Elektronska vinjeta

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Ma kaj se sekirate, do volitev potrpimo, potem bo pa Zdravc zrihtal, da ne bo več omejitev na AC!
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.212
4.695
113
Kako jokate za balkanskimi navadami. Dajte nam omejitve, samo ne nas kontrolirati. Pa dajte več omejitev, pa večje kazni, da dobite grde barabe.
Če so omejitve, potem jih je treba nadzirati. Sploh med cigani in balkanci. Ne gre drugače. Pa tudi severnjaki se ne bi držali omejitev, če jih ne bi že dolgo učili, kako se morajo obnašati in jih nadzirali. V vsej štoriji mi je samo smešno, da predvidevajo tri in pozneje šest odsekov za sekcijsko merjenje. Torej umaknemo omejitev drugje?
Kdor ni sledil, dodatne omejitve so sprejeli že za časa prejšnje rajnke vlade. DARS bo v prihodnosti moral omejiti hitrost na nekaterih odsekih (mimo MB, CE, LJ, KR, NM) glede na meritve delcev PM10. Meni je na standardni poti en tak odsek. Me jezi, ampak mislim, da se mi bo na koncu poznalo 30 sekund.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
jst predlagam, da kar znižajo omejitev na celi ac na 110.


v avtu en kup varnostnih sistemov, gume vsako leto boljš primejo, kot ariel bolj belo opere... pa čedalje bolj omejeni...
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.877
1.328
113
Ja, to je vse res. Samo sposobnosti in kultura pa vse slabša. Ni logike, da enkrat, ko opraviš izpit se nikoli več ne srečaš z institucijami v smislu CPP-ja. Razen, če narediš kakšno sranje ali imaš očala. Na vsakih 10 let bi bilo potrebno opraviti zdravniški pregled, osvežitveni tečaj CPPja in hitri tečaj varne vožnje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.323
3.421
113
Ja, to je vse res. Samo sposobnosti in kultura pa vse slabša. Ni logike, da enkrat, ko opraviš izpit se nikoli več ne srečaš z institucijami v smislu CPP-ja. Razen, če narediš kakšno sranje ali imaš očala. Na vsakih 10 let bi bilo potrebno opraviti zdravniški pregled, osvežitveni tečaj CPPja in hitri tečaj varne vožnje.
Daj ne nori.
Boš hodil vsakih 6. Mesec kazat da znaš vozit, najboljše kar skupaj z cepljenjem za covid 23
 
  • Haha
Reactions: Hanzi

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Osvežitev cpp na 10let mogoče ni tako slaba ideja. Samo pogovarjamo se o AC in kjer je baje težava prehitra vožnja. v slednje jaz močno dvomim. Kar jaz opažam so težave "zaspanci" in zblojenci. Ko z voznega skoči na prehitevalnega ne glede na to kaj se tam dogaja. Ko prehiteva 10km dolgo "kolono" s 115km/h, ker on ne bo zabremzal se odkmanil in šel nazaj na prehitevalnega. Pa verjetno kak tapka to telefonu in zavijuga ali spregleda, da pred njem nekdo stoji ali full počasno vozi.

Tist ko se ob dokaj prazni cesti pelje 160km/h v novejšem avtu je po moje veliko manj nevaren.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.877
1.328
113
Sposobnosti človeka se z leti zmanjšujejo, čeprav je vedno referenca "imam toliko in toliko kilometrov prevoženih ali pa vozniško imam že od leta 56". Dinamika se spreminja, ravno tako zaupanje v lastne sposobnosti. Včasih si delal 25.000 km na leto, zdaj samo še 5.000. Zdravje pa tudi ni vedno enako, marsikaj se spremeni v 10 letih, kaj šele v 20 in več. V Sloveniji so itak nadvozniki. Potem pa se ne zna speljati ob zeleni, se rine v rdečo, zapira križišča, smerniki so nekaj kar je brez veze, meglenke se nabija sred belega dneva, prehitevanje kamiona v dežju je kot bi se pripravljal na ekspedicijo, izsiljevanje, spuščanje pešcev, kaj je že to? itd. Vse to srečam dnevno na naših cesta. Nisem idealen voznik, poskušam pa biti aktiven voznik.

Za primer, gledam očeta, leze v 70. Radar tempomat mu je bila povsem nova zadeva. Kamere vau, mrtvi koti noro, travel assist me je že poslal nekam. Na srečo sem mu lahko pokazal vse dobrobiti novih tehnologij, karj je hvaležno sprejel. Danes redno uporablja vse našteto, čeprav vidim, da radar tempomatu še vedno ne zaupa. Nekateri pa nimajo takšne sreče in so še vedno samo nekativni udeleženci v prometu. Z ustrezno podporo institucij se da to odpraviti oz popraviti.
 

axeton

Fizikalc
28. feb 2011
315
111
43
A to pomeni da velja 3.12.2021 in tudi še 3.12.2022 ali 3.12.2022 ne velja več?


Preden se stepete, moja pravkar kupljena vinjeta velja tako:

18.12.2021 00:00:00 - 18.12.2022 23:59:59​


Torej na zadnji dan, ki je napisan še velja. Tako da ne bomo jamrali saj so nam en dan še podarili.

Aja, šele čez dva dni mi začne veljat, ker sem tako nastavil, saj jo bom prvič uporabil šele v soboto.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe in tony

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Preden se stepete, moja pravkar kupljena vinjeta velja tako:

18.12.2021 00:00:00 - 18.12.2022 23:59:59​


Torej na zadnji dan, ki je napisan še velja. Tako da ne bomo jamrali saj so nam en dan še podarili.

Aja, šele čez dva dni mi začne veljat, ker sem tako nastavil, saj jo bom prvič uporabil šele v soboto.
Če si iz Ljubljane, pojdi ju3 zapeljat se malo po obvoznici. :)
 

Fetici

Fizikalc
1. feb 2008
550
36
28
Kako pa je če tablice prestaviš na drug avto? Sej nikjer ne piše za kateri avto je plačana cestnina - samo policija te ne sme ustaviti ;)

Hipotetično - kaj če sta 2 enaki tablici in 2 različna grba? Ali pa če tablico skriješ ali pa eno številko pokriješ, kako te bodo našli?