Elektronska vinjeta

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.239
4.723
113
Ravno to je največja neumnost biroktatov, da ima razpis datumski pogodbeni rok. Potem mora obstajati v razpisu tudi rok, ko mora naročnik z izvajalcem podpisati pogodbo. So se ga držali? Kolikor vem, podpisa pogodbe ni bilo, dokler niso bile rešene pritožbe.
Vse ostalo je bedarija. Ali pa normalnost za bedake, ki sami niso nikoli nič realnega naredili.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad
22. jul 2007
12.856
1.330
113
123
Vir: DARS
Zamik je meni, ki delam realne projekte povsem razumljiv, ker se najprej N let pripravlja zakonodaja, potem se mučka razpis kako leto, potem se rešujejo pritožbe in na koncu po podpisu pogodbe naj izvajalec naredi do roka, ki je bil pred leti res čisto realno dosegljiv.
In med tem pinkponkom obstoječo tehnologijo že povozi čas.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.556
9.235
113
Ta tehnologija se ponavadi ne uvaja za 1 ali 2 leti. Tako da, tudi če se je tehnologija spremenila, če bo le ta zanesljivo delovala 10 in več let ob razumnih stroških, ne vidim nobenih težav v tem.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.344
2.426
113
še v SLO - ampak komaj
Vsi podatki so v sistemu …

Ne skrbi - ob nakupu e-vinjete boš itak dobil obvestilo, da imej potrdilo o nakupu vedno v vozilu.
Saj ne, da bi jaz navijal za to, se pa zavedam, da je temu pač tako, oziroma bo še nekaj časa tako.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.556
9.235
113
Seveda so v sistemu, ampak PREVERJANJE NI AVTOMATIZIRANO. Tam mora policist it do vozila, tapkat noter in potem preveri. Tukaj pa se ti pelješ in brez akcije kogarkoli, ti vse preverja samodejno. Torej? Ravno tako bo v tujini malo težje preverjal prometno.
Še vprašanje: kaj bodo z DARSovci, ki so do sedaj preverjali vinjete naredili? Bodo preverjali sistem, če deluje pravilno? :) Morda jih še enkrat toliko zaposlili?
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.344
2.426
113
še v SLO - ampak komaj
Si že kupil kako tujo elektronsko vinjeto? In prebral na potrdilo o nakupu kaj gori piše?

Tako jodlar in hun pogojuje, da imaš potrdilo do konca veljavnosti shranjeno.
Vsaj jodlar pa ne predpisuje več, obvezne hrambe v vozilu. Ampak če smo iskreni - kje je najboljše imeti tak pildek spravljen?
Jaz ga mam sicer na Google drive …
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.864
3.892
113
Še vprašanje: kaj bodo z DARSovci, ki so do sedaj preverjali vinjete naredili? Bodo preverjali sistem, če deluje pravilno? :) Morda jih še enkrat toliko zaposlili?

Del vozila se bo opremilo s sistemi za nadzor tablic in bodo poleg na portalih preverjali stanje tudi na ostalih random punktih. Del bo šel pa za avtocestno policijo oz. bodo ustavljali kršitelje in kasirali.
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.206
891
113
edit: da pa je dobro v vozilu imeti potrdilo o nakupu pa je jasno.

Da ne bi. Ce je digitalna me nima noben kej analogno jebat. Naj si nardiko orodja. Po kliku za placilo je zame storija koncana, od takrat je samo se na njih... Naj se znajdejo kakor vejo, oni so ta sistem uvedli, meni je nalepka cisto cool.
 
  • Haha
Reactions: brane_new

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.206
891
113
Nc ne bom jamral, smejal se mu bom pa se kasno o nesposobnosti prcinu. Seveda bom pa mel e-vinjeto placano. On naj pa kolobari ce zeli in kakor zeli.
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.206
891
113
Komot, naj kasira, samo bo vse vrnu. Taka 'vinjeta' mi potem nic ne koristi. Kaksen papircek, ce je pa 'e-vinjeta'. Nobenga papircka ne sme bit. Sej lahko da sm jst cuden, samo zame je tako. Ce se grejo nekaj na kar niso pripravljeni ali ne znajo je bolje da se ne grejo.
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.199
3.181
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Komot, naj kasira, samo bo vse vrnu. Taka 'vinjeta' mi potem nic ne koristi. Kaksen papircek, ce je pa 'e-vinjeta'. Nobenga papircka ne sme bit. Sej lahko da sm jst cuden, samo zame je tako. Ce se grejo nekaj na kar niso pripravljeni ali ne znajo je bolje da se ne grejo.
Saj vemo, kakšen si... Prepoln sebe, pa noben, niti punca, niti prijatu, ti ne sme nič rečt, ker si TI frajer...
Spusti se na zemljo in, oh, najraje tam, kjer ni nobenega...
Ker ti se ne pustiš, zakoni za tebe ne veljajo, pravila tudi ne, kaj si potem? Zame 1D10T...
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.864
3.892
113
Eni vseeno čakamo kakšno resno prednost e-vinjete (ki jo obljubljajo že 10 let). Recimo po 13 letih bi rad šel malo pogledat na slo avtoceste kaj je novega, očitno bom drugo leto še vedno koristil lokalne ceste za 3x letno ko grem kam kjer obstaja AC.
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.206
891
113
Saj vemo, kakšen si... Prepoln sebe, pa noben, niti punca, niti prijatu, ti ne sme nič rečt, ker si TI frajer...
Spusti se na zemljo in, oh, najraje tam, kjer ni nobenega...
Ker ti se ne pustiš, zakoni za tebe ne veljajo, pravila tudi ne, kaj si potem? Zame 1D10T...

Spet nisi dubu al kaj? Pa nosi ti zarad mene celo dokumentacijo za 20 let nazaj ce cs. Najbs da mas kje v cloudu spravleno, bos lahko reku, da mas e-dokumentacijo, hehe. Pepcek, da glih kej hujsga ne napisem. Pejt se olajsat ce mas kam, bo bols :)

Aja, pa ves en kurec ti o men. Mislis si, to je vse. Lahko se pa spoznava, povej kje kdaj pol bos lahko pa kaksno reku o men. Nisem ti kriv ce mas sam o seb en klinc mnenje...
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.239
4.723
113
No ja, malo je treba tudi razmišljati, kako lahko sistem deluje. Prepoznava analogne tablice, ker elektronskih tablic naša vozila nimajo. Če je tablica umazana, zasnežena, prepoznava mogoče ne bo uspešna, mogoče bo sistem celo prepoznal drugo številko. Ena varianta je, da vozilom, kjer tablice ne prepoznaš, častiš vinjeto. Vemo, kak bi bil rezultat pri nas na Balkanu. Vse tablice umazane. Druga pa je, da jih ustaviš in naj dokažejo, da imajo vinjeto za vozilo. Mogoče se bodo nadzorniki modernizirali, prodali vozniku krpico za par €, da si tablico temeljito očisti in potem bo nadzornik še enkrat preveril s prenosnim sistemom. To bi denimo bilo "digitalno", analogno pa bi bilo, da voznik preprosto pokaže nadzorniku račun o nakupu, kjer piše tudi tablica in ta prepozna tablico s človeškimi očmi, ki vseeno še prekašajo avtomate.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic