Električno kolo

Voltaire

Pripravnik
29. avg 2015
143
7
18
Živjo.

Lahko kdo priporoči električno kolo v rangu do 1500€ (relacija vožnje bo na Rakitno iz Ljubljane).
Kot sem razbral iz teme mora biti minimalno 500W baterija?
Giant ima neka kolesa?

Oseba:
-185cm
-90kg
-občasni rekreativec
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.367
5.875
113
pri taščici
Enota za baterijo je napačna
500w je enota za moc motorja.
Moj kitajc z 250w motorjem me pripelje tudi v klanec kjer imam s trekingom kar precej dela. Na rakitno dvomim da je kak klanec tako strm.
Na rakitno se pride tudi z navadnim kolesom lahko. Samo malo bolj predihan moras biti. ;)
Jaz nisem vec v tisti formi.
Uradno se v evropi z motorjem mocnejsim od 250w ne smes voziti!
Dvomim da gianta dobis za jurja in pol.
Ce pa ga dobis, pa daj link.
Pri nas dobis za jurja in pol kitajca v leclercu/hervisu, decatlonu z disk bremzami na zajlo. Takega kitajca dobis na AE, BG, GB za jurja.
 
Nazadnje urejeno:

luka51

Guru
16. avg 2007
13.881
5.159
113
Za 1500 ne dobiš električnega kolesa vrednega imena kolo. Bo treba še 1000 dodat.
 

Voltaire

Pripravnik
29. avg 2015
143
7
18
Potem pa prosim za kak link. Glede moči motorja me niti ni zanimalo, sem mislil kapaciteto avtonomije baterije....
Trenutno sem našel tole...
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
Živjo.

Lahko kdo priporoči električno kolo v rangu do 1500€ (relacija vožnje bo na Rakitno iz Ljubljane).
Kot sem razbral iz teme mora biti minimalno 500W baterija?
Giant ima neka kolesa?

Oseba:
-185cm
-90kg
-občasni rekreativec

Če si občasni, potem ne potrebuješ po mojem mnenju vrhunske robe. NE vem kakšna je cesta na Rakitno, ker nisem od tam. Če je OK, potem za par 100€več lahko izbereš tudi Crusis.. https://www.e-mepoganja.si/sl/e-treking-kolesa

Meni zadostuje še več kot preveč, žlajfi delajo OK, menjuje OK, električni del BP, neverjetno, ampak tudi balanca je OK. Verjamem pa, da profićem itak ne bo OK, ker ni od "marke".
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.881
5.159
113
Potem pa prosim za kak link. Glede moči motorja me niti ni zanimalo, sem mislil kapaciteto avtonomije baterije....
Trenutno sem našel tole...
PRedvsem se kupi to kaj je dobavljivo :D Ker je malo pozno zaj.

Drugač pa kaj je LJ Rakitna? Če je to asvalt v glavnem se vzame nek treking in je to to. Spodnji linki samo za primer, ker nisem drugih trgovin gledal. Če je želja po ženskem se vzame enak samo ženski model.

 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.330
954
113
Fantje, imam eno vprašanje... Mladinsko električno kolo (za 12 letnika, cca. 35 kg) - ali je baterija zmožna nekje 30 km ravnine (15 v eno smer) s srednjo pomočjo in potem vzpona 15 km (npr. Krvavec) s precejšno pomočjo...? Pa še to bi moral v klanec dohajati cestno kolo, po ravnem mi ni problema počasneje peljati... Sin bi šel enkrat rad poleg...
Pa če morda kdo s prve ve kje v okoli KR lahko v najem dobim mladinsko električno kolo? Bojim se, da bo balanca pri odraslem z S okvirjem težko obvladljiva pri spustu... Gledam po spletu, pa imajo povsod navedena le odrasla e-kolesa.
 

Grestr

Fizikalc
Izključen uporabnik
6. jun 2016
495
142
43
Kolk je visok? Moj 13 letnik z 160 cm se BP pelje z zeninim Scotom z S okvirjem.

V Kranjski Gori ... se mi zdi da je Kekec sport al nekaj podobnega sem.videl tudi mladinska za rent.

