Dva vprašanja za Garmin XT

matejdro

HACKER 08
6. jan 2008
2.267
0
36
1. Zakaj mi garmin začne računati novo pot dolgo (tudi 10 sec in več) po tem, ko sem zavil iz trenutno načrtovane poti? Karta je Adria Route 2.0

2. Je možnost, da se dodatno poveča glasnost, saj mi glasba na dlančniku lepo glasno igra, garmin pa kljub 100% glasnosti govori zelo tiho?

Imam pa dlančnik FSC T830
 
Nazadnje urejeno:

leni

gps navigator
17. avg 2007
1.549
0
36
S46.2296732 V14.5190865
www.sajko.com
Folk že po večini jamra da jim AR2 dolgo računa... Probaj z nt 2008 je ista ali boljša pokritost edin manj POI je, možno pa je tudi če imaš narejeno da se ti krišišče pokaže v 2D formatu povečano... če imaš to vklopljeno, izklopi boš videl razliko, no tako sem imel jaz in potem ko sem to isklopil je takoj preračunal. Kar se tiče glasnosti nimam pojma meni normalno dela na qtek 9000.
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.712
78
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Jaz sem podoben problem opazil ko imam vklopljeni dve ali celo tri karte, ki pokrivajo isto področje. Zato imam naloženo kompletno NT2008 od AR pa CRO, BiH in Makedonijo ter Srbijo in Črno Goro od SCG, pa stvar dela fenomenalno.
 

matejdro

HACKER 08
6. jan 2008
2.267
0
36
Kje se pa sploh izklopi ta funkcija(križišče 2d ali nekaj takega)? Kako pa se pravzaprav pravilno da gor Adriaroute in europe 2008, ker ko jih jaz poskusim skupaj dati(seveda vsak fajl posebej) mi sicer karti delujeta ampak celi garmin xt začne takooooooo štekat. Stisnem kam-->naslov pol pa vpišem eno črko(hardware tipkovnica) pa rabi 3 sec da jo not napiše!Če pa evropo dol zbrišem pa dela vse normalno. Predvidevam, da sem jaz naredil kaj narobe ali je to normalno(imam prepočasen dlančnik)?
 
Nazadnje urejeno:

leni

gps navigator
17. avg 2007
1.549
0
36
S46.2296732 V14.5190865
www.sajko.com
Ja z mapsourcom označiš najprej v AR bivšo YU, potem pa v nt2008 označiš vse ostalo razen bivše YU označiš pa seveda tudi slovenijo in bi moralo delati normalno. Vsaj jaz imam tako narejeno. Kje se spreminja tist ko ti približa križišče sedaj na pamet ne bi vedel ampak je nekaj v smislu približaj ali podrobno, ali nekaj takega, križišče.
 

matejdro

HACKER 08
6. jan 2008
2.267
0
36
am ja problem je ker imam karto v IMG formatu, v mapsource pa je po postopku, ki je na tem forumu napisan nemorem dat ker zahteva kodo.
 
Nazadnje urejeno:

leni

gps navigator
17. avg 2007
1.549
0
36
S46.2296732 V14.5190865
www.sajko.com
Potem pa si preberi navodila kako nastimat več map na kartico. Navodila so napisana tukaj nekje samo malce moraš poiskat, sicer pa dokler ne greš južno, je čisto vseeno če uporabljaš samo nt2008. Ko pa greš si ša enostavno img od nt2008 prestaviš nekam in si naložiš kompletno AR in je.
 

matejdro

HACKER 08
6. jan 2008
2.267
0
36
Za križišča mogoče katera od teh: Orientacija(mam 3D), samodejna povečava,Predogled odcepa(oboje onemogočeno)?

Poskusil sem tudi z AR 1.8, vendar ni neke bistvene razloke

imel sem pa 2 postavitvi:

Gmapbmap.img -->base map v mojem primeru adriaroute
Gmapsupp.img -->your map v mojem primeru europe 2008
Gmapsup2.img -->another map
Gmapprom.img -->another map

in takšno:

Gmapbmap.img -->base map
Gmapsupp.img -->your map v mojem primeru adriaroute
Gmapsup2.img -->another map v mojem primeru europe 2008
Gmapprom.img -->another map

In nobena ni delovala oz. je delovala z prej opisanimi težavami
 
Nazadnje urejeno:

leni

gps navigator
17. avg 2007
1.549
0
36
S46.2296732 V14.5190865
www.sajko.com
Samodejno povečavo pusti , predogled naj bo pa kar onemogočen. Upam da nisi v fajlu pustil tudi tisto kar je za puščico oziroma puščico.. Pa daj si to v mapsourcu naredi, enostavno oboje označiš in potem v samem programu odkljukaš kar ne rabiš oziroma skompletiraš tisto kar rabiš.
 

