Elektronska vinjeta

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.368
6.550
113
Tega pa ne bom, veš da so uporabniki tudi tu gori, ki komaj čakajo da prijavijo takega, potem pa onanirajo na to potezo.
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.371
302
83
najbrž precej butasto vprašanje, pa vendarle: kako veš, če ima avto "vinjeto", če ni v tvoji lasti?
recimo ti kolega posodi vozilo, ali pa te šef kot vajenca v mehanični napodi "daj pelji se s testerjem en krog z audijem, da vidmo, če res neha vlečt"
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.330
2.274
113
Ne, lahko si nastaviš random datum. Če se polno prijaviš na DARS, dobiš tudi SMS sporočilo kdaj začne veljat in kdaj poteče.
Te 'ugodnosti' so samo za letno vinjeto. Random je od dneva nakupa + 30 dni.
Ostale vinjete veljavne od dneva nakupa.
Petrol. Zanimivo, kako bo dokazano, da je kupljena na Petrol-u? Svoja aplikacija?
Zakaj Dars pri vnosu tablice ne preveri, če je stvar že plačana? Do kdaj velja?
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.353
1.733
113
najbrž precej butasto vprašanje, pa vendarle: kako veš, če ima avto "vinjeto", če ni v tvoji lasti?
recimo ti kolega posodi vozilo, ali pa te šef kot vajenca v mehanični napodi "daj pelji se s testerjem en krog z audijem, da vidmo, če res neha vlečt"
Vprašanje na mestu. To sem se tudi jaz že spraševal.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
Verjetno ne veš, da ima tuj avto vinjeto.
Če bi lahko vedel, bi po mnenju našega informacijskega pooblaščenca zvedel zelo veliko osebnih podatkov o osebi, ki si avto lasti. Denimo, da je imela toliko in toliko €, da je vinjeto kupila. To pa je povsem nesprejemljivo.
 
  • Haha
Reactions: Hondi

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.346
3.439
113
Naj ti pokaže potrdilo o nakupu.

Drugače pa bo sedaj itaq dobil lastnik kazen po pošti in ne bodo več iz zasede lovili slovenskih tablic.
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.368
6.550
113
Nakup na petrolu bp, je reko dec da je nekaj minut cez polnoc ze prvo prodal, pomeni samo na darsu ni delala e trgovina se.
Bomo pa morali pazit na prestopna leta ker velja vinjeta tocno 365 dni :)
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.302
2.403
113
še v SLO - ampak komaj
Veljavna je lahko takoj, enako v Avstriji, se pa moraš odpovedat pravicam iz e-nakupa (brezplačno vračilo, bla, bla, bla,...)

Si ti ziher, da gre to tudi za fizične osebe? Ker kolikor se jaz spomnim jodlar ne ponudi te možnosti in moraš res za dva tedna vnaprej naročevati (kot fizična oseba).

edit: pravne v fizične
 
Nazadnje urejeno:

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.371
302
83
Naj ti pokaže potrdilo o nakupu.

Drugače pa bo sedaj itaq dobil lastnik kazen po pošti in ne bodo več iz zasede lovili slovenskih tablic.
v kolikor se nanaša na moje vprašanje: očitno bodo morali pri delovnem nalogu sprejemniki označevati "VINJETA DA/NE"
mehanik ponavadi na večjih servisih nima direktnega stika s stranko (razen one man band, pa še to mora biti manjši servis, da bi si človek zapomnil za vsak avto/stranko, a ima vinjeto)
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Si ti ziher, da gre to tudi za pravne osebe? Ker kolikor se jaz spomnim jodlar ne ponudi te možnosti in moraš res za dva tedna vnaprej naročevati (kot fizična oseba).
malo prej sem šel testno polletno "kupovat" z začetkom danes.

UPS!!! ravno ugotovil, da sploh ni bila Asfinagova stran, zato me je čudilo, da je vinjeta dražja.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Se globoko opravičujem - preko Asfinaga ne moreš kot fizik kupit vinjete s takojšnjo veljavnostjo - šele čez 18 dni!

Mi je pa tak nakup ponudila ena druga stran - očitno oni nekaj zmutijo, da kupijo kot firma in tebi preprodajo naprej.


Sie können die Digitale Vignette auch an den Vertriebsstellen des ÖAMTC, ARBÖ und ADAC, in diversen Tankstellen und Trafiken sowie an den ASFINAG Mautstellen kaufen. Weiters haben Sie die Möglichkeit, die Digitale Vignette bei Automaten an diversen Rastanlagen und Grenzübergängen zu kaufen. Die Bezahlung bei den Automaten erfolgt bargeldlos mittels Kredit- oder Debitkarte.

Wenn Sie die Digitale Vignette über einen unserer Vertriebspartner, an der Mautstelle oder einem Automaten kaufen, entfällt die 18-Tage Frist: sie gilt dann sofort.

Stric gugl:
Digitalno vinjeto lahko kupite tudi na prodajnih mestih ÖAMTC, ARBÖ in ADAC, na različnih bencinskih servisih in tobačnih trgovinah ter na cestninskih postajah ASFINAG. Digitalno vinjeto imate tudi možnost nakupa v avtomatih na različnih počivališčih in mejnih prehodih. Plačilo na avtomatih je brezgotovinsko s kreditno ali debetno kartico.

Če digitalno vinjeto kupite pri enem od naših prodajnih partnerjev, na cestninski postaji ali na avtomatu, 18-dnevni rok ne velja: takrat velja takoj.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: gr69

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.346
3.439
113
Mogoče imajo bedasto zakonodajo.
No v glavnem jaz vedno kupim vinjeto na našo firmo da začne takoj veljati v Avstriji, račun pač ne daš naprej računovodstvu in problem rešen.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver