Dubaj

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
366
83
Vzami EUR pa menjaj doli. Na letališčih malenkost slabši tečaj, ampak če se prav spomnim, ni tak ful velike razlike.. Mi smo menjali 50 eur na letališču, ostalo drugod..
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
Povsod lahko plačaš s plačilno (debetno) kartico, se ni treba z $ in € kaj veliko oboroževat. Če pa že, potem vzameš nekaj $.
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.121
451
83
Nekaj majhnega € menjal po menjalnicah (moreš priložiti potni list), večinoma pa kr kartice.
 
Nazadnje urejeno:

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
366
83
Drugače pa povsod menjajo tako USD kot EUR.. Nisem pa niti primerjal menjalnih tečajev, ker tak verjetno ne boš menjaval miljonov, za tistih par 100 eur pa tak ne boš nevem kolko prišparal.. ;) Sam kartice v tretjih državah ne rad uporabljam prav dosti, ker me vedno skrbi konverzija... Pa tudi doma sem bolj navajen na fizični denar..
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
Jaz sem imel tako € kot $, oboje so vzeli brez komlikacij in brez kakih osebnih dokumentov.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Drugače pa povsod menjajo tako USD kot EUR.. Nisem pa niti primerjal menjalnih tečajev, ker tak verjetno ne boš menjaval miljonov, za tistih par 100 eur pa tak ne boš nevem kolko prišparal.. ;) Sam kartice v tretjih državah ne rad uporabljam prav dosti, ker me vedno skrbi konverzija... Pa tudi doma sem bolj navajen na fizični denar..
Vzameš Revolut. Tam si kreiraš račun v skoraj katerikoli valuti. Nanj naložiš denar, ki ti ga konvertira Revolut po zelo dobrem tečaju. Potem določiš tisti račun za primarnega in v dotični državi plačuješ s kartico v lokalni valuti. Nobenih skrbi s konverzijo.