matejdro

HACKER 08
6. jan 2008
2.267
0
36
Sem v mapsourcu naredil(označil sem celoten adriaroute+evropa brez držav adriaroute) in ne deluje kot bi moralo. Adriaroute je vklopljen vedno ne glede na to, ali ga izklapljam ali ne. Evropa pa ravno obratno. Noče se mi vključiti, tudi če je kljukica not. Preveril sem s tem, da so pri izbiri države noter le adriaroute države, nikoli pa drugih. Je prav, da sem v unl datoteko dal eno kodo pod drugo, ker je v eni datoteki več map? Kljub temu pa je spet težava z hitrostjo, namreč , ko stisnem naslovi, garmin preprosto za nekaj sekund zmrzne,nato pa je vse OK. Pa lahko razumljivo razložiš, o kakšni puščici govoriš?

Imam pa garmin XT 4.10.40wp
 
Nazadnje urejeno:

matejdro

HACKER 08
6. jan 2008
2.267
0
36
Sem odstranil unl datoteko in ne pomaga. Bom še enkrat bolj razumljivo razložil z slikami:

V mapsource sem dal ves adriaroute in evropo NT 2008 brez držav adriaroute:


Na dlančniku sem ugasnil sem Adriaroute, vendar pustil prižgano evropo NT 2008:
1.png


Nato sem šel iskat naslov. Ko stisnem naslovi zaslon približno 20 sec izgleda tako kot je na sliki. Ne da se nič srisniti.Preprosto zmrzne:
2.png


Končno pride noter. Države ne vpišem in dam končano. Najde mi države Adriaroute, ki sem ga izklopil, nikjer pa ni držav evrope NT 2008!
3.png
4.png


Karte so shranjene kot gmapsupp.img. Pozna kdo kakšno rešitev?
 
Nazadnje urejeno:

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.559
688
113
Na računalnik naloži DVD verzijo CityNavigatorj EU 2008 NT. (zdaj že obstaja)

Opisani postopek iz IMG je samo ogled na računalniku za primere, da nimaš Mapsource verzije kart.
Če te karte nalagaš nazaj na napravo žal NE DELAJO pravilno
 

matejdro

HACKER 08
6. jan 2008
2.267
0
36
Sedaj sem naredil enako, le da sem dal dvd verzijo evrope. Sprememba pa je bila le ta, da sem lahko lažje odznačil države adriaroute( v evropi seveda), problem pa se še vedno ponavlja. Opazil sem tudi, da če vklopim adriaroute, mi ne zašteka, ko stisnem naslov.
 
Nazadnje urejeno:

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.257
113
No... Tudi jaz sem včeraj instaliral Mapsource verzije AR 2.00 ter NT2008 ker mi mape v obliki tistih failov niso delovale pravilno. Zadeva sedaj deluje tako kot mora! Obe karti sem na PC instaliral, označil vse države pri NT2008 in nato odznačil države, ki jih vsebuje AR 2.00. Označil sem še vse države v AR 2.00 ter poslal preko Card Readera na SD kartico. No nevem če je normalno ampak zadevo mi je nalagalo na kartico 4-5 ur, niti nevem kako dolgo ker sem potem šel spat. Zjutraj ko sem dal kartio not je vse teklo zellllllllllllo počasi tako kot nekdo zgoraj opisuje. SD vsebino sem skopiral na disk, sformatiral kartico na novo, kopiral faile zopet na kartico in zdaj dela ultra hitro, tako kot mora! Ni mi samo jasno zakaj mi je tako dooolgo kopiralo te mape preko mapsourca na kartico, namreč je High Speed..

Lp
Matej
 

daltonix

Pripravnik
6. okt 2007
115
0
16
tudi meni je je izdelava same datoteke delala dolgo, ker mapsource prvo pobere informacije o karti, potem ju ustavari in na koncu je komaj prenese.
Med tim nelom ti na zaslonu vse piše. Sam prenos na kartico pa je vzel še najmanj časa
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.257
113
Naj mi še nekdo samo nekaj pomaga! In sicer imam te težave že od nekdaj pri AR. In sicer ko hočem računat ruto na Hrvaške otoke in vpišem not primer mesto "Bol", najde vse normalno, ko pa dam izračun rute pa vrže ven: "Napaka pri izračunu rute do cilja". In to je to! Imam pa v nastavitvah nastavljeno, da se trajektov ne izogibam, tako da ni to to! Na primer mesto Hvar pa mi gre... Hvala

Lp