Dubai Expo?

raners

Majstr
4. mar 2008
2.687
348
83
Hej vsem.. Imam nekaj vprašanj v zvezi z Dubaj Expo... In sicer:

1. Je že bil kdo na Dubaj Expo ali ima namen it?
2. Če prav razumem te Expo prireditve, se tam predstavi mnogo držav. Kaj pa predstavljajo? Kolikor sem videl SLO paviljon, predstavljajo pač Slovenijo kot zeleno državo, čebele itd...
3. Kateri paviljoni so vam bili najbolj zanimivi?
4. Je en dandovolj, da preletiš par najbolj zanimivih paviljonov?
5. Je za pričakovati tudi kakšna kulinarična doživetja različnih držav iz sveta na enem mestu?
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.166
8.953
113
men se zdi to bolj zaprta zadeva. si preveril, če sploh lahk greš kar tako malo firbcat?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Hej vsem.. Imam nekaj vprašanj v zvezi z Dubaj Expo... In sicer:

1. Je že bil kdo na Dubaj Expo ali ima namen it?
2. Če prav razumem te Expo prireditve, se tam predstavi mnogo držav. Kaj pa predstavljajo? Kolikor sem videl SLO paviljon, predstavljajo pač Slovenijo kot zeleno državo, čebele itd...
3. Kateri paviljoni so vam bili najbolj zanimivi?
4. Je en dandovolj, da preletiš par najbolj zanimivih paviljonov?
5. Je za pričakovati tudi kakšna kulinarična doživetja različnih držav iz sveta na enem mestu?
Predstavljaj si največji avto salon, pa tam vse svetovne firme z razstavljenimi vozili, ti pa nisi insider ali novinar - približno tako ti bo na Expoju. ;)

En dan je absolutno premalo, razen če želiš reči: bil sem na Expo Dubai.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.687
348
83
Hja, saj sem preletel kar nekaj spleta in vem, kako približno izgleda, ampak bolj me je zanimalo, kaj predstavljajo posamezni paviljoni (države) - ampak saj tudi to verjetno najdem na spletu, pač mislo sem, da bo kdo tak v grobem napisal... ;)

Je pa to odprto za vsakogar, ki ima karto (in PCT :D)...

Drugače pa če bomo slučajno šli, bomo planirali 2 dni za Expo...

Če pa je kdo bil in bi rad izkušnje delil z nami, pa kar na dan z besedami... ;)
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.687
348
83
Včeraj sem videl, da na teh gratis kartah za expo (od letalskih družb) nimajo napisanih osebnih podatkov... Ima mogoče kdo te karte, ki jih ni izkoristil? Možno tudi plačilo... ;) Naj mi javi na ZS...
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.687
348
83
Heh, s tem pa se ne morem strinjat. Tudi mi smo bili 3 dni na expo (20.11, 21.11 in 24.11) in ne izgleda gužva, ko prideš na expo... Ko pa hočeš it v kak paviljon, pa se prekleto načakaš pred določenimi paviljoni (pred nekaterimi pa tudi ne)... Poleg tega se moraš celo naročit za določene paviljone (Emirates, Japonska, tudi ZAE), če hočeš prit noter... Vglavnem, za večina večjih paviljonov (Nemčija, ZAE, Italija, Singapore, Indija, itd) se kar precej časa čaka v vrsti, preden prideš not... In ob določenih delih dneva stojiš lepo na soncu (tam je še kar precej vroče)...

Je pa bilo lepo na Expo... ;) Je bilo za videt kar dosti zanimivega na kupu, kot tudi kulinarike iz različnih delov sveta...
 
Nazadnje urejeno:

raners

Majstr
4. mar 2008
2.687
348
83
Noben ne gleda te aplikacije...

Po pristanku greš na PCR test, kjer si zapišejo telefonsko in potem preko telefonske in neke spletne aplikacije prideš do rezultata testa. In tudi skenirajo nena (čeprav je QR koda na dokumentu), ampak samo preverijo datume testa in rezultat (in še to samo na Expo, nikjer drugje) (ter na letališču, preden greš domov).

