Ekonomisti razsvetlite me!

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.949
5.026
113
Namreč mene zelo bega ena stvar.

Pa da najprej razložim:
Imam povprečno slovensko plačo. Pravtako tudi moja ženska. Skupaj recimo nakrampama 2 do 2,5k eurov na mesec. No in predvidoma bova do konca svoje delovne dobe bova sledeče: do kruha bova spravila otroka, kupila si bova 3- 4 aute srednjea spodnjega razreda, enkrat letno na morje in na smučanje, seveda je tudi cilj da bi si vsaj do penzije sezidala še kako hiško. Recimo vredno tam okoli 200k eur in recimo velikosti 120 m2.

Sedaj pa vprašanje...
Recimo primer Boška Šrota. Pa recimo da on in njegova žena zaslužita z svojo plačo 5x več. Tako da imata konec meseca 10 do 12k eur. Seveda imata oba avtomobile višjega cenevnega razreda, si privoščita bajne dopuste, in seveda ne živita kot podnajemnika v mansardnem stanovanju tako kot jaz.
In sedaj nastopi problem. Kako je mogoče da je en Boško Šrot pri svojih 40+ letih lahko večinski lastnik Pivovarne Laško. Tisti ki so kdaj bili v Laškem in so videli kaki kompleks je to, menda vedo kaj pomeni biti lastnik polovice enega takega gigantskega podjetja. Koliko vem je le to bilo pred leti v lasti države. Sedaj pa v lasti enega pojedinca. Kako je mogoče z eno direktorsko plačo kupiti polovico teh hal, poslovnih prostorov, varilnico itd...?
Dajte mi prosim razložit kako je to mogoče.

Seveda ste v mojem postu opazili kam pes taco moli. Naj povem tudi, da nisem JJ zagovornik. Seveda je še takih primerov je v Sloveniji na stotine.
 
Nazadnje urejeno:

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.336
760
113
Tukaj je napaka samo to, da se ti ne pišeš Šrot... če bi se, potem tega posta na bi bilo...
smile-1.gif
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.863
33
48
Boško verjetno dobi več denarja kot pa si ti napisal tega podatka pač nimamo (točnega) nekaj dobi on nekaj žena! Kar se tiče avtomobilov je vsaj eden službeni za katerega pač plačuje neko najemnino! Ker je direktor veliko časa preživi v podjetju (predvidevam) kosila in vse ostalo je verjetno tudi na strošek podjetja! Zdaj koliko let je v laškem ne vem ampak mu verjetno življenje ne predstavlja določenega stroška njegovih življenskih navad razen tega da živi v hiši in hodi na dopuste s kamperjem ne vem!
Kako pa pride do tako velikega podjetja ko si napisal kak kompleks je to v laškem naj te samo spomnim na kompleks v LJ (union) na fructal na delo (mislim da je stavba sosed od uniona) pa še razne druge deleže pa je odgovor dal Boško včeraj sam ekipa izvrstnih finančnikov in pravnikov z Zdolškom na čelu in odlične veze na eni izmed bank, ki ti kaj takega zaupajo zdaj pa lahko ti banko z 334 evri na delnico dokapitaliziraš (ji daš svež denar za poslovanje)!
Tako ugodne kredite kot tem veliki dajejo banke jih mi pokrivamo z visokimi obrestmi!
Je bil pa zanimiv komenar na enem drugem forumu! Če so šrot in ostali res tako dobri zakaj ne kupijo kake večje firme v tujini zakaj se igrajo samo v domačem peskovniku? jaz dam samo odgovor na to vprašanje v tujini bi jih že ko bi samo namignili kaj bi zaprli zaradi kakšenja kakega pomembnega zakona!
Sicer pa je na forumu sigurna kak ki ga pozna ali pa žii v njegovi bližini pa naj kaj koristnega napiše! Sam sem se enkrat v laškem srečal z njim ko je bil v družbi Zdolška sicer le za par minut ampak mi v tistem trenutki ni deloval kot slab človek ampak človek z ogromno vezami in poznanstvi!
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.949
5.026
113
Evo to je to. Vse so same finančne mahinacije, poznanja, kapitalizacija-dekapitalizacija, roka-roko-umije itd. V glavnem, če mene kdo vpraša je to MAFIJA v belih rokavicah. Enostavno z navdanimi krajami pridejo do premoženja, ki si ga mi niti v sanjah ne moremo predstavljat. M A F I J A !!!!

Seveda jim je JJ skušal stopit na prste, samo ne pomaga nič, ker je naša mala SLovenja ena cela korupcijska združba. Seveda sem prepričan da tudi JJ ni nedolžna ovčka.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.904
3.026
113
ne glede nat koliko Boško in njegova žena zaslužita pa še vsa njihova žlahta naokrog ne bi mogli v celem svojem življenju zbrati dovolj denarja da bi ZAKONITO kupili pivovarno Laško.....Kaj se bere zadnje dni po časopisih ...tisto akr se je že dolgo vedelo.....
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.949
5.026
113
Kradi, kradi in še enkrat kradi.... Ma kot da smo na Balkanu. Ne vem kako je naša kura lahko bila sprejeta v Evropsko unijo.
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.863
33
48
Kar pa se JJ tiče je tiho kot miš on že ve zakaj! Za druga pa je on večjih tajkunov v SLO vse bo enkrat prišlo na dan ko bo volja! Verjamem da je skupina pod vodstvom Zdolška in Šrota vse naredila brez napake in premlela vse možne scenarije da bo to čisto kot solza! Mogoče bodo napravili na tožilstvu kako skropucalo da bojo ovčice zadovoljne in bodo pred volitvaqmi pokazali kak so dobri in pravični! Psi pa lajajo karavana pa gre dalje!
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Treba je firmo pokazat kot nedobičkonosno, kot zastarelo, tik pred stečajem... Potem pa se pojaviš kot princ na belem konju, ki boš rešil firmo in predvsem delavce pred cesto. Ljudje ti vzklikajo, politiki se objemajo s tabo, ker jim to prinaša točke in ti mimogrede pogledajo skozi prste.

Kaj pa banke? Hja, veze treba imet, pa dobiš milijardna posojila. Kolegi na svoje firme vzamejo posojilo, v zameno hočejo delnice (ali tiho partnerstvo) ker vejo, da bodo mastno zaslužili.
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.336
760
113
Citat:
Uporabnik Floki pravi:
ne glede nat koliko Boško in njegova žena zaslužita pa še vsa njihova žlahta naokrog ne bi mogli v celem svojem življenju zbrati dovolj denarja da bi ZAKONITO kupili pivovarno Laško...
Saj se danes nič več ne kupi na gotovino. Niti avti, kot je Clio in podobno. Vse na kredit, leasing,... Če si sposoben, in banki pokažeš eno vizijo, kaj bi kupil oziroma naredil, koliko bi bilo dobička in če imaš še dovolj za seboj za garancijo, dobiš kredit in kupiš (narediš). Res pa je, da je v praksi to težje kot pa v teoriji.
 

avantgarda

Pripravnik
13. mar 2008
186
0
16
Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:
Imam povprečno slovensko plačo. Pravtako tudi moja ženska. Skupaj recimo nakrampama 2 do 2,5k eurov na mesec.

Bodi srečen da imata takšni plači. Torej zaslužita vsak nekaj čez tisoč evrov, kar nikako rni povprečna plača. Le ta znaša nekaj čez osemsto evrov (tisoč tristo pa še nekaj bruto). Tako da ne se cmetit, pomisli raje na tiste, ki dobivajo minimalno plačo.
 

Crna_Ninja

Fizikalc
25. dec 2007
509
79
28
No, če pustimo Boškota in podobne pri miru, in pozabimo, da je vse mafija mafija kradi kradi, bi jst najprej svetoval to:

da če že hočeš imeti avtomobile višjega razreda, par hišk, kašn vikend, otroka spravit v odlično, močno podjetje, hodit vsak mesec na eksotične dopuste, potem sigurno ne bi napisal, da "bom verjetno do konca svojga življenja imel 3-4 avte srednjega razreda, letno na dopust..." ker če že sedaj tako razmišljaš, potem boš verjetno delal, da bo vse narejeno v tej smeri.

In ko enkrat začneš razmišljat in delat v tej "višji" smeri in ko boš imel vse te svoje hotene cilje, boš pozabil na Boškota in ostale in se jim boš samo nasmihal.

Moje razmišljanje.... lahko da se motim!
 

Manc

Pripravnik
19. jul 2007
460
0
16
Nova Gorica
Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:
Namreč mene zelo bega ena stvar.

Pa da najprej razložim:
Imam povprečno slovensko plačo. Pravtako tudi moja ženska. Skupaj recimo nakrampama 2 do 2,5k eurov na mesec. No in predvidoma bova do konca svoje delovne dobe bova sledeče: do kruha bova spravila otroka, kupila si bova 3- 4 aute srednjea spodnjega razreda, enkrat letno na morje in na smučanje, seveda je tudi cilj da bi si vsaj do penzije sezidala še kako hiško. Recimo vredno tam okoli 200k eur in recimo velikosti 120 m2.

Sedaj pa vprašanje...
Recimo primer Boška Šrota. Pa recimo da on in njegova žena zaslužita z svojo plačo 5x več. Tako da imata konec meseca 10 do 12k eur. Seveda imata oba avtomobile višjega cenevnega razreda, si privoščita bajne dopuste, in seveda ne živita kot podnajemnika v mansardnem stanovanju tako kot jaz.
In sedaj nastopi problem. Kako je mogoče da je en Boško Šrot pri svojih 40+ letih lahko večinski lastnik Pivovarne Laško. Tisti ki so kdaj bili v Laškem in so videli kaki kompleks je to, menda vedo kaj pomeni biti lastnik polovice enega takega gigantskega podjetja. Koliko vem je le to bilo pred leti v lasti države. Sedaj pa v lasti enega pojedinca. Kako je mogoče z eno direktorsko plačo kupiti polovico teh hal, poslovnih prostorov, varilnico itd...?
Dajte mi prosim razložit kako je to mogoče.

Seveda ste v mojem postu opazili kam pes taco moli. Naj povem tudi, da nisem JJ zagovornik. Seveda je še takih primerov je v Sloveniji na stotine.

Najprej bi rekel, da je to tipična slovenska foušarija. Nato bi dejal, da se brez muje še čevelj ne obuje. Lahko bi rekel tudi, da je človek vse življenje garal za to, kar ima. Nato bi lahko z zagotovostjo trdil, da je dostikrat zastavil svoje ime ter premoženje, da je tam, kjer je. Seveda ima tudi veliko prijateljev njemu podobnih. Seveda ve, kako se stvarem streže, ker je "ekonomist".

Ergo: Če bi bil ti na njegovem mestu, se najbrž ne bi pritoževal in bi užival sadove svojega znanja/sreče/potenciala/poznanstev/mahinacij/dobrih ter slabih poslovnih odločitev itn. itn. itn. in tako naprej ...

p.s. Če obrnem naslov teme: "Postani ekonomist, pa ti bo jasno."
wink-1.gif
 

Grikos

Pripravnik
21. jul 2007
386
0
16
Citat:

Najprej bi rekel, da je to tipična slovenska foušarija. Nato bi dejal, da se brez muje še čevelj ne obuje. Lahko bi rekel tudi, da je človek vse življenje garal za to, kar ima.

Tip je bil še nekaj let nazaj navaden občinar, sedaj pa si lasti bogastvo, večje od letnega proračuna Slovenije.
bonk.gif


Citat:
Če obrnem naslov teme: "Postani ekonomist, pa ti bo jasno."

Upam si trditi, da premoženje vseh nobelovih nagrajencev skupaj ne dosega vrednosti Šrotovega imperija. To pa zato ker njegovo bogastvo ni rezultat znanja ekonomije, temveč političnih zvez in sposobnih odvetnikov, ki vedo kako izkoristiti vsak "backdoor" v zakonih.
 

hgard

Majstr
22. jul 2007
4.035
488
83
Šrot je od NLB dobil 10 milijonov evrov kredita. Govori pa se, da je zanj jamčila kar Pivovarna Laško.
 

Manc

Pripravnik
19. jul 2007
460
0
16
Nova Gorica
Citat:
Uporabnik Grikos pravi:
Citat:

Najprej bi rekel, da je to tipična slovenska foušarija. Nato bi dejal, da se brez muje še čevelj ne obuje. Lahko bi rekel tudi, da je človek vse življenje garal za to, kar ima.

Tip je bil še nekaj let nazaj navaden občinar, sedaj pa si lasti bogastvo, večje od letnega proračuna Slovenije.
bonk.gif


Citat:
Če obrnem naslov teme: "Postani ekonomist, pa ti bo jasno."

Upam si trditi, da premoženje vseh nobelovih nagrajencev skupaj ne dosega vrednosti Šrotovega imperija. To pa zato ker njegovo bogastvo ni rezultat znanja ekonomije, temveč političnih zvez in sposobnih odvetnikov, ki vedo kako izkoristiti vsak "backdoor" v zakonih.

Glej, citiral si tisto, kar ti je v postu prišlo prav - čeprav sem na splošno napisal, saj je tudi avtor napisal, da je še ogromno drugih njemu podobnih. Mene čisto nič ne moti kaj ima in na kakšen način je to pridobil. Če on lahko mirno spi, blagor njemu. Če je pa izkoriščeval luknje - so what? Sej jih tudi mi ... vsak dan kolikor se le da, kajne?
smile-1.gif
 

Manc

Pripravnik
19. jul 2007
460
0
16
Nova Gorica
Citat:
Uporabnik hgard pravi:
Šrot je od NLB dobil 10 milijonov evrov kredita. Govori pa se, da je zanj jamčila kar Pivovarna Laško.

Malce provokativno: Bi se jih ti branil plus to, da zanje jamči nekdo drug?
smile-1.gif


Ni vse lepo, kar se sveti in verjemi, da ko je denar v igri še prijatelji postanejo sovražniki.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.949
5.026
113
Imeti eno pivovarno za jamstvo ni prav nič tvegan posel. Pivo se je in se bo pilo še naslednjih nekaj tisočletij (ob predpostavki na dabo vojne). Tako da dobički so tukaj zajamčeni za evik.

Pa praviš da je tip pač garal kot črna živina. Ja menda ja... v popoldanskem času je še hmelj obiral, zato da je lahko sedaj večinski lastnik Laškega... MY ass!
 
Nazadnje urejeno:

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.055
1.462
113
39
Citat:
Najprej bi rekel, da je to tipična slovenska foušarija. Nato bi dejal, da se brez muje še čevelj ne obuje. Lahko bi rekel tudi, da je človek vse življenje garal za to, kar ima. Nato bi lahko z zagotovostjo trdil, da je dostikrat zastavil svoje ime ter premoženje, da je tam, kjer je. Seveda ima tudi veliko prijateljev njemu podobnih. Seveda ve, kako se stvarem streže, ker je "ekonomist".

U si falil!
Ne mešat faušije z občutki nemoči ko velke barabe ostanejo nekaznovane, pa prosim lepo...kak lahko rečete ko nekdo pride na nevem kak čudne načine do premoženja in se dela norca praktično iz vsega da se je kao znajdu? Eno se je znajdit, drugo pa je ukrast
tongue-1.gif


Pol pa ti al pa js zastavima svoje ime pa premoženje pa boma vidla če boma prlezla do 1/10 Boškeca...kaka je razlika med npr. menoj in enim kao direktorjem z debelim vratom ki rabi vojsko ljudi okol sebe da sploh normalno funkcionira? Meni lahko nevem kako ime zastavi pa mu še bajka ne posodim...
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.