en "how to" postavljanje opaza (feršolanje)

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.204
2.440
113
v lokalni ostariji
zdravo

nikjer ne najdem nic pametnega na to temo... pa sm reku da tukile mi boste znal pomagat...

torej

je kje kaksn how to za postavljanje opaza? kako ga povezati (s cim)? ga samo skup zbit? kaksn je praviln postopek oz pravilno zaporedje?

vrtanje v bosanke odpade:)
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Opaž za kaj?

Za betonsko ploščo?

Jap, pride zbit in zakajlan.

Če pa še nisi videl kako se počne bolje da daš naredit.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.204
2.440
113
v lokalni ostariji
mah sem videl sem... ampak je ze neki cajta tega... pa tudi rad delam po enmu PS-u... vsak ima svoje metode... nazadnje ko smo ga postavljal smo enostavno prevrtal cez zico pa na vsak stran zabce cez... ampak bosank ne mislim vrtat...

opaz najprej za temelje potem pa za plato...
 

franci

Fizikalc
19. jul 2007
1.797
1
38
49
LJ
"Do tega gradbenega spletnika nimaš dostopa."

Dostop le za registrirane?
 

Diablo

Fizikalc
19. jul 2007
5.360
3
38
za temelje ni posebne znanosti. Tudi za plato tudi ne. V glavnem pri temlejih ce bos zelel da ti bo lepo skup drzalo bos moral prevrtati, razen ce od zadaj lepo zakajlas, druge pac ni. na vrhu pa desščice zabiješ da drži distanco. Sicer pa temlje lahko narediš malo "piramidaste"
grin1.gif
bolj kot fršola je pomeben sam beton, armatura kamni itd.
 

franci

Fizikalc
19. jul 2007
1.797
1
38
49
LJ
Citat:
Uporabnik Diablo pravi:
... Sicer pa temlje lahko narediš malo " "piramidaste" "
grin1.gif
bolj kot fršola je pomeben sam beton, armatura kamni itd.

Kle riskiraš, da ti med vibriranjem betona opaž dvigne.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Presneto, nekaj pa moraš reskirat.

Pa za fršalanje katerega misliš izvajat ti ni potrebno nobeno vrtanje. A žebljev n tudi ne misliš zabijat?

Pa za temelje jaz ne bi uporabil bosank (ali misliš bled plošče?), ker jih je potem jeba dobit ven.

Drugače pa za plato rabiš še lege (najbolje kake špire) in polce (kubik smrekovih sušic ne more bit več kot 20€).
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38



Citat:
mislis da jih bi tezko vn dobit?

Ne mislim ampak vem.

Citat:
s cim bi pa ti zasolal?

Čisto spodaj z odsluženimi deskami, magari okrajki, ker drugače kot s krampom potem ne gre. Ali jih pa pustš not. Zgornjih 15-20 cm pa z lepimi deskami (4-5 cm debeline)
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.637
449
83
Tolmin
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
sem pogledu ampak takele slikce mi kaj veliko ne koristijo...

vrtanje ne pride v postev... mi je prevec skoda bosank...

Vsaka luknja v bosanko(opazni element) je greh
shocked-1.gif


Ocitno se nihce na forumu ni slisal za " žiletke". Pri temelju spodaj das izravnalni beton,na njega lato za ostresje(4x5) ali kaj podobnega odsluzenega,na njega gre ziletka,bosanka in zgoraj spet ziletka,...Napenjalce pa ti posodi lokalni zidar za liter snopca
aplauz.gif
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.637
449
83
Tolmin
Citat:
Uporabnik franci pravi:
Citat:
Uporabnik Diablo pravi:
... Sicer pa temlje lahko narediš malo " "piramidaste" "
grin1.gif
bolj kot fršola je pomeben sam beton, armatura kamni itd.

Kle riskiraš, da ti med vibriranjem betona opaž dvigne.