Tako je vsaj bilo konec novembra lani.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matjaz1974

raners

Majstr
4. mar 2008
2.687
348
83
Pišem za zadnji teden novembra: pred izdajanjem boarding pass na Budimpeškem letališču nam je pogledala, če imamo veljaven PCR (moral je biti natisnjen na papirju); ni skenirala kode, samo datum je pogledala in mi vprašala celo, kje piše, da je PCR test.. Sn pokazal na besedo PCR in je rekla ok.. ;) Ampak mogoče to variira glede na čas, ukrepe, ponudnika letalske karte in konec koncev tudi osebe, ki to počne.. ;)

V Dubaju celo letalo (je vprašal en delavec na letališču par ljudi pred nami, od kod prihajamo in ko je rekel Hungary, vsi potniki na letalu) na nov PCR test (ne glede na status cepljenja) (na njihove stroške) in rezultat dobiš preko telefonske številke (si jo lahko tudi sam vpisal na velik zaslon).

Če dobiš negativen rezultat, si se lahko gibal po dubaju kjerkoli (edino na vhod na expo so pogledali PCR test (datum testa in rezultat in NE QR kode;)); cepljeni niso rabili PCR testa). Res je bilo fajn, ko te nikjer po dubaju niso gnjavili za PCT!!! (razen samo na EXPO vhodu), pa smo bili na veliko "atrakcijah"; celo v rush hour (ko so BTW karte precej dražje, med 17h in 19 h, če se ne motim) in nikjer niso preverjali PCT... ;) Ampak je pa imel dubaj takrat odlično sliko glede novih primerov pozitivnih na ....... ;)

Z vstopnico na EXPO so necepljeni upravičeni do brezplačnega PCR testa; na expo parkingu (jeba za tiste, ki uporabljajo metro, ker je baje daleč na enem parkirišču) in pri določenih ponudnikih (eni zelo blizu metro postaj) (še mam nekje napisanih par metro postaj blizu PCR testov; če koga zanima, ZS). Seznam brezplačnih lokacij za PCR teste (z expo vstopnico) najdete tudi na expo uradni strani pod FAQ... ;)

No, in za nazaj rabiš PCR test, da ti sploh izdajo boarding pass (vsaj pri družbi FlyDubai). PCR test smo morali pokazati še onemu, preden svtopiš v oni tunel, povezan z letalom in to je to za nazaj...

Še nekaj: pri njih je takrat veljal PCR test 72 ur, tako da lahko na Expo greš prve tri dni že s tem rezultatom iz letališča. In za nazaj koristiš EXPO vstopnico za
brezplačen PRC test. In te PCR testiranje v Dubaju stane 0 eur... ;)

Še nekaj 2: na PCR test za nazaj smo hoteli it na test eno uro pred zapiranjem (malo po 20h, do 21h pa imaj odpiralni čas tista bolnica). Ampak pozor, PCR teste so jemali samo do 18h, ki so jih nato zvečer odnesli v laboratorij, ni bilo "sprotnega preverjanja rezultata". Smo na srečo našli še eno bolnico, ki je jemala teste do 24h zvečer (smo zajebali skoraj dodatni 2 uri za to...). No, hočem reči, da smo skoraj ostali brez PRC testa za nazaj, ker smo drugi dan imeli let nazaj. In bi torej skoraj ostali brez PCR testa za nazaj (glede na to, da bi v drugem primeru rezultat testiranja dobili šele zvečer).

Mogoče sem malo zabluzil, ampak samo rad bi opozoril na neke podrobnosti, ki so nam po nepotrebnem jemale čas... ;)

In še enkrat, VSE TO JE NAPISANO ZA KONEC NOVEMBRA LANI (ko so tam imeli po 50 okužb dnevno, sedaj krepko čez 2000) ;)
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.142
5.753
113
pri taščici
Zadeve se najbrz spreminjajo lahko dnevno(sploh ce imajo tako politiko kot mi) zato bo najbolje zadevo preveriti na kakani ambasadi ali ti naj "Šter" (zunanje ministrstvo) da informacije ki jih iščeš.
 

