dvig premije zavarovanja hiše za 19 %

Grestr

Fizikalc
Izključen uporabnik
6. jun 2016
495
142
43
Meni poslali dopis, da bo sla 30% gor premija. Nic o spremembi vrednosti zavarovalne vsote. Tako da ocitno bomo zdajle sli spet en krog kaj in po koliko so mi pripravljeni zavarovati hiso in avtomobile. Ce bo generali se vedno najboljsi pa bog pomagaj...
Se priporocam za tabelco ;)

Mi imamo +25% iz 782€ v 2022 na 974€ prav tako Generali. Prvo placilo v 2018 je bilo 730€

Javim odgovor agenta
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.092
802
113
Zanimive info!
- Sava mi je pred enim letom za hišo poslala dopis, da je treba k agentu na redefinicijo permanentne pogodbe, zaradi višjih stroškov vsega. Seveda posledično višja premija, verjetno bi bilo umaknjeno protipotresno zavarovanje, spremenjena temeljna zavarovanja in še kaj. Zadevo sem ignoriral.
- Jeseni nisem dobil položnice. Sklepam, da namerno! Zahteval preko e-maila položnico in jo dobil, podaljšal obstoječe permanentno zavarovanje. V naključja ne verjamem več.
- Včeraj bil pri agentu, urejal paketno zavarovanje (hiša, 2 x avto, poč. prikolica), omenim urejanje hišnega zavarovanja, izjavi agent - ni mi znano!

Delite informacije prosim! Hvala.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.092
802
113
Ne spada povsem v temo, pa vseeno. G24 - Generali, mi je poslal podaljšanje os. zav. in delne kaske za glavni avto. +25% vse. Včeraj prenesel na Savo, dodan AO+ za manj, kot je bilo lansko G24 zavarovanje! Poč. prikolica več kasko zavarovana za 33% manj, kot Generali ponudba. Je bilo pa okoli 3 leta nazaj, ko sem bežal od Save zaradi dražjih zavarovanj.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.066
1.272
113
Meni poslali dopis, da bo sla 30% gor premija. Nic o spremembi vrednosti zavarovalne vsote. Tako da ocitno bomo zdajle sli spet en krog kaj in po koliko so mi pripravljeni zavarovati hiso in avtomobile. Ce bo generali se vedno najboljsi pa bog pomagaj...

Jaz sem ravno urejal zavarovanje za kolego prek moje agentke. Imel konkretno skodo na parkiriscu, kljub temu pa napram lani le 10% vecja cena. Sava. Avto Cupra Formentor.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.818
4.315
113
Jaz sem ravno urejal zavarovanje za kolego prek moje agentke. Imel konkretno skodo na parkiriscu, kljub temu pa napram lani le 10% vecja cena. Sava. Avto Cupra Formentor.
Sava ima drugačen sistem popustov kot Generali, zato kašna škoda ne vpliva na popust pri obnovi, razen če bi zelo poslabšalo škodni rezultat,
takrat bi se pa tudi zmanjšal komercialni popust.

Medtem ko pri Generali vsaka škoda vpliva na popuste pri obnovi, če imaš škodo na asistenci ali parkirišču bo naslednje leto manj popusta,
seveda pa izgubiš tudi možnost vračila 10% kasko zavarovanja.

Generali se je v zadnjem letu odločil da fajn spuca portfelj, sploh tistih ki imajo slabši škodni rezultat, plus še marsikdo drug menja zaradi takšnega
povišanja cen, sploh ker že prejšnja leta niso bili najbolj ugodni, predvsem na avtih.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.818
4.315
113
Zanimive info!
- Sava mi je pred enim letom za hišo poslala dopis, da je treba k agentu na redefinicijo permanentne pogodbe, zaradi višjih stroškov vsega. Seveda posledično višja premija, verjetno bi bilo umaknjeno protipotresno zavarovanje, spremenjena temeljna zavarovanja in še kaj. Zadevo sem ignoriral.
- Jeseni nisem dobil položnice. Sklepam, da namerno! Zahteval preko e-maila položnico in jo dobil, podaljšal obstoječe permanentno zavarovanje. V naključja ne verjamem več.
- Včeraj bil pri agentu, urejal paketno zavarovanje (hiša, 2 x avto, poč. prikolica), omenim urejanje hišnega zavarovanja, izjavi agent - ni mi znano!

Delite informacije prosim! Hvala.
Zadevo si lahko ignoriral, kot jo je lahko agent, saj se mu je v skadencarju pojavila polica za obnovo doma in navodilo da kontaktira stranko
za spremembo - uskladitev zavarovalnih vsot, ker nista urejala tega, je polica šla v t.i. avtomatsko obnovo naprej z enakimi cenami.

Problem bi bil zate, če bi prišlo do kakšne večje škode na premoženju, saj bi ri ob izplačilu izplačali sorazmerno manjšo odškodnino,
ker je nepremičnina bila (verjetno) podzavarovanja.

Ignoriranje je po navadi najslabša varianta reševanja neke zadeve :zavijazocmi:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in sad

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.869
3.389
113
40
Lj
Evo lep primer kako delujejo zavarovalnice, od nogometaša ki je zgubil roko v nesreči:

Ker mu je zavarovalnica izplačala zgolj delno odškodnino, ker da je prisedel v avtomobil vinjenega voznika, kar se je izkazalo kot neresnično, se je odločil za tožbo. Nato pa so se od zavarovalnice, pravi, začele grožnje.
"Predstavnica zavarovalnice mu je povedala, naj pristane na ponujeno odškodnino, naj sklene poravnavo, drugače ne bo dobil nič. Da mu bodo zagrenili življenje," pravi odvetnik Ingmar Bloudek.
Kar se tiče izplačila doživljenjske rente, ki jo zahteva, ker je šla po zlu tako njegova profesionalna nogometna kariera kot tudi poklic kuharja, za katerega se je izobrazil, pa je zavarovalnica ubrala, pravi, nizkotno pot. Češ, da je lenuh, ki ne želi zmanjšati škode, in da če ne more biti vratar, ker nima roke, bi še vedno lahko bil profesionalni nogometaš, nogometni sodnik, tudi kuhar.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.640
14.345
113
Take in podobne primere tudi triglav ne izplača radodarno brez sodisca. Si hitro nekaj let okoli izvedencev in sodisc.
Kako to misliš "tudi Triglav..."? A v smislu da drugače pa Triglav z izjemo pri takšnih bolj ekstremnih in podobnih primerih za razliko od drugih zavarovalnih radodano izplačuje ter ne komplicira ali si to narobe razlagam?

Aja pa pri takšnih primerih se hitro čaka nekaj let na izplačilo že samo zaradi daljšega postopka zdravljenja in ugotavljanja doseženega % invalidnosti. Običajno se take bolj resne zadeve zaključijo po treh ali štirih letih po nesreči.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.640
14.345
113
Kar se tiče izplačila doživljenjske rente, ki jo zahteva, ker je šla po zlu tako njegova profesionalna nogometna kariera kot tudi poklic kuharja, za katerega se je izobrazil, pa je zavarovalnica ubrala, pravi, nizkotno pot. Češ, da je lenuh, ki ne želi zmanjšati škode, in da če ne more biti vratar, ker nima roke, bi še vedno lahko bil profesionalni nogometaš, nogometni sodnik, tudi kuhar.
Rento zahteva, ker mu je šla kariera po zlu in ne zato, ker je do nje upravičen na podlagi izpolnjevanja pogojev izplačevaja doživljenjske nezgodne rente (kar bi bilo veliko bolj smiselno a seveda ob predpostavki, da polica sploh vsebuje to postavko rente)?
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.056
1.462
113
39
A sploh vemo, da gre za nezgodno rento?

Kaj pa če je v igri kakšna poklicna nezmožnost?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.092
802
113
Problem bi bil zate, če bi prišlo do kakšne večje škode na premoženju, saj bi ri ob izplačilu izplačali sorazmerno manjšo odškodnino,
ker je nepremičnina bila (verjetno) podzavarovanja.

