dsg šu papa

tony

Guru
23. jul 2007
9.392
1.355
113
ksz...

Nesrečnik iz prvega posta: pa so si pooblaščenci izvolili prebrati servisno in videli interval menjave olja v menjalniku? (Mislim, da je 60k?)
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.750
2.034
113
za šankom
2x je bilo menjano olje kolikor sem zijal servisno knjigo in sicer na 40k km in 80k km čeprav je predvideno na 60k km ja
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.750
2.034
113
za šankom
Citat:
Uporabnik brgo pravi:
Zdej pa maš ko menjaš za brezveze.

bonk.gif


avto sploh ni moj
ne-ne-1.gif

pa verjetn veš da na pooblaščenem servisu ne mnejaš sam ampak ti delo opravijo mehaniki
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Vem da ni tvoj avto no. Malo heca je blo. Sicer pa me resno zanima, kaj se grejo na pooblaščenem servisu, da menjajo precej prej kot je predvideno. Če so ugotovili, da menjalniki ne zdržijo predvidenega intervala in so zato menjali olje bi to moral bit vsaj delno njihov strošek. Vsaj pri meni je dolžina servisnega intervala eden izmed razlogov pri nakupu avtomobila.
 

mitja155

Pripravnik
19. apr 2008
569
12
18
42
LJ
Kulanco za DSG bo izredno težko dobiti... ker je pokvarjenih DSGjev izredno malo..
wink-1.gif
veliko težje bo dobit kulanco na DSG kot pa recimo 2 masni vztrajnik in pa glavo na 140 konjskem PDju.. problem v primeru je ker manjka olje. Zdej kje je olje, kdo je zajebal... to bo težko določit... tovarna pa ne bo hotela slišat o kulanci, če je manjkal olje...

lp
 

miha72

Pripravnik
29. jul 2008
848
1
18
Olje lahko zmanjka tudi zaradi slabega tesnila.

Bo potrebno imeti v prtljažniku dve flaški olja za dolivat
sprasujem se.gif
 

miha72

Pripravnik
29. jul 2008
848
1
18
Olje iz menjalnika izgine bistveno težje kot iz motorja-kako jim lahko izginja ?? To je lahko bolj posledica tehnične pomanjkljivosti kot pa normalnega delovanja.
Pri motorju je drugače, tam je poraba precej večja.
 

franci

Fizikalc
19. jul 2007
1.797
1
38
49
LJ
Se opravičujem, se spomnim nekih člankov po revijah izpred nekaj let, vendar, ta olja za te razne DSG, Multitronic,.... menjalnike naj bi imela pravzaprav odvraten vonj. Vsaj nekaj sem bral o tem, koliko je res pa ne vem. Mogoče kdo ve?
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik mac77 pravi:
samo ce ti toliko olja stece pa ne opazis...si si sam kriv.

kolk je pa to? po mojem ne gre več kot 2 litra olja v menjalnik? pa če ti teče ven počas, po kapljicah, pa ga maš recimo doma kje na kakem pesku parkiranega tud ne opaziš tega

al pa da ti na kakem javnem parkingu steče večina ven, itak se odpelješ in ne opaziš, da si pustil flek...
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
ja pa ti steče na javnem parkingu, recimo v parkirni hiši v BTC, ti se odpelješ in pustiš lepo lužo
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
@ avtorju teme...
Očitno nimate osamljenega primera... Zakaj pa zadeve ne date na Preverjeno, tako kot so Renault dali za 2.2 dCi motorje (isto niso hoteli priznati kulance/serijske napake) pa da se malo razblini fama o nemških übermašinah...
evil.gif
 

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.282
123
63
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Citat:
Uporabnik mac77 pravi:
samo ce ti toliko olja stece pa ne opazis...si si sam kriv.

kolk je pa to? po mojem ne gre več kot 2 litra olja v menjalnik? pa če ti teče ven počas, po kapljicah, pa ga maš recimo doma kje na kakem pesku parkiranega tud ne opaziš tega

al pa da ti na kakem javnem parkingu steče večina ven, itak se odpelješ in ne opaziš, da si pustil flek...

8 litrov ga gre v DSG... No, 6.9 litra, nekaj se ga ne da iztočiti. Pa afaik se dobi samo v belih litrskih flaškah z originalnim VW Audi Skoda Seat znakom
wink-1.gif
. Pri mojem sem menjal na 60kkm po knjižici in mi na servisu niso predlagali nobenih hitrejših menjav.

Jernej
 

reality

Vudu lešinar
24. jul 2007
4.731
0
36
Če je avto servisiran na pooblaščenem servisu in da ni bil naseden, zaleten, se uporabniku avta ni treba sekirat... Gre verjetno za šlamparijo, servisi pa zmutijo to naprej ali pa plačajo sami....
 

paci

Fizikalc
19. jul 2007
1.567
5
38
Citat:
Uporabnik mac77 pravi:
ce ti stece pol litra je mastno da ni za verjet

zato pa ima slovenska vojska pod hamerji lovilne posode za olje ,ko so parkirani,
pa si jo še ti nastavi v vw ju.
evil.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.361
5.871
113
pri taščici
oni izpolnjujejo nek okoljevarstveni standard in so te posode obvezne.
saj sedaj jo imajo praktično že vsi avti (zaščitna plastika pod motorjem
wink-1.gif
) samo kaj ti nuca tista lovilna posoda.
Zaradi tistega bo menjalnik še vedno suh in posledično