sole

Fizikalc
20. jul 2007
1.446
17
38
Pišem za zadnji teden novembra: pred izdajanjem boarding pass na Budimpeškem letališču nam je pogledala, če imamo veljaven PCR (moral je biti natisnjen na papirju); ni skenirala kode, samo datum je pogledala in mi vprašala celo, kje piše, da je PCR test.. Sn pokazal na besedo PCR in je rekla ok.. ;) Ampak mogoče to variira glede na čas, ukrepe, ponudnika letalske karte in konec koncev tudi osebe, ki to počne.. ;)

V Dubaju celo letalo (je vprašal en delavec na letališču par ljudi pred nami, od kod prihajamo in ko je rekel Hungary, vsi potniki na letalu) na nov PCR test (ne glede na status cepljenja) (na njihove stroške) in rezultat dobiš preko telefonske številke (si jo lahko tudi sam vpisal na velik zaslon).

Če dobiš negativen rezultat, si se lahko gibal po dubaju kjerkoli (edino na vhod na expo so pogledali PCR test (datum testa in rezultat in NE QR kode;)); cepljeni niso rabili PCR testa). Res je bilo fajn, ko te nikjer po dubaju niso gnjavili za PCT!!! (razen samo na EXPO vhodu), pa smo bili na veliko "atrakcijah"; celo v rush hour (ko so BTW karte precej dražje, med 17h in 19 h, če se ne motim) in nikjer niso preverjali PCT... ;) Ampak je pa imel dubaj takrat odlično sliko glede novih primerov pozitivnih na ....... ;)

Z vstopnico na EXPO so necepljeni upravičeni do brezplačnega PCR testa; na expo parkingu (jeba za tiste, ki uporabljajo metro, ker je baje daleč na enem parkirišču) in pri določenih ponudnikih (eni zelo blizu metro postaj) (še mam nekje napisanih par metro postaj blizu PCR testov; če koga zanima, ZS). Seznam brezplačnih lokacij za PCR teste (z expo vstopnico) najdete tudi na expo uradni strani pod FAQ... ;)

No, in za nazaj rabiš PCR test, da ti sploh izdajo boarding pass (vsaj pri družbi FlyDubai). PCR test smo morali pokazati še onemu, preden svtopiš v oni tunel, povezan z letalom in to je to za nazaj...

Še nekaj: pri njih je takrat veljal PCR test 72 ur, tako da lahko na Expo greš prve tri dni že s tem rezultatom iz letališča. In za nazaj koristiš EXPO vstopnico za
brezplačen PRC test. In te PCR testiranje v Dubaju stane 0 eur... ;)

Še nekaj 2: na PCR test za nazaj smo hoteli it na test eno uro pred zapiranjem (malo po 20h, do 21h pa imaj odpiralni čas tista bolnica). Ampak pozor, PCR teste so jemali samo do 18h, ki so jih nato zvečer odnesli v laboratorij, ni bilo "sprotnega preverjanja rezultata". Smo na srečo našli še eno bolnico, ki je jemala teste do 24h zvečer (smo zajebali skoraj dodatni 2 uri za to...). No, hočem reči, da smo skoraj ostali brez PRC testa za nazaj, ker smo drugi dan imeli let nazaj. In bi torej skoraj ostali brez PCR testa za nazaj (glede na to, da bi v drugem primeru rezultat testiranja dobili šele zvečer).

Mogoče sem malo zabluzil, ampak samo rad bi opozoril na neke podrobnosti, ki so nam po nepotrebnem jemale čas... ;)

In še enkrat, VSE TO JE NAPISANO ZA KONEC NOVEMBRA LANI (ko so tam imeli po 50 okužb dnevno, sedaj krepko čez 2000) ;)

Zakaj pa ste za nazaj delali PCR? Je potreben?
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.769
2.020
113
Kaj pa za potovat v Dubaj rabiš kaj posebnega glede EU covid potrdila vedet? Imam dve dozi pfizerja. Je to OK? A veljavnost je enakako kot v EU, velja 270 dni od zadnje doze? Nekje berem, da so neke omejitve za vstop v šoping centre, je dovolj samo to naše EU covid potrdilo v ANG ?