Ignoriranje je po navadi najslabša varianta reševanja neke zadeve :zavijazocmi:

Sem prišel naproti po enem letu. Skočil pa nisem. Kakšna odškodnina? Zavarovalnina. Temeljna. Po permanentni pogodbi. Zneske sem še enkrat pregledal. Pomojem so v redu. Hišo sem delal sam in vem koliko kaj stane oz. je stalo. Bistvena zneska sta pa dva, naj me popravi kdo, če se motim: temeljni za nepremičnino samo ter drugi za dodatno opremo.

Ko sem pregledoval tekste, nisem našel nobenega podatka o neki sorazmernih manjših izplačilih? Kar nekaj, če je pa zavarovano DO zneska. Temeljno zavarovane nezgode: požar, manifestacije, vandalizem, letala, toča, potres (dodatno plačujem) in še kaj + dodatna oprema DO vrednosti X.

In kot sem rekel. Vprašam agenta - nič ne ve o tem. Žal sem imel že izkušnje z zavarovalnino (vlom) in so bili korektni - Sava.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.413
5.445
113
Termin podzavarovanje si poglej...

Na kratko, za hiso, ki je ocenjena po njihovo na 100 enot, ti placujes zavarovanje za 80 enot. Pride skoda in ceprav je je le za 10 enot, ti dobis placano 8 enot in ne vseh 10.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.092
802
113
SAVA premoženjsko zavarovanje DOM - iz dokumenta Splošni pogoji za zavarovanje doma, stran 6, 9. člen.

9. člen – DAJATEV ZAVAROVALNICE (1) Če je zavarovalna vsota enaka ali višja od zavarovalne vrednosti, plača zavarovalnica na dan končnega obračuna zavarovalnega primera obračunano škodo v polnem znesku, vendar največ do višine zavarovalne vrednosti. (2) Če se ob nastanku zavarovalnega primera ugotovi, da je bila ob začetku zadevne zavarovalne dobe vrednost zavarovane stvari večja od zavarovalne vsote, se zavarovalnina, ki jo dolguje zavarovalnica, sorazmerno zmanjša, vendar največ do višine zavarovalne vsote. Načelo podzavarovanja se ne upošteva v primeru: 1. da je podzavarovanje manjše od 10%; 2. da je zavarovanje sklenjeno na način prvega rizika. V tem primeru plača zavarovalnica obračunano škodo v polnem znesku, vendar največ do dogovorjene zavarovalne vsote na prvi riziko. V primeru, da se ob nastanku škodnega dogodka ugotovi, da je bil objekt nenaseljen, premija pa je bila plačana za naseljen objekt, se zavarovalnina zmanjša v sorazmerju med plačano premijo in premijo, ki bi morala biti plačana. (3) Ob nastanku zavarovalnega primera je zavarovalnica dolžna povrniti stroške, ki jih ima zavarovanec s tem, da zmanjša ali prepreči nadaljnjo škodo na zavarovani stvari ali so nastali po pisnem nalogu zavarovalnice. Če zavarovanec neupravičeno ne poskuša preprečiti nastanka zavarovalnega primera oziroma ga reševati, se obveznost zavarovalnice zmanjša za toliko, za kolikor večja škoda je nastala zaradi tega. (4) Zavarovalnica izplača obračunano škodo oziroma njen ustrezni del zavarovancu v 14 dneh po tem, ko je prejela vse podatke, ki so potrebni za obračun škode ter dokaz o obstoju in višini svoje obveznosti (poravnava, zaključni sporazum).
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.092
802
113
Zavarovanje imam urejeno po splošnih pogojih letnik 2018, ta člen je enak. Zav. se torej spomni, da imaš 11% podzavarovan objekt, potem se pa bockaš. Face.

Krite se temeljne nevarnosti do zavarovalne vsote: 168.312,00€ + oprema 70.840,00€

Premijo imam 381,01€ na leto. Od tega je okoli 60€, če se prav spomnim, krita dodatna temeljna nevarnost - potres.

Če imaš štalo, najverjetneje ne boš rešil sam? Bo treba najprej k odvetniku in z njim po cenilca in veselo na delo? Upam, da nimate takšnih izkušenj.