DSLR - vstopni model

Tenforest

Majstr
3. sep 2007
5.658
499
83
41
povsod malo
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
Če ne veš potem ne rabiš.
tongue-1.gif


Nastavek za zunanji / dodatni flash.

Ampak kot rečeno - za family(+) je perfekten fotoaparat.

Jaz bi zase vzel IV - zaradi 4K in 1/32000.

Kje pa bo lahko izkoristil 4K video?
Jaz ga imam na 2 napravah pa ga razen na računalniku nikjer ne morem gledat... saj ne rečem da je kakovost slike slaba samo za dandanašnje instant oglede je 1080 čisto dovolj.
Prišparal 300€
Prijatelj ima Canon GX7 pa je
cheer.gif

Kaj pa kakšni brezzrcalniki?
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Citat:
Uporabnik Zmago1 pravi:
gledam model 5 je 1000 eur wtf ? vzemi verzijo 1 vidim da je nov 320 eur ne bo ti žal,..

1000 za 1" velik senzor in brez bajoneta za objektive
uf-1.gif

kakroli nad 400e je aparate v stilu RX vsekakor preveč
rolleyes-1.gif
Pa ne narobe razumet, RX je zagotovo čist ok zadeva...vnedar ne za tak denar no. 1.000e pišuka. To dobiš odličen APSC aparat z super lečo zraven. Ne pa RXa
 

Primzi

Fizikalc
1. sep 2007
1.025
92
48
wx500b je bistveno slabsa (odvisno kaj je zate slabse?).4x manjsi senzor (kar pomeni 4 krat vecji sum... in bolj "zrnato" sliko).

Se pa ne bi strinjal s Pakulom. Fizike ne mores okrog prenesti.

RX100 ima 3x manjsi senzor od APS-C ampak zacetno blendo 1,8. Fotoaparat s kit objektivom zacne pri blendi 3,5, kar prepusti ravno 3x manj svetlobe. Torej je fizikalo gledano oboje primerljivo. Za boljso kvaliteto rabis pri kameri z izmenjljivimi objektivi tovoriti bistveno vec teze (in dva objektiva)
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.191
1.806
113
Jaz imam Lumix DMC-TZ70...za domaæo uporabo višek viška. Če se pa misliš igrat s fotografijo na vsak način rabiš it v dslr svet. A je za razmislit. Po ene 3 tednih ko se naveličaš igračkanja ti ostane zgolj velika škatla za okoli prenašat.

Jaz sem imel vstopnega slrj.a od nikona..narefil 400 fotk in prodal dalje. Za družinsko šklocanje čist prevelik.
 

dem

Fizikalc
4. avg 2011
1.931
13
38
Iz Enaa sem dobil odgovor da je to prva serija. Je to še vedno za kupit? Naslednika se verjetno ne dobi ta tako ceno.
 

Primzi

Fizikalc
1. sep 2007
1.025
92
48
Ce si kaj v zlahti z lastniki Gambit d.o.o (enaa.com) potem kupi pri njih, ce pa nimas denarja za okrog razmetavati, pa za 370 eur kupi na amazon.de (cena vkljucuje dostavo v Slovenijo) in za razliko v ceni pelji svojo drago na en vikend izlet.
 

dem

Fizikalc
4. avg 2011
1.931
13
38
Seveda bom preveril kje je ceneje:) Ampak glede na to da je ta aparat star 5 let, ni na trgu nič novega/boljšega za ta denar?
 

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.978
69
48
44
www.citroenar.com
Jaz sem za 140€ dobil malo rabljenega DSLR Olympus. (dva objektiva, torba, daljinc, kartica)

Kupil sem ga, ker me je pač zanimal DSLR, da vidim če je sploh to zame... Še vedno sem zelo zadovoljen z njim, dela super fotografije.

Poleg pa imam še vseeno enega malega kompakta, ker vedno glih ni priročno celo torbo s sabo nosit.

S prve, za poskus ne bi reskiral 500€ za nakup novega ... raje rabljenega poiščeš.
 

Primzi

Fizikalc
1. sep 2007
1.025
92
48
Citat:
Uporabnik Gox pravi:
Jaz sem za 140€ dobil malo rabljenega DSLR Olympus. (dva objektiva, torba, daljinc, kartica)
Kupil sem ga, ker me je pač zanimal DSLR, da vidim če je sploh to zame

Goxi, mogoce bi bilo bolje ce bi bolj razlozil svoj predlog in pojasnil v katero smer bi zelel napotiti vprasevalca?

