Električni radiatorji

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.055
390
83
44
dolenska
Letos bom nabavil el. radiatroje za spalnico, dnevno (20+) m2 in kopalnico cca 6m2. Katere si naj grem mal povohat. Poleg radiatrojev je še vgradni štedilnik in krušna peč. Bajtica je stara zato izolacija temu premerna. Ti radiatorji bi bili samo v pomoč drvam. Ne bom rekel, da iščem cenovno ugodne, ampak, da so vredni svojga denarja.
 

_jolly_

Fizikalc
3. sep 2007
2.141
2
38
kaj pa el. inštalacija? je primerna za dodatne (relativno velike) porabnike?
 

grobo

Pripravnik
23. jul 2007
893
0
16
Če je opcija razmisli o "grelcu" v krušni peči in navadnih radiatorjih
 

grobo

Pripravnik
23. jul 2007
893
0
16
V stari (verjetno kmečki) neizorlirani hiši z stenami debelimi pol metra? Na začetku sezone bi klimo 2 tedna gonil samo, da bi stene približno zagrel.
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.475
365
83
Ja in kaj bo z elektro radiatorji naredil kar se temperature sten tiče?
Saj pravi, da rabi za občasno uporabo - dogrevanje v par prostorih. zaženeš takrat ko si not. Spalnico zvečer kako urco, če tko paše. Poleti pa lahko razvlažuješ in malo hladiš. Imaš boljšo prijaznejšo klimo. Tud "stara bajta" se pregreje...
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.055
390
83
44
dolenska
Za klimo se se nisem odlocil a verjetno ne, ker je poleti zelo uredu not bivat. Pa vseeno bi mogel radiatorje not dat. Pri -20 dela klima? Vse kar sem zvedel do sedaj je, da ti radiatorji na kolescih (
smile-1.gif
) so dost bl potratni. Tega imam v kopalnici. Pa 120 l bojler, comp in LCD in kuhinjski aparatki so mi nardil za 68 € poloznice. Po moje ni veliko. Ti radiatorji bodo v pomoc drvam in da bo vec ali manj konstantna temp., baje bo pozim storkla nosila. Vi meni samo predloge. Sem ene na G gledal, a so cca 350€. Ni mal.
 

_jolly_

Fizikalc
3. sep 2007
2.141
2
38
to te je nekdo napizdo. nemore bit en električni radiator bolj potraten od drugega, ker se v vseh primerih VSA električna energija pretvori v toploto. Dejansko vsi el. radiatori delujejo s 100% izgubo (al pa izkoristkom).
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.185
275
83
Tega ki ga je on mislil (na koleščkih) je na olje - električni radiator ima v sredini grelce pa olje in greje olje. Meni so všeč tisti iz kamna (poguglaj elmaterm ali pa "električni kamnit radiator"), bi o njih razmislil, še malce estetike zraven.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Točno tako! Prav na smeh mi gre, ko poslušam ljudi filozofirat o tem, kako je ena oblika električnega upora bolj učinkovita od druge (in seveda porabi manj elektrike). Če hočeš prostor s toplotno kapaciteto X segreti za Y stopinj, rabiš enako količino toplote pa če uporabljaš kalorifer, električni radiator ali pa fen za lase sušit.

En faktor je samo subjektivni občutek toplote. Tu pridejo v poštev infra sevala.

Drugi pa je klimatska naprava, kjer dejansko "kradeš" toploto zunanjemu zraku (in je v končni fazi izkoristek večji ali enak 1).
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.055
390
83
44
dolenska
Meni lahko vse prodaš. Vem, da elektrika prokleto strese, tako, pri mopedu, ko kabel rukneš s svečke, kot pri vtičnici, če držiš cvek v roki.
Na estetiko se pa ne mislim ozirat.
 

trigga

Fizikalc
24. jul 2007
1.787
0
36
Jaz imam (oz. sem imel) v kopalnici in sobi dodaten radiator, tako kot so omenjali, na olje. Imaš možnost treh nastavitev kako močno greje, potem je termostat s 6 stopnjami, mali ventilatorček in ura. Cena je bila pred par leti dobrih 100 eur, po moje vredno vsakega centa.
V kopalnici smo že pred nekaj časa namestili radiator, vezan na centralno, v sobi pa smo starega zaradi preslabega izkoristka zamenjali, tako da imava zdaj radiator bolj za backup - če slučajno zmanjka kurilnega olja, crkne peč, whatever...

Sicer pa že vnaprej čestitke za naraščaj, pri nas je že veselo
smile-1.gif
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.770
2.058
113
za šankom
Citat:
Uporabnik grobo pravi:
V stari (verjetno kmečki) neizorlirani hiši z stenami debelimi pol metra? Na začetku sezone bi klimo 2 tedna gonil samo, da bi stene približno zagrel.

s klimo stenne boš ogrel nikdar.ogrel boš samo zrak.kar je dovolj za udobno bivanje
 

grobo

Pripravnik
23. jul 2007
893
0
16
Zakoni termodinamike pravijo malo drugače. Po mojih izkušnjah je v neizolirani hiši preveč izgub, da bi se lahko ogreval samo s klimo.