Električna zobna ščetka

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.440
5.924
113
pri taščici
No jaz sedaj uporabljam malo mešano. 2 električne in eno ročno. Kakor kdaj, mi je pa po daljši uporabi električne pri uporabi ročne ščetke spet nekoliko bolj začela krvavet dlesen?!
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.972
3.264
113
Citat:
Uporabnik tratnjak pravi:
za mene je najboljsi nastavek za Braunovo scetko: http://tinyurl.com/yehrx4z

in ravno veliki izbor nastavkov je mene preprical za Braun
Meni osebno ta nastavek ni všeč, ker primerljivo precej bolj vibrira kot ščetke z "normalnimi nastavki", pa še prevelik je. Sicer identične ščetke z res malenkostnim redizajnom prodajajo tudi pod drugimi imeni cenejših blagovnih znamk. Na tole Oral B na sliki grejo torej tudi cenejše glave nekaterih drugih znamk.
 

Naglfar

Fizikalc
7. sep 2007
1.563
1
36
Panonija
Na hitro. Točno to ščetko mam že leto pa pol (2 držali, UV cleaner, travel charger, dve embalaži, za 130 EUR na ebayju). Razen tega da se ne da baterije zamenjat in je posledično zadeva za v smeti, sem nadpovprečno zadovoljen. Nič več kosmatih zob, vse je squeaky clean.

Najbolj priporočljivo je, da začneš z nekim svojim režimom ščetkanja in si sproti pregleduješ dlesni. Določeni ljudje imajo preveč občutljive za električno ščetko.

Pred časom je bil v eni trgovini (DM, müller, ne vem točno) "battle" vseh teh ščetk, vse od 20 EUR ranga do sonicare, in si lahko probal. Ni primerjave, sonicare je trenutno top buy. 3/4 ščetk zgubi navor, ko se obremenijo, to pa je zame no-go, ker si zob ne bom božal, ampak pucal ... Braun je recimo najbojši primer, kako pokasirat največ in ponudit najmanj.

Ščetke, ki ne oscilirajo/nihajo, ampak se vrtijo, so za felne pucat ...
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.174
2.271
113
No a že ima kdo kakšne bolj konkretne informacije o tem da te ščetke uničujejo oz. tanjšajo zobno sklenino? Dobro pustimo zdaj tiste zgodbe da je prijatlu od sestrine sestrične ta ščetka čist uničila sklenino... Kaj bolj "oprijemljivega"?
 

tratnjak

Fizikalc
10. maj 2009
1.020
32
48
Citat:
Uporabnik Naglfar pravi:
Pred časom je bil v eni trgovini (DM, müller, ne vem točno) "battle" vseh teh ščetk, vse od 20 EUR ranga do sonicare, in si lahko probal. Ni primerjave, sonicare je trenutno top buy. 3/4 ščetk zgubi navor, ko se obremenijo, to pa je zame no-go, ker si zob ne bom božal, ampak pucal ... Braun je recimo najbojši primer, kako pokasirat največ in ponudit najmanj.

Ščetke, ki ne oscilirajo/nihajo, ampak se vrtijo, so za felne pucat ...

haha bravo
aplauz.gif

in to si vse strokovno ugotovil, kr si probo par scetk v DM-u, ki vprasanje kak so ble baterije napolnjene :D

Zato pa je Oral-B ze 2 leti zapored 2008/2009 izbran kar se scet ticke kot produkt des jahres :D
http://www.produktdesjahres.de...&annee=2009
prav tako nima nobene teze to, da je najbolj priporocana scetka v nemciji :D

Pa da nebo pomote - mam doma, tako Philips kot Braun, tako sonicne, kot oscilajoce in ti iz prve roke dolgotrajne uporabe povem, da se Sonic ne more primerjat z Triumph. Ti pa si kr se dalje peci scetke v UV pecici in bodi navdusen nad tem:D
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Samo ena zadeva, vcasih so se jih cistili s kostmi, danes komplicira vsak po svoje. Ob tem navdihu super druper krtack, se kdo spomni na nitko? Ve kdo kako se sploh pravilno ocisti zobe? Priporocam obisk higienika sele nato pa nakup magic scetke. Ker suma sumarum je potem vse skupaj bolj burek, ce se dela nekaj po svoje in dobiva placebo efekt.
 

tratnjak

Fizikalc
10. maj 2009
1.020
32
48
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Aha torej to je topič? Sonicare nima za burek?

ne, vsi imamo svoje preference in kera je boljsa je neverending story.
Mene je pac dvigno prejsnji post, ker uporabnik kr nekaj napise, kar se mu je zdelo v tistem trenutku in potem se napise, da je Braun overated sranje, a dejansko ima s strani urdanih organizacij ravno Oral-B najvec priporocil v razlicnih drzavah.
Sonicare tehnologija je mogoce res bila razvita pri Philips, vendar vsaj Triumph vec ne uporablja to tehnologijo temvec svojo, ki so jo tudi patentirali.

Dejstvo je, da bodo obojne scetke naredile svojo delo. Ce ti je pomemben UV in navadna glava bos kupil Philips, ce hoces oscilacijsko in pulzacijsko bos vzel Oral-B. Razlika pa se lahko verjetno meri v par procentih ce sploh - pa se to je verjetno v osnovi najbolj odgovoren uporabnik, zaradi stila umivanja zob
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.174
2.271
113
Schumi itak, jaz ponavadi vzamem kar 10 paketov zobotrebcev-nitk katere ima za moje pojme najboljše DM saj se nič ne cufajo =>

product_10.jpg
 

badguy777

PDA maher
22. jul 2007
4.478
0
36
MB Okoliš
Kje to vidiš, da je tolko poštnine? Jaz sem mel poštnine za dobrih 5 funtov.Ceneje skoraj ne gre.

Primer:
Delivery Preference: Group my items into as few deliveries as possible
Subtotal of Items: GBP 69.28
Postage & Packing: GBP 5.35
------
Total before VAT: GBP 74.63
VAT: GBP 14.92
------
Total: GBP 89.55
Promotional Gift Certificates: -GBP 0.00
------
Total for this order: GBP 89.55
Payment Total: EUR 110,07**

Sicer pa je še vedno mnogo ceneje, kot drugje.