ELAN

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.400
246
63
Kras
www.mtl.si
Loool.
Malce se vprašaj kam so šli tisti, kateri niso dobili izplačanih nagrad, ko je bil Elan zelo uspešen.
Morda bi pa z njimi na krmilu bili še vedno uspešni.
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.865
33
48
Taka blagovna znamka kot je elan da jo tako zanemarjamo je sramota za državo! Tolko pomoči, tolko "sposobnih managerjev" je nastavljala država, zdaj se vidi kako so delali firma total v kurcu! V svetu znani po smučeh in jadrnicah, pa še po čem, sedaj pa na robu prepada. Se a mi pojavlja še eno vprašanje da se le ne bo pojavil zdaj en atomic al pa kdo drug da bi to kupil, ker pol pa gre zanje delavcev ne managerjev, da ne bo pomote v franže!
 

Dr_Strangelove

Fizikalc
1. nov 2007
3.073
2
36
www.pentagon.gov
Proda naj se to vrečo brez dna tistemu, ki največ ponudi zanj. Če ga potem zapre in uporabi za znamko na kitajskem proizvedenih ribežnikov za sir, je to njegov problem. Če iz ELANa naredi mega firmo, pa njegova sreča in bogatstvo. V obeh primerih, se ne bo metalo našega denarja v tuj žep.
 
Nazadnje urejeno:

Apachi

gps navigator
Osebje foruma
21. jul 2007
2.190
10
38
Murska Sobota
Citat:
Uporabnik vaginko pravi:
V svetu znani po smučeh in jadrnicah, pa še po čem, sedaj pa na robu prepada.
... pa po avionih.. DG 100, DG 300 ipd. so klasika med avioni pa še vedno priljubljeni.
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.188
275
83
Elan je po mojem mnenju šolski primer kako lahko finančnik eno leto prikaže gromozanski dobiček, naslednje leto pa velikansko izgubo, pri tem pa so prodaja in stroški produkcije vsako leto približno isti. Tako da jaz ravno Elana ne bi uvrščal med hude izgubarje, je pa smešno vse skupaj.
Podobno je bilo s Slovenskimi železnicami tisto leto, ko so jih hoteli razbiti na "dobičkonosni" tovorni promet in "izgubarski" potniški promet. Le tisto leto ko so računali na privatizacijo so prikazali blazen dobiček, leta prej in leta pozneje (ko to na referendumu ni uspelo) pa prikazujejo izgubo in jo filajo iz državne blagajne.
Takle mamo...
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.865
33
48
če so finančniki dobri se lahko vedno kaj prikaže! V primeru velikega dobička ki so ga prikazali so ga po mojem rabili za nagrade upravi glede zdajšnje zgube pa lahko verjetno rečem da je v realnosti verjetno še večja ampak so spet finančniki malo pomagali da ne zgleda vse tako slabo!