Elektrika Laguna

Focus

Pripravnik
27. okt 2007
867
12
18
Luna
Mam en problem in sicer je en zlo pameten nestokovnjak nekaj eksperimentiral na elektriki in od takrat več nedeljo luči za rikverc in ne šprica več vode ne na prednjo in ne na zadnjo šipo. Ta majšter je zrihtal 4 varovalke, ki sem jih zamenjal tak da so zdaj vse O.K. vendar, ti dve stvari še vedno ne delata.

Kaj bi še lahko blo narobe?
Probal bom pogledat to pumpo za brisalce (sploh je možno ba bi jo skuro?)
So mogoče še kje skrite varovalke kot na strani pri vratih in v škatli pri akumulatorju?

Pa še podatki:
Laguna karavan 2004 1.9D

Hvala za pomoč
 

Focus

Pripravnik
27. okt 2007
867
12
18
Luna
No pranje šip smo rešli, je majšter kabel rešo, ko sen ga zaflikal je naenkrat čudežno delalo.
Ševedno pa so neznanka rikverc luči?


Vido sem pa tudi da ma šobe za pranje žarometov samo nevem kje se to vklopi (da nebo pomote avto ni moj ampak od kolega).
Bi pa rad probal če to sploh dela.
 

Focus

Pripravnik
27. okt 2007
867
12
18
Luna
Ja bom pogledal ob priliki, vendar je precej dela ker je treba plastične zaščite dol jemat.
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Šobe za pranje žarometov, če jih res ima, se avtomatsko vklopijo, ko se vklopijo šobe za pranje vetrobranskega stekla.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Ob prižganih kratkih lučeh, si pozabil dopisati
wink-1.gif
 

Focus

Pripravnik
27. okt 2007
867
12
18
Luna
Hvala za pomoč, vendar ne dela. Pa ne se bat, sta čisto prav povedala, ko sem pogledal pod masko sem našo tudi cevi in ena od teh je prekinjena v njo pa zabit vijak (19 po moji oceni) in zategnjen z objemko. Zgleda da je negdo sistem namerno odklopo oz. onesposobo. Bom probal preverit zakaj.

Zgleda, da bo v tej temi še več vprašanj tak da se priporočam.

Hvala zaenkrat
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.708
140
63
Mogoče zato, ker 3x pošpricaš pa je kanister z vodo prazen? Ampak pozimi pa prav pride...

lp
 

Focus

Pripravnik
27. okt 2007
867
12
18
Luna
Že res samo bi se dalo to bol elegantno rešit. Ker če hočeš zdaj priklopit nazaj je to ena vlka jeba.