Zaradi takega primera sem se lani v sakundi premislil in iz skarpe napravil plocnik
cheer.gif

Ura par minut do desete zvecer,se dve karjoli betona pa bo koncano
cool-1.gif
Pa napravi "krck" pa se enkrat,... tisina. Pustim,da se beton malce umiri,pokadim cik,popijem pivo,pa zacnem dodajati beton."KRCK in žljof" in zadel me je plaz kot v Logu pod Mangartom.

Kam hudica z dvemi kubiki betona ob 10h zvecer
confused-1.gif


In tako je hitro nastal PLOCNIK
aplauz.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.411
5.910
113
pri taščici
Če nočeš vrtat, daš med bosanke (najverjetneje bled plošče) pas iz desk (iste debeline kot bosanke) in le te potem vrtaš.
Na vsak način moraš obe strani opaža nekako skupaj povezat, sicer se ti bo ponovila zgodba roberta, če pa boš imel srečo boš naredil pa samo pošten pivski trebušček, katerga boš preklinjal vse življenje sploh če bo viden beton.

Seveda rabiš še bankine pa nekaj za opret.Bankine so lahko late 10/10 ali kaj podobnega ali pa "profi" iz dveh plasti ploha, vmes pa distančnih iz bosanke.

Če imaš kaj bolj zahtevnega se ne loti sam, oziroma si pojdi sposodit "profi" opažne sisteme, kjer jih boš zlagal kot lego kocke. Res da te bo najem nekaj stal, samo je pa lažje delat s kakšnimi alu (NOE) elementi ali čim podobnim.

Seveda moraš vse skupaj še nekam opreti, da bo ostalo v vertikali (ali v neko steno, ali zvrtat luknje in vanje zabite "sidra" ali pa količke v zemljo in z remelni opret v vertikalo.

Če boš hotel kaj bolj natančnega boš moral povedat kaj nameravaš početi in v kakšnem obsegu!

Samo zbijanje opaža je popolnoma neuporabno, razen če misliš samo kak "robnik" naredit
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.204
2.440
113
v lokalni ostariji
jst bom v lastni reziji postavil eno garazo velikosti 9x5m (cca),visine cca 3m... zidana zadeva...

bosanke sem ugodno kupil in jih ne mislim vrtat... (ce si jih sposodis jih tudi ne smes vrtat!)

drugace pa najprej pride solanje temeljev... ampak zgleda da bom res ponucal kar kaksne stare plohe oz odsluzene deske... da ne bo prevelike skode...
 

kora

Pripravnik
6. avg 2007
58
0
6
Napravi tako kot pravi Robert:





Citat:
Ocitno se nihce na forumu ni slisal za " žiletke". Pri temelju spodaj das izravnalni beton,na njega lato za ostresje(4x5) ali kaj podobnega odsluzenega,na njega gre ziletka,bosanka in zgoraj spet ziletka,...




Mogoče še namig, med spodnjo lato in "bosanko", pa med dvema bosankama seveda tudi daj na začetku, dokler postavljaš opaš žeblje (na vsaki strani enega), tako, da v mitu postaviš opaž. "Žiletke" lahko kasneje vstavljaš brez težav. Kar ostane od "žiletk" kasneje, ko razfršolaš odlomiš. Sem vlil 38 m3 betona pa nobenih težav...



l.p.
10210-ziletke.jpg
 

Priponke

  • 10210-ziletke.jpg
    10210-ziletke.jpg
    158,8 KB · Ogledi: 5.522
Nazadnje urejeno:

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.637
449
83
Tolmin
EEEE to je to
cheer.gif

Sem iskal sliko,pa nisem nic nasel
redface-1.gif

Pa finto z zebljem za fugo sem tudi pozabil napisati
tongue-1.gif
 

kora

Pripravnik
6. avg 2007
58
0
6
Citat:
Uporabnik Robert pravi:
Sem iskal sliko,pa nisem nic nasel
redface-1.gif

Sem jo izbrskal kar iz svojega arhiva ... samo ker sem jo "nalimal" direktno v topic me je koštala 10ALT-ov
hysterical-1.gif


l.p.