Električni kolutni podaljšek za kampiranje

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Citat:
Uporabnik sumica pravi:
Če imate vse na plin, imate potem eno bombo za vse ali imate rešeno kaj bolj elegantno? Recimo jaz bi imel kuhalnik na plin + žar na plin. Ena 5kg bomba ali celo 2kg bomba in preklapljaš?
A obstaja kaj bolj elegantnega kot ena jeklenka za vse? Jaz sem si na naši prastari Adrii dodal še hitri priklop za plin (novejše prikolice imajo to bolj ali manj serijsko). Namenska "caravaning" roba je draga, jaz sem nabavil ventil in spojko pri Gorencu. Par evrov vse skupaj. Za krajše turce (do skupno 10 dni brez elektrike, se pravi hladilnik na plin + kuharija) nam zadošča 5kg, za kaj bolj konkretnega je pa bolj primerna 10kg jeklenka.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Citat:
Uporabnik sumica pravi:
V bistvu vedno bolj razmišljam, da bi se splačalo najti en kuhalnik + žar na plin, po možnosti na kartuše in je vse v enem pa je rešeno...
Kako ti plinski kuhalniki kuhajo? Mislim, kako hitro zgrejejo vodo, čakaš celo večnost, da so tečni za čiščenje proti eni indukc. plati mi je že jasno...?
Campingaz, Brunner sta ok firmi za te kuhalnike?
Jaz imam en predpotopen (40+ let) kuhalnik, dela bp. 1x sem razdrl ventile, jih spucal in na novo namazal pa špila kot v pravljici.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
ksz
Na koncu koncev, malo se znajdi, improviziraj... v temu je čar kampiranja.
Glede žara, fajn je če ga imaš, če ga nimaš.. jebiga. Marsikje po kampih imajo prave kamine, kjer lahko spečeš mesne dobrote na oglju - tako kot se šika
aplauz.gif
 

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.270
34
48
Brez žara sem težko, ker je to meni eden od bistva kampiranja
smile-1.gif

Trenutno še najbolj gledam dvojni kuhalnik in hkrati žar od Campignaz, ki je lahko na kartuše, verjetno pa se da brez problema priklopit tudi na bombo. 400SG ali 600SG modela. Vprašanje je samo ali je tudi uporaben za vse našteto ali na koncu vse zažge oz. plamen ni dovolj močan
smile-1.gif
Campingaz mi je zanimiv, ker so na vsakem vogalu tudi na voljo nove kartuše, če potrebuješ.
 

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.270
34
48
Naj me kdo, ki veliko kampira razsvetli kako je s politiko v kampih glede odprtega ognja? Tu nimam v mislih nekih odprtih kurišč, grilov, itd., rad pa bi kdaj uporabil plinski "kuhalnik", ki hkrati daje ven konkreten plamen, da na njem spečeš kakšno malenkost. Torej zadeva je bolj za otroke, da si vsak na svoji palici kaj speče na odprtem ognju, te malo pogreje in posediš okoli tega. Velikost je nekaj takega kot mala kartuša za plin za standard plin kuhalnik.
Je to dovoljeno ali ne?
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.593
113
Pojdi kampirat na Sočo, tam ima kak kamp konkretno kurišče narejeno in drva zraven, pa kuriš po mili volji. No, ko je bil ogenj visok 2 metra, nas je prišel lastnik pogledat
smile-1.gif

Za kuhat pa gorilec na plin/bencin. Kupiš čistilni bencin 1 liter za 4 € in je to za nekaj večjih kartuš energije, ki so po 8 €, če me spomin ne vara. Gori v vetru, dva litra vode tudi hitro zavre, pa še malo posebno zgleda. Mislim, da bi ta bil nekaj takega, čeprav se to najde s posodo za gorivo po svetu za kakih 50 €.
 

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.270
34
48
Še malo od elektrike v kampu. Kampe, ki jih gledamo imajo 10A varovalke, nekateri tudi 16A. Koliko W mi to prenese, preden vrže ven?
Kot sem računal 10A drži okoli 2300W, kar pomeni, da zdrži 75w hladilnik + hitri grelec za vodo (2000W) ali indukcijo na eno plato, ki je tudi okoli 2200w. Če si prav razlagam bi dve prižgani plati na indukciji že povzročili izklop varovalke? Ne gre mi to skupaj z razlagami ljudi, ki kuhajo na indukcijo in pravijo, da ni nobenih težav.
Ali si kaj narobe razlagam?
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.372
155
63
Mi uporabljamo v kampu takole:
hladilnik v prikolici
polnilec za aku
kuhanje, parti ponev oziroma neko top shop podobno stvar
kuhalnik za vodo
razsvetljavo
električni radiator.

