DV -> DVD

boc

Majstr
1. avg 2007
2.366
432
83
kateri SW uporabljate za prenos posnetkov DV na DVD:
1) zajemanje (in konvertiranje) prek Firewire
2) oblikovanje DVD menijev
3) ...
 

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.545
36
48
44
1. iz DV gre preko firewire na diskovje
2. za montažo uporabljam adobe premiere pro 2.0 (imaš tut kar nekaj ostalih mogoče malo manj advance programov, kot je pinnacle studio, ali pa vgrajeni windows movie maker, ..)
3. Za kodiranje uporabljam kar kvaliteten software - canopus pro coder
3. za izdelavo meni-ja, tmpgenc dvd author 3.0 kjer si narediš meni, skompresiraš zvok v dolby digital če hočeš,...

Je pa tega ful, ...
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.813
113
zajem je preko firewire in programa Pinnacle studio (premiere je za občasnega mataterskega uporabnika malček preveč zahteven).

Obdelava posnetega materiala - izrez, podnapisi, napisi, dodajanje glasbe, vrtsni red...etc..s Pinnacel studio.

Stiskanje iz datotetke .avi v .mpeg s Tmpegnc-om (nekaj v tem smislu)

Izdelava DVD menijev z DVD authorjem.

Snemanje na DVD z Nerotom.

Pinnacel načeloma nardi tudi mpeg samo ne najbolje...zato je bolje uporabit primerneje programe.

tako da..procedura je kar zapletena, pa časovno gre precej časa (nekje 12 ur za 1 uro posnetka na DVD-ju)
 

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.545
36
48
44
Citat:

tako da..procedura je kar zapletena, pa časovno gre precej časa (nekje 12 ur za 1 uro posnetka na DVD-ju)

Ne govor. Ravno zaključujem en DVD, cca 53 minut porabil sem pa ..hmh...prej 30 ali 40 ur
smile-1.gif
 

leni

gps navigator
17. avg 2007
1.549
0
36
S46.2296732 V14.5190865
www.sajko.com
Ulead media studio za urejanje videa, je zelo napreden program v rangu adobe samo se mi zdi da je bolj uporabniku prijazen, za zajem pa firewire seveda in pa exsate, zato ker ti prebere in doda še datum in uro direkt v video, kar je zelo fino za domači video. Za izdelavo dvdja pa potem spet ulead dvd maker kjer narediš profi menije in vse ostalo in še zapeče direktz na dvd.

O porabljenem času pa rajši ne bi ker je vse odvisno od materiala ki ga imaš in pa kakovosti ki jo želiš.
 

boc

Majstr
1. avg 2007
2.366
432
83
Citat:
Uporabnik leni pravi:
za zajem pa firewire seveda in pa exsate, zato ker ti prebere in doda še datum in uro direkt v video, kar je zelo fino za domači video.

A uporabljas zastonjski DV capture ?
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Jaz sem to počel natančno enkrat, sprobal cel kup programja, zraven popizdeval zaradi neenostavnosti in počasnosti, na koncu pa vseskupaj uredil z nero vision in zapekel z nerotom in bil nadvse zadovoljen z izdelkom
smile-1.gif
 

boc

Majstr
1. avg 2007
2.366
432
83
Sem poskusil z Nero Vison (pa tudi z nekaterimi drugimi programi) in vedno je problem, da je posnetek na DVDju prehiter.
A je tu kakšen problem s prepletanjem ali podobno ?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Jaz tudi uporabljam kar Ulead media studio pro 10+.

Par klikov pa zajame video in naredi dvd. Če pa hočeš še oblikovati kaj ekstra pa preklopiš v urejevalnik.

Zelo preprost program.

Rezultati dobri, sem okoli 20 kaset presnel.
 

leni

gps navigator
17. avg 2007
1.549
0
36
S46.2296732 V14.5190865
www.sajko.com
Ne, men je bil tolk všeč da sem ga kupil, sedaj ga pa ne rabim več ker mam HDD kamero
frown-1.gif


@Snecer
A pa si ti ziher da uporabljaš ulead MEDIA studio in ne VIDEO studio, ker media studio 10 še na uradni strani ni
wink-1.gif
Video studio je pa že 11