Glede dometa 500wh baterija BP 30 km gore dole pa ima skoz na turbo
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.367
5.875
113
pri taščici
Fantje, imam eno vprašanje... Mladinsko električno kolo (za 12 letnika, cca. 35 kg) - ali je baterija zmožna nekje 30 km ravnine (15 v eno smer) s srednjo pomočjo in potem vzpona 15 km (npr. Krvavec) s precejšno pomočjo...? Pa še to bi moral v klanec dohajati cestno kolo, po ravnem mi ni problema počasneje peljati... Sin bi šel enkrat rad poleg...
Pa če morda kdo s prve ve kje v okoli KR lahko v najem dobim mladinsko električno kolo? Bojim se, da bo balanca pri odraslem z S okvirjem težko obvladljiva pri spustu... Gledam po spletu, pa imajo povsod navedena le odrasla e-kolesa.
Kitajci so vsi narejeni za najstnike. Za odraslega moskega pa nobeno.
35kg tvojega najstnika bi pa tudi morala vsaka baterija pripeljat na krvavec.
Legalni kolesi pomagajo do 25kmh.imej to v mislih ko ga bos s specialko zgal po ravnem in te otrok ne bo dohajal.
V klanec pa najbrz ti ne njega, ker bo v klanec sel 25kmh.
Govorim na osnovi izkusnje sina s dobrimi 50 kg pri 14 letih in prevoženih jurja + km s kitajcem..
Nekateri kitajci so odprti tjando 32 kmh z legalnim 250W motorjem.
Ce gres na mocnejsega pa gre lahko tudi 50+ . Ampak jaz takega mulcu ne bi privoščil ker bo prevec krvav lahko
 
  • Všeč mi je
Reactions: gr69 in Pepe

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.330
954
113
Kolk je visok? Moj 13 letnik z 160 cm se BP pelje z zeninim Scotom z S okvirjem.

V Kranjski Gori ... se mi zdi da je Kekec sport al nekaj podobnega sem.videl tudi mladinska za rent.

Glede dometa 500wh baterija BP 30 km gore dole pa ima skoz na turbo
Visok je slabih 150. Saj vem, da bo potrebno poizkusiti... Pomembno mi je, da doseže končno točko balance v ovinkih. Pa da lepo doseže bremzo, ker jo bo navzdol stiskal skoraj celo pot.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.330
954
113
Kitajci so vsi narejeni za najstnike. Za odraslega moskega pa nobeno.
35kg tvojega najstnika bi pa tudi morala vsaka baterija pripeljat na krvavec.
Legalni kolesi pomagajo do 25kmh.imej to v mislih ko ga bos s specialko zgal po ravnem in te otrok ne bo dohajal.
V klanec pa najbrz ti ne njega, ker bo v klanec sel 25kmh.
Govorim na osnovi izkusnje sina s dobrimi 50 kg pri 14 letih in prevoženih jurja + km s kitajcem..
Nekateri kitajci so odprti tjando 32 kmh z legalnim 250W motorjem.
Ce gres na mocnejsega pa gre lahko tudi 50+ . Ampak jaz takega mulcu ne bi privoščil ker bo prevec krvav lahko
Po ravnem mi ni problem peljati 20, 25 km/h, itak bo to celodnevni izlet, namenjen njemu. Bolj je problem navkreber peljati počasneje od recimo 10-15, pač noge je treba vrtet... Če "turbo" to zdrži, potem super. Sem pa tudi že razmišljal, da bi dal rezervno baterijo v nahrbtnik.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.367
5.875
113
pri taščici
Celodnevni izlet naj bi imel koliko km? 100?
V tem primeru je pametno imeti polnilec s seboj (ce se lahko kam vstekas) ali pa se eno baterijo (ampak to spet ni dzabe)
 

aljoman

Majstr
16. dec 2013
1.945
-1.473
63
Visok je slabih 150. Saj vem, da bo potrebno poizkusiti... Pomembno mi je, da doseže končno točko balance v ovinkih. Pa da lepo doseže bremzo, ker jo bo navzdol stiskal skoraj celo pot.
Če bo stiskal bremzo na celem spustu, potem nima dovolj izkušenj za tako turo, se ti ne zdi? In kot odgovoren starš, ga pelji raje na kako lažjo, recimo v gozd ali makadam kjer ni prometa. Krvavec je zelo strm in precej prometen.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.367
5.875
113
pri taščici
Aja se to, pri kitajcih stopnja pomoci pomaga do dolocene hitrosti.
Recimo prva stopnja do 12kmh. Naprej mislim da prva stopnja ne pomaga nic. Sem ga premalo vozil(ker mi je premajhen)!, bi moral sina vprasat za potrditev.
Zato ce bosta ga zgala po ravnem 25 + bo treba kar max pomoc izbrati.
 
27. jan 2022
4.801
1.738
113
Aja se to, pri kitajcih stopnja pomoci pomaga do dolocene hitrosti.
Recimo prva stopnja do 12kmh. Naprej mislim da prva stopnja ne pomaga nic. Sem ga premalo vozil(ker mi je premajhen)!, bi moral sina vprasat za potrditev.
Zato ce bosta ga zgala po ravnem 25 + bo treba kar max pomoc izbrati.
O kakšnih kitajcih ti to govoriš? Moj prejšni fuli Giant predelan s kitajskim motorjem (mimogrede, še vedno na prodaj) kar lepo pomaga po % dodajanja (ki jih lahko nastaviš) ne glede na hitrost; in ja je odprt do nekih 40 km na uro. Baterija pa cca 80 km zdrži.