en jajček na dan ...

Lateral

Fizikalc
31. mar 2008
1.771
33
48
Vse podatke o vnosu jajc/holesterola so sodelujoči sami poročali. Koliko je tem podatkom za verjeti, naj vsak sam presodi. Jaz jih jemljem z rezervo, sploh ker holesterol ni edini krivec za kardiovaskularne bolezni...
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.586
496
83
Jaz dnevno pojem vsaj 4 že vsaj kakšnih 15 let (prej po2).
Na zadnjih 2 skužbenih pregledih sem imel “slab” holesterol celo pod spodnjo mejno vrednostjo. Res pa je da se na splošno stalno držim čim bolj zdrave prehrane (čim manj oh, brez sladkih pijač, sladkarij, veliko beljakovin + cviček :) )
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash in Kamele0N

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.919
1.087
113
www.adriamedia.si
Malo poveztka, kaj je narobe: večina razsikav je ljudi vprašla le 1x, koliko jajc so pojedli v zandjem letu, in ni upoštevala ostale hrane.

Crucially, after the researchers adjusted for total cholesterol intake (from red meat, cigarettes, and other sources) the egg connection flopped.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.061
1.270
113
Kao.

Ce bilderji pojejo po 10 jajc dnevno, kaj je potem z njihovim zdravjem po 20 letih? Pa niti ne samo bilderji. Ze "navadni" smrtniki, ki redno obiskujejo fitnes, priznavajo jajce kot top zivilo. Ni jih malo, ki jih goltajo kot za salo.

Skratka, studija zelo amaterska. Kot da samo jajcr vpliva na procese v telesu. Dednosg, okolje in seveda druga prehrana in pijaca pa nic. Sploh pa sam holesterol ni problem.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Pozvizgam se na te raziskave. Itak sami salabajzerji in podkupljene ........
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.061
1.270
113
Pa dajmo se video, kako normalen clovek dobi infarkt. Pa fuzbaler, pa...

A zdaj so pa ti bilderji fasali srcnega zaradi jajc ali kaj hoces povedat?
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.841
3.865
113
Kao.

Ce bilderji pojejo po 10 jajc dnevno, kaj je potem z njihovim zdravjem po 20 letih? Pa niti ne samo bilderji. Ze "navadni" smrtniki, ki redno obiskujejo fitnes, priznavajo jajce kot top zivilo. Ni jih malo, ki jih goltajo kot za salo.

Skratka, studija zelo amaterska. Kot da samo jajcr vpliva na procese v telesu. Dednosg, okolje in seveda druga prehrana in pijaca pa nic. Sploh pa sam holesterol ni problem.

Študija govori o jajcu ki je sestavljeno iz beljaka in rumenjaka.

Bilderji žrejo samo beljak (zelo dober naravni vir čiste beljakovine), rumenjak vržejo stran.

Rumenjak in samo rumenjak vsebuje grdi grdi holesterol (poleg tega vsebuje še nekatere druge maščobe, pa tudi veliko mineralov in vitaminov).

Sicer raziskava je tako tako, imaš tudi bolj znastvene raziskave ki tako raziskavo lahko ovržejo. Prvič ni dokazane korelacije med telesnim "slabim" holesterolom in dejanski vnosom živil s holesterolom v telo, drugič pa ni dokazane direktne korelacije med telesnim holesterolom in tveganjem za srčnožilne bolezni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: PHOBiA

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.894
5.455
113
Zanimivi so eskimi... Majo večno povišan holesterol (pač veliko mastne hrane) in nič težav stem...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.313
6.528
113
Tudi jaz imam povišan holesterol in top zdravje, sicer bi bil čas da ponovim kakšne krvne preiskave, zdaj ko nisem več tako fizičen aktiven, ko verjetno holesterol tudi padel, ampak bo verjetno vseeno nad "smernicami". Prej, ko jedel "klasiko" pa nonstop nek bolan, slaboten, sramota za deca.

PS, danes naročil 10 jajc pri malici, plus 2 kranjski, 3 zrezke, par čevapov, 2 sem sicer potalal med sodelavke, jajci ;)
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.894
5.455
113
Ma men niha... Pozimi v + poleti ko je več fizične aktivnosti pa al normalen al pa ravno "na meji"...in ker mam dedno malo pritiska se moram skos bockat z osebno zdravnico da ne bom jedel statinov :poreden: