Edavki - oddaja vloge

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Enkrat, morda dvakrat letno oddam kakšno vlogo preko edavkov. Vsako leto je to običajno tudi za vzdrževane družinske člane. Pa kaj je s temi debili na FURS-u, namreč ko se po par mesecih prijavim, mi vedno javlja, da mi manjka ta vtičnik, pa oni vtičnik, pa ta in ona komponenta, da se jebem potem za oddajo enega kurčevega dokumenta.
No letos zadeve ne uspem rešiti ... javlja mi napako v priponki, kljub temu da sem ftičnik in komponento za podpisovanje že 5x naložil.
Imam firefox 64.0.2. in firefox portable eno staro verzijo, pa ne gre da jim jeb... vse po spisku.
Da ne omenjam tega, da ko nameščaš to neko podpisovalno tablico, da ti odpira DOS okna, da imam občutek kot da nameščam kak program iz leta 1995.
Morda kdo ve, koliko milijard letno je strošek tega njihovega programja?
 

Priponke

  • Brez naslova.png
    Brez naslova.png
    14,4 KB · Ogledi: 242

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Jah je treba pogodbenikom (comtrade) vsake toliko dat kaj (miljon ali dva) v tošlček pa vsake 2 meseca malo spremenijo način podpisovanja.

Še najbolj žalostno je to da e-uprava, e-davki, e-sodišče, sis-bon ipd. državne ustanove in njihove frkacije vsaka uporablja drugačen sistem jebanja uporabnika v glavo. Za to porabi država ene miljone denarja, ki bi jih komot (1/10 tega) namenila zaposlitvi enega vrhunskega razvojniškega teama ki bi naredi in vzdrževal to infrastrukturo.
 

Zebdi

Fizikalc
11. dec 2017
434
137
43
Pbutec, dokument z zgoraj navedenimi vsebinskimi napakami lahko oddaš. Te bo pa FURS v primeru kakšnih nejasnosti težje kontaktiral, če ne bodo imeli tvojega maila/telefona.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Pbutec, dokument z zgoraj navedenimi vsebinskimi napakami lahko oddaš. Te bo pa FURS v primeru kakšnih nejasnosti težje kontaktiral, če ne bodo imeli tvojega maila/telefona.
Ja, lahko greš naprej brez telefona in e-maila, so pa vsiljivi s tem nabiranjem kontaktnih podatkov, kontaktirajo pa itak ne, če bi bilo kaj narobe.
Oddati pa se ne da dokumenta zaradi napak iz prvega sporočila.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
To ne bo ravno držalo. Mene so iz Fursa že večkrat poklicali, da smo si razjasnili kako zadevo. Če jim ne zaupaš tel. številke, je pa tvoj problem, da imaš potem večje težave.
 

Maiden

Fizikalc
7. nov 2007
763
182
43
Meni je na novo nameščenem računalniku vzelo vsega 3 minute, da sem namestil vtičnike in oddal vlogo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Romzi

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Meni je na novo nameščenem računalniku vzelo vsega 3 minute, da sem namestil vtičnike in oddal vlogo.

Kar nihče ne trdi da ni res. Problem je da ti čez 3 mesece na istem sistemu ne bo nič delalo in boš spret moral skozi vse korake, če boš imel srečo in vmes ne bo kaj 3jega crknilo.

Sicer pa že sedaj lahko probaš še v FF in Crome. Pa v WIN 7, OsX in linuxu. Sem prepričan da boš vsaj na 80% teh kombinacij naletel vsaj na eno težavo.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
S temi vtičniki je navadno največ sreče v FF in Internet Explorerju, če imaš še Win7. Edga in Chroma ti razvijalci še niso vzeli.
 

Maiden

Fizikalc
7. nov 2007
763
182
43
Kar nihče ne trdi da ni res. Problem je da ti čez 3 mesece na istem sistemu ne bo nič delalo in boš spret moral skozi vse korake, če boš imel srečo in vmes ne bo kaj 3jega crknilo.

Sicer pa že sedaj lahko probaš še v FF in Crome. Pa v WIN 7, OsX in linuxu. Sem prepričan da boš vsaj na 80% teh kombinacij naletel vsaj na eno težavo.
Ja vsako leto grem čez isti postopek, vendar je letos bilo rekordno hitro urejeno. Drugače pa uporabljam Opero, kot internet brskalnik.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Sem se pozanimal, of Firefox 57.x.x zadeva več ne dela zaradi nekompatibilnosti vtičnikov - firefox vtičnik blokira zaradi zastarelosti in varnostnih pomanjkljivosti. Imam sicer tudi firefox portable 38.x.x, kjer tudi ne dela.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.341
5.373
113
Jaz imam zadnje mesece, ko vsakomesecno oddajam obrazce, vedno srečo z Explorerjem...
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Jst uporabljam Firefox 64 na linuxu pa trenutno čisto lepo dela, ampak sem zadnjič porabil 4h svojega časa da sem spravil zadevo v delovanje. Je pa na isti konfiguraciji (starejša verzija FF) pol leta prej normalno delalo. Problem je da tisti njihov plugin in komponento za podpis (DigiSign) spreminjajo skoraj vsak mesec, s tem podrejo vse kar nastaviš + po možnosti spremenijo še verzije knjižic v Javi in na koncu moram še ku.jac od jave posodabljat vsakič (pa za tisto kar rabijo Javo je dovolj če bi vzeli verzijo iz leta 98).
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.852
113
pri taščici
Je v mobilni app tudi kup "vticnikov"...ki nam manjkajo na gsm.
Ker meni tudi vsakic ko sem v e davkih nekaj manjka na laptopu