dvig strehe

Grisbi

Fizikalc
19. jul 2007
2.193
1
36
20 km iz Lj
Ima kdo izkušnje? Za koliko ste jo dvignili ter približna cena? Zanima me še površina, za lažje predstavljanje.
 
Nazadnje urejeno:

_jolly_

Fizikalc
3. sep 2007
2.141
2
38
poznam modela, ki si je prenizko zazidal, pa so pol s kolegi cel rušt dvignili z dvigalkami iz avtov, zazidali 3 šare in spustili nazaj na višji zid.
grims-1.gif
 

sbor

Pripravnik
22. avg 2007
562
0
16
Pa upam, da so pol vsaj grušt sidrali, da ne poleti ob kakšnem večjem vetru (kot se je letos dogajalo v okolici kamnika).
 

_jolly_

Fizikalc
3. sep 2007
2.141
2
38
nisem vedel da ga je treba sidrat. mislim da še nisem nikjer videl, da bi ga sidrali.
confused-1.gif
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Sem letos videl bajto brez strehe iz venca pa so štrleli ven vijaki (sidra). Ali niso dali gor matic ali kaj...
 

sbor

Pripravnik
22. avg 2007
562
0
16
Če je ornk narejeno jih ne sme potrgati. Čemu bi pa potem bili? Če daš pa M10 na 4 vogale, potem pa tako ali tako ne pričakuj neke varnosti.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.344
5.857
113
pri taščici
potrga matice iz navoja ali palico iz betona?
za vsako od zgoraj naštetega obstaja rešitev.(več palic in večji premer, oziroma konkretno sidro v betonu ne pa samo navojna palica položena v beton

Včasih so kar nekaj "vezali" s šestico" koliko pa je tisto držalo?
 

kingroad

Pripravnik
14. nov 2008
241
0
16
Citat:
Uporabnik _jolly_ pravi:
poznam modela, ki si je prenizko zazidal, pa so pol s kolegi cel rušt dvignili z dvigalkami iz avtov, zazidali 3 šare in spustili nazaj na višji zid.
grims-1.gif

jaz sem tudi dvigval
redface-1.gif


"cimperman" ni gledal načrtov pa je nosilne tramove postavil prenisko. Sprva sploh nisem opazil, ko pa je bilo ostrešje končano (kritina še ni bila položena) smo pa dvigali
bonk.gif
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.637
449
83
Tolmin
Brez slik
cool-1.gif


V venec ali betonsko plosco se vstavi navojno palico, ki mora biti OBVEZNO zakrivljena okoli armature (zelezja) drugace jo lahko izpuli !
Skozi tram-lego se zvrta luknje in natakne na navojne palice - OBVEZNA je uporaba VELIKIH podlozk pod maticami !
Pri nasajanju na navojne palice je primerno paziti na prste-marsikdo ga je ze odscipnil
uf-1.gif

Gostota in premer navolne palice naj bi dolocil projektant - tako "od oka" vsaj M12 na dva metra
wink-1.gif


Ob neupostevanju tega se dogajajo razni "Kamniki",...

Videl sem tudi grust zbit z odpadnimi izvijaci - po desetih letih so bili se vedno lepo svetli a kaj ko je grust koncal 50 metrov od hise v njivi
uf-1.gif


BDW: jaz imam se vezanega z osmico na 2 metra-gradnja iz casov SFRJ
tongue-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.344
5.857
113
pri taščici
Da si prstov ne odščipnejo tesarji se ponavadi lege podložijo (recimo da vsaj v debelini prstov) na neki "razumni razdalji"
Seveda ne smeš potem ravno na teh podložkah imeti prste ko nasajaš lege na sidra.....
Na tak način tudi lažje preprečiš direkt stik lege z vencem in morebitne težave z vlago, plesnijo, gnilobo leg kasneje....
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Hja se vedno ne vem kako naj bi to izgledalo, jest tega pri nasi strehi nisem opazil, na parih koncih so tramovi obviti z zakrivljenimi palicami ki so na kotih gledale ven.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
M12 je bolj švoh. Kolikor sen do sedaj videl so (vsaj)M16.

Namesto krivljenja lahko na del ki pride v beton navariš kovinsko ploščico.