Ali priporocas Oly DSLR? Zakaj - glede na to, da je Oly nehal delati DSLRje pred vec kot 5 leti in dela samo se brezzrcalce?
Glede na to da je vprasevalec jasno povedal, da ne bi menjaval objektivov in veliko zoomiral, zakaj naj bi bil predlog o kameri z menjavanjem objektivov zanj boljsi?
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Citat:
Uporabnik Primzi pravi:
wx500b je bistveno slabsa (odvisno kaj je zate slabse?).4x manjsi senzor (kar pomeni 4 krat vecji sum... in bolj "zrnato" sliko).

Se pa ne bi strinjal s Pakulom. Fizike ne mores okrog prenesti.

RX100 ima 3x manjsi senzor od APS-C ampak zacetno blendo 1,8. Fotoaparat s kit objektivom zacne pri blendi 3,5, kar prepusti ravno 3x manj svetlobe. Torej je fizikalo gledano oboje primerljivo. Za boljso kvaliteto rabis pri kameri z izmenjljivimi objektivi tovoriti bistveno vec teze (in dva objektiva)

Z vsem napisanim se seveda strinjam. Ampak ravno to je point. APSC kamere so že blaaazno majhne. Razni Fujifilmi in podobno. In ja osnovni objektiv že lahko da ima blendo 1,8..ja dovolj svetlobe za fotko bo že (za ustrezen čas) ampak zaradi velikosti senzorja vseeno pogoriš na dofu in šumu pri višjih iso vrednostih.
In kot sem rekel, RX je zagotovo super zadeva...samo cena za njega...pa ufff. Osebno bi resno razmislil, ali vzamem res malenkost večji paket (ne govorimo o 2kg opreme ali manjšem nahrbtniku) in vsel vsaj kakšen 4/3" ali APSC senzorjem ala nex/fujifilm in podobni. Fujifilm kakšen xt10, že z dvema objektivoma zelo solidnima objektivoma dobiš za 1000, pa mislim da je tak komplet dejansko neprimerljiv z RX. Ali pa kot je nekdo rekel...rabljeni dslrji, so smešno poceni. Pa gor en kit objektiv in eno fiksno 50tko...zmaga na celi črti.
 

Zmago1

Pripravnik
30. nov 2010
881
4
18
DSLR je bomba ...dokler se ne naveličaš okol tovorit ruzaka
smile-1.gif


Sem ugotovil da hodim po izletih in se bolj kot z atrakcijami ukvarjam z aparatom in objektivi in prenašanjem in ohhhhhhh,...kupil sem RX100 M1 ki ne vem sploh da ga imam in naredi malenkost slabše slike,....skupno gledano pa je veliko bolje iti na izlet zaradi izleta in še kaj slikat zraven kot iti na izlet in je aparat v prvem planu,....In RX M1 je lahko še vedno referenca malih brezzrcalnikom! Seveda je M5 boljši , pa Fuji ,.....ampak hey M1 je kolega maznil za 330 na ita amazonu pred nekaj časa in to je pomoije best buy za ta denar.....

lah se pa okol šuma in zrnatosti in zaslonke ampak pol bomo kmal na D810 FF kjer je vsak objektiv težek 2 kile,...en allround 24-80 ali 16-70 pa je še težji in da ne govorim o ceni ....
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
ja seveda nekje je meja glede portabilnosti. Jaz sem se pač navadil, da imam na aparatu kadar gremo naokorg zgolj 1 objektiv (po navadi kar fiksno 50tko ali pa 28mm na FF) in le tega samo na rami obešenega in je to to. Tako mi je vseeno ali ima aparat 250g ali pa 1kg. Na rabi ga nosim. Pa sem pred tem poizkusil od 4/3 olympusov, apsc hibridov...pač na koncu sem končal res tako...ali ima s seboj FF ali pa zgolj telefon
smile-1.gif
 

Primzi

Fizikalc
1. sep 2007
1.025
92
48
tukajle imas primerjavo razlicnih modelov RX100

https://photographylife.com/sony-rx100-series-comparison/

Zame bi bil pomeben wievfinder (da ga dam k ocesu in v blescecem soncu ne iscem ce se sploh kaj vidi na displayu). Z verzijo 3 so tudi spremenili zoom na bolj sirokokotnega (boljsi za pokrajine in paroname).

