dsg

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
Meni pa Rok pri avtomatskih menjalnikih.
Tak da go for it, če ne verjameš nam.

Bom upošteval. Torej avtomatika žal odpade. Škoda.

Ford se klasika ne zna narediti, kaj šele avtomatika. Pri klasiki je pozabil eno prestavo med 2 in tretjo, pri avtomatiku je pozabil na AC prestavo

Ne morem komentirat vožnje, je pa žal Ford še edini avto pogojno uporaben, ker nas je stalno 6. Vsi ostali proizvajalci so pa pomanjšali svoje avte in so neuporabni za prevoz 6/7 oseb.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Pa še Ford ali v kombi izvedbi ali Galaxy... Ostalo (vključno s S-Max) pozabi na 6/7 oseb če nista 6 in 7 potnik otroka...
 

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
Galaxy.

Tudi če sta potnika v zadnji vrsti otroka, je vse ostalo premajhno od Sharana, Alhembre, s-Maxa, Espacea in ostalih izvedb.
V bistvu je žal tudi Galaxy nazadoval, ampak še največ ponudi od vseh.
Ne vem, zakaj tlačijo v ta segment potopne sedeže. To bolj paše v segment Senic, S/C-Max.....
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.319
5.842
113
pri taščici
Verjamem da je kompromis. Dokler so otroci najbrž gre bp, 7 odraslih stalnovoziti v teh enoprostorcih pa ni pametno. Tudi v alhambri prve generacije ne.

V tem primeru bi definitivno šel na klasični kombi (trafic, jumpy....)
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.319
5.842
113
pri taščici
Dostop do njiju pa?
Saj jaz imam tudi vseh 5 zadnjih sedežev enakih, pa če bi se moral vsak dan kam dlje voziti v njih, bi znorel. Tudi zato ker imaš kolena previsoko (ali pa rit prenizko). Spredaj ko "znižano dno" je OK, zadaj pa ne preveč udobno za odrasle. Za otroke pa dobro, ker hitreje dosežejo tla. In jaz prevazam otroka ;) odrasle precej redko.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ivi

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Normalen, tako da sedež pred njim zložiš in prekucneš... Ma poišči si test, mislim da je bil na Siol.net...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.319
5.842
113
pri taščici
Jaz sem pisal za "tovorni" program. Kakšni so v osebnih, (se) ne vem. Sem pa avtomatika preklel že na testni vožnji (s 170 dizelskimi konji se je vrtel na AC kot kak star ameriški V8, najbrž je bil.menjalnik kar tam.pobran), klasiko pa sedaj kolnem med drugo in tretjo prestavo, ker manjka praktično cela prestava. Kot da ne bi znali bolje razdeliti prestave.
Med ostalimi prestavami padejo obrati za 500, med drugo in tretjo pa za jurja...
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Pač pelješ z 2500 obrati... Kje vidiš problem? Ali pa malo bolj počasi, saj ni treba tišati kolikor (motorna) duša da?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.319
5.842
113
pri taščici
Da nimaš ene rutine kako oziroma kdaj prestavljaš.
Ko greš v klanec moraš iz kakšne serpentine res malo manj kot v rdeče polje ga pognati da potem lahko v tretjo prestavis. No ko boš ti za mano, bom lepo peljal v drugi prestavi 30kmh kjer je omejitev 90
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.319
5.842
113
pri taščici
Se hamiltonu ne uspe peljati po ovinku 90, tako da tudi meni ne uspe...Alter voznikom pa seveda uspe.
Lahko pa izven ovinkov peljes lepih 50- 60. V tretji. V drugi, pa da ga ne tiscis, oa najbrz glih ene 20-30
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Mah, ima defektnega Forda all in all. JE mislil da bo dobil nirvano ko je zamenjal Renaulta vza Forda, no dobil je jajc...
 

B81

22. jul 2007
34.473
8.949
113
Da renolt owner pribije tako za forda, je tudi malo mimo, ni res? Daj me razsvetli, so vsi renolti tak dobri al samo tvoj?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.319
5.842
113
pri taščici
Samo njegov, ceprav trafikca ni bila slaba, samo kg na papirju so jo jebal....(ajd pa se kaj bi se naslo, ampak ..)
Dober avto ce ti je 900kg nosilnosti dovolj. Vem pa sedaj da pelje tudi 2x toliko in vec, samo jaz nisem imel jajc policijskih tehtnic testirati. Da o zavorah pri 2t tovora ne pisem (in privezovanju tovora).
map
Bil je avtomatik v igri, na testni voznji je pa odletel. Poraba najbrz vsaj dva litra gor, na AC je imel pa po spominu cca 700 obratov vec ( pri 40 konjih vec).
Je pa bil klasicni avtomat ce se kaj na to sceno spoznam. Al pa googlajte kaksne dajejo v transit custome.dsg gotovo ni bil.
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.232
2.071
113
SV SLO
Samo njegov, ceprav trafikca ni bila slaba, samo kg na papirju so jo jebal....(ajd pa se kaj bi se naslo, ampak ..)
Dober avto ce ti je 900kg nosilnosti dovolj. Vem pa sedaj da pelje tudi 2x toliko in vec, samo jaz nisem imel jajc policijskih tehtnic testirati. Da o zavorah pri 2t tovora ne pisem (in privezovanju tovora).
map
Bil je avtomatik v igri, na testni voznji je pa odletel. Poraba najbrz vsaj dva litra gor, na AC je imel pa po spominu cca 700 obratov vec ( pri 40 konjih vec).
Je pa bil klasicni avtomat ce se kaj na to sceno spoznam. Al pa googlajte kaksne dajejo v transit custome.dsg gotovo ni bil.

Ja, v novem tranzitu je powershift(DSG). V bistvu imajo vsi fordovi dizli powershift menjalnike.