Zgornji dve stvari sta priklopljeni stalno, ostalo ob uporabi. Kar pazimo je, da veliki porabniki niso priklopljeni na enkrat. Varovalko nam redko kdaj vrže ven, ne vem če enkrat v sezoni.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
A res niti v kampu ne znamo brez elektrike nic skuhat?
Kaj pa bi si kje "na poti" (parkingu) zelel nekaj skuhat?
Jaz bi iskal plinske variante.
 

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.270
34
48
Vsakemu svoje?
Zakaj bi vlačil plinsko bombo/kartuše, kuhalnik/žar, če imamo lahko podaljšek in plato. Itak skuhamo občasno kaj, ostalo jemo kje zunaj oz. jemo kar ne potrebuje kuhanja. Zadeve se povsod modernizirajo in danes v kampih res ni nič posebnega, da imaš elektriko, itak pa vsi visijo na tvjih, računalnikih itd.
Na poti na parkingu si pač ne kuhamo, ne vidimo potrebe. Kupim kaj sproti ali jemo nekuhane zadeve, rešeno. Če se izkaže, da bi res potrebovali kuhat na parkingih, samo potegnem ven zadnji del prikolice in imam kuhinjo postavljeno (ta je seveda na plin).
 

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.270
34
48
So tele električne ponve res tako uporabne, da jih imate vsi?
smile-1.gif

Verjetno se da na njih dobro peči, ampak kuhati (pašte, rižote, torej vse kar rabiš vreti vodo,...se to da)?
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik sumica pravi:... Ne gre mi to skupaj z razlagami ljudi, ki kuhajo na indukcijo in pravijo, da ni nobenih težav.
Ali si kaj narobe razlagam?
2200W je maksimalna moč (npr. št. 12). Običajno se maksimalna moč uporablja dokler se jed ne segreje, potem pa se preklopi na nižjo moč (2..3), da se temperatura vzdržuje. Če uporabljaš malce logike in zdrave pameti in ne vključiš vseh naprav v istem trenutku na maksimalno moč lahko mirne duše kuhaš z dvema idukcijama na 10 A varovalki. Hitri grelec v bojlerju pa vključiš le takrat, ko indukcija ne dela več (pač se ne boš tuširal, umival v topli vodi ali pral posode takrat, ko kuhaš ampak boš to počel prej ali pozneje).
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.372
155
63
Ja so praktične. Pač v eni ponvi nardimo vse. Poknem ju zunaj na mizo, malo mešan in rešujem križanke zraven.

Za slabo vreme in če kje po poti kaj skuhamo imam notranji šporget na plin.

Imam tudi zunanji plinski kuhalnik, ki pa ga redko uporabim in sem ravno razmišljal, da ga tudi s seboj ne bi več vlačil. Ima več minusov kot plusov.
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Mogoče samo še nekaj za mimogrede... podaljšek brez koluta zasede v prtljažniku bistveno manj prostora, vržeš ga povrhu,... tisto na kolutu pa, kakor je praktično za pospravljanje, je en velik okoren "komad". Meni je pri kampiranju bistveno, da gre vse v avto in da imaš pač tisti svoj željeni komfort. Ravno za to ne bi jemal plina s sabo, ker bomba zasede preveč prostora, pa še rezervo na dopustu iskat je no-go...
smile-1.gif
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Da malo posodobim to temo in če bo komu pomagalo.
Danes sem šel v Decathlon kupit ECE/EURO adapter za kampiranje. Cena 25 EUR za adapter, ki se mi je zdel, da mi bo že v roki razpadel. Tudi plastika je bila popolnoma zanič. Hvala odpiralcu te teme, tako da sem šel do Bauhausa in za 16 EUR kupil 16A adapter s kablom dolžine 1,5m, ki izgleda kot nekaj, kar bo zdržalo uporabo. In kabel in plastika sta robustna. Za 13 EUR je pa na voljo isti, le 6A.