
4
38
Najboljs smesno pa je, da taisti, ki jih nek naraven pasji drekec zmoti, mecejo cigarete verjetno naokoli, pa pljuvajo cigumije, kot da ni nic.
bonk.gif
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Naraven pasji drek
hysterical-1.gif
A obstaja tud umeten???

najbolj smešno je, ko lastnik psa,ki ne čisti za sabo, pohodi pasji drek in ga odnese v avto, stanovanje.... itd
evil.gif
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Citat:
Uporabnik wd40 pravi:
ksz
http://www.slovenskenovice.si/novice/slovenija/bodite-previdni-s-strupom-za-polze-ubijajo-pse

Citat:
GORNJA RADGONA – Konec minulega tedna sta mnoge domačine, predvsem ljubitelje živali iz vasi Stogovci, Žiberci, Drobtinci in Podgorje zajela panika in strah. Neznanec je namreč ob lokalnih cestah in sprehajalnih poteh nastavil salame in meso s strupom, domnevno za uničevanje polžev po vrtovih. Po prepričanju veterinarjev lahko zaradi omenjenega strupa, odvisno od količine, pes pogine že v petnajstih minutah, lahko pa trpi več ur, celo dni.

[cenzura] tole so mi pa res bolne scene
bonk.gif

Imam psa, kar dobro marcino. Še vsak drek sem pobral za njim in enako učim tudi moje otroke (čeprav ga sami drugje kot po ulici ne vozijo). Pa se mi je že zgodilo, da sem ostal brez vrečke za drek, in sem pač tisti drek s kakšnim računom iz denarnice pobral, toliko da sem lahko do kakšnega koša prinesel. Tako da ja, tudi sam sovražim nepobrane dreke. Ampak iti potem v drug ekstrem in na tak grozovit način kar vsepovprek zastrupljati živali je pa res bolano in takemu ki nastavi strup psom, bi ga jaz brez težav zatlačil v grlo. Ne v količini da bi umrl, ampak ravno toliko, da bi rečmo ene 3 tedme bruhal in prekuhaval pizdarijo.
stupid-1.gif
Idioti