Jaz bi torej izbral verziijo 3, ki pa stane cca 600 eur in vprasanje je ce si pripravljen toliko vec placati.
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
816
113
Citat:
Uporabnik dem pravi:glede na to da je ta aparat star 5 let, ni na trgu nič novega/boljšega za ta denar?
Boljšega v tej kategoriji za ta denar verjetno ni. So pa cenejši, ki so še vedno dovolj dobri. Ali pa novejši, ki so cenejši od novejših Sonyev (kar ni težko, če ni ravno Leica) in spet boljši od fotografa.

Za fotoaparat ni tako hudo važno, kateri letnik je, ampak kašne fotografije zna naredit. Sony Mark I dela sijajne slike.Vprašanje je samo, kateri od cenejših delajo ne toliko slabše, ampak pri 370€ veliko manevrskega prostora (pa pri slabi svetlobi) ni.

Nad 500€ pa ima Panasonic kar nekaj zanimivih modelov z "velikimi" senzorji.
 

dem

Fizikalc
4. avg 2011
1.931
13
38
enka je na Amazonu 350€, dvojka pa 500€. Je vredno tole 150€ več? Kako je z garancijo če ga kupim v tujini?
 

Primzi

Fizikalc
1. sep 2007
1.025
92
48
Ce ga kupis v EU, ti velja 2 letna garancija v celi EU.

150 Eur je pa odvisno od tega kaj ti je pomembno. Zgoraj je primerjalna tabela "features" razlicnih modelov. Dvojka po mojem ni bistveno boljsa, je pa od tvojih potreb odvisno - in od tega kaj mislis slikati...
 

Zmago1

Pripravnik
30. nov 2010
881
4
18
Ma jest ne vidim prav nobenih bistvenih prednosti naslednjih verzij proti M1,...nasprotno objektiv 28-100 gre na 24-70 kar je zame prej minus kot plus, hotshoe who cares, kdo pa rabi dodatni flesh na žepniku,....iso je povecan iz 6400 na 12,..kdo to rabi mi povej,...startup time 2 s namesto 2,8 ,..malo smešno da sploh omenjajo,....poleg tega so navojše verzije opazno težje in širše in baterija drži samo 220 posnetkov namesto 330 kar je opazno manj!
prednosti so samo tri:
1. vrtljiv ekran, pogojno uporaben, imel na D5000 od cca 30.000 slik sem ekran obrnil za ene 5 (pet) slik
smile-1.gif

2. 4K video,....recimo uporabno če imaš 4k TV pomoje na navadnem LCD ju niti ne opaziš razlike,..ampak slika mora biti ostra zato rabiš še stojalo, luč, dodatni fleš,...iz roke ti nič ne pomaga če ima 100k video,...
3. wi-fi,..dejansko še najbolj uporabno ker ne rabiš v PC dajat ,..ampak spet to rabiš mogoče 1 x na mesec nardit ker so kartice tolk velike zdej,...

Dejansko je bil M1 velikoooo pred svojim časom zdej so pa mal zaostal v razvoju

pogrešam te nove funkcije, recimo povezavo z androidom, da bi slike prelagal in upravljal slike s telefona,...GPS podatek, mislim 5c stane ta senzor ,... brezžično polnjenje,......dve reži za sd proti izgubi podatkov,....itd
 
Nazadnje urejeno:

Primzi

Fizikalc
1. sep 2007
1.025
92
48
Zmago, vsec mi je tvoj pogled, ker ravno ta debata kaze kaj je komu pomembno.

Ce recimo zelis portretirati obraze ali slikati zivali v zoo je zoom do 100mm bolj pomemben. Meni pa so vsec panorame, nocni posnetki itd in mi je zato pomembnejse povecanje zooma od 28 na 24mm. To predstavlja povecanje zornega kota iz cca 65 stopinj na skoraj 75 stopinj.

Ce rabis slikati v temi (pri iztegnjenem zoom), je objektiv od verzije 3 priblizno enkrat svetlobno mocnejsi. Pri sirokem kotu sta pa enaka.

Ce ne slikas na soncu, potem ne rabis iskala (tistega majhnega okencka ki ga prislonis k ocesu) in vse gledas na displayu. Meni pa je to eden od glavnih razlogov.

Nekateri se radi igrajo s filmanjem in pocasnimi sekvencami, meni pa to povsem nepomembno.

Ravno zato mi je serija RX100 tako vsec, ker lahko najdem nekaj kaj mi ustreza.