DVB-T na androidu

Torus

Fizikalc
17. mar 2008
580
38
28
In kaj je točno vprašanje. V bistvu si si sam sebi odgovoril. To kar si napisal ti lahko samo pritrdim.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.261
5.834
113
rabiš kernel modul za tvoj sprejemnik, kar pomeni majhno verjetnost, da ti bo kdaj delalo, razen mogoče na kakšni zelo popularni tablici s custom romom...
 

Torus

Fizikalc
17. mar 2008
580
38
28
Jaz sem se s temle igral kako leto nazaj in mi je uspelo doseč da mi je TV zašpilal na Nexus7. Takrat žal še ni obstajala namenska aplikacija. Mogoče je zdaj kaj drugače. Drugače greš lahko po teh napisanih postopkih in bi ti moralo uspeti. Verjetno bo pa potrebno dat kak unoficcial SW gor.
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.713
79
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Kolega se je mesece matral in iskal nekaj, kar bi priklopil na tablico, da bi lahko gledal svetovno nogometno prvenstvo preko DVB-T na hrvaškem, pa ni našel ničesar uporabnega, v začetku junija, par tednov pred preden je odšel na dopust na svojo jadrnico, pa sva pri kitajcih našla DVB-T sprejemnik ( https://www.youtube.com/watch?v=yhSKnnMtFRk ), ki TV signal preko WiFi-ja pošilja okrog. Na GooglePlay je program, ki nato omogoča sprejem tega signala na androidnih napravah. In kolikor vem, na jadrnici (seveda v marini) že ves čas prvenstva uživa v tekmah, ki jih spremnlja na Samsung tablici.
 
Nazadnje urejeno:

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.713
79
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Citat:
Uporabnik sax pravi:
Primus to je precej draga zadeva.

Res je, a je imel srečo, da ni plačal nobenih dajatev! Pa tudi če bi jih, druge variante itak ni bilo: namreč, prav nobena kombinacija ključek-apk-android, ki sva jih preizkusila ni delovala (in tudi nikogar nisva našla, ki bi mu kaj takega delovalo!). Tako je sicer potrošil 46 EUR in pravi, da mu ni niti malo žal, saj vse skupaj odlično deluje.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Citat:
Uporabnik sax pravi:
Primus to je precej draga zadeva.

vbistvu je samo 33€ dražja od tvojga ključka, kar pa se mi ne zdi drago, če pogledaš da zadeva dela "plug&play" in še celo brez kablov
wink-1.gif

Pa sej to enkrat kupiš in imaš mir, pa dela na vseh naslednjih android napravah, ki jih boš še kdaj kupil.
Na sprejemnik daš eno veliko anteno, postaviš nekam k oknu, da imaš super signal, ti pa si s tablico svoboden pri gibanju in postavitvi.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.261
5.834
113
potem lahko tudi vtakneš usb dongle za par € v svojega laptopa, inštaliraš mediaportal tv server in lepo gledaš tv kjerkoli v xbmcju, tudi na androidu