DSG napaka

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.751
114
63
Kupis klasicno avtomatiko s pretvornikom navora, ampak tega v eu skoraj vec ne dobis. So americani precej pametni, ko teh robotiziranih menjalnikov, ja dsg to je, prakticno ne prodajajo skoraj nic. Z razlogom in tozb.
Toyota, lexus z aisin klasiko najcenejsa zadeva na dolgi rok. Ali pa MB z lastnimi menjalniki in pogojno bmw z zf.
Ford ima v novih modelih 8 stopenjsko klasiko s pretvornikom navora, kombiji pa imajo 6 stopenjsko klasiko.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.250
5.818
113
V bistvu sem imel danes teto od Škode na telefonu, kaj to pomeni glede na to, da je avto 14 dni izven garancije.
Ne razumem čisto zakaj si delaš probleme, ker imaš povrh 2 letne garancije še dodatni 2 leta jamstva, ki pokrivajo tudi tvoje probleme z menjalnikom.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
Ne razumem čisto zakaj si delaš probleme, ker imaš povrh 2 letne garancije še dodatni 2 leta jamstva, ki pokrivajo tudi tvoje probleme z menjalnikom.
Ocitno je težko prebrati pogoje jamstva, ali pa jih ni dobil. Zato je poklical teto na Škodo, da mu je povedala česa garancija ne pokriva.
Povedati pa bi mu morala, ali je okvara menjalnika krita v jamstvu ali ne.
Če je krita, naj mu dostavijo primerljivo nadomestno vozilo(tega pa odpeljejo z vleko da ne bo še več škode na njem) , pa ga naj potem začnejo sravfat ob 7 zjutraj, če jim je ob pol 3 prepozno.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Žal si je za pokvarjen avto treba vzeti čas.

In denar. Tako ali drugače. Če je vozil na uradne servise, potem je kulanco in jamstvo v večji meri že plačal, brez veze bi bilo plačati strošek popravila še nekomu drugemu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
Pač odločil sem se za nepooblaščenca, ki mu avto dostavim jutri.

Izkušnje bom vsekakor delil, če jih kdo že ima, in v kakšnih zneskih je tukaj govora, pa z besedo na plan.

Pa ne zdaj malih žutih not vlačit, ker niso predmet debate.
ti samo ahči, da ti mehanik ne podturi kr s prve komplet mehatroniko, ker bo cena šla v 2000€+. treba je točno diagnosticirat, ali je šel ventil, ali elektronika ventila.
najlažje je menjat celo plato za mehanika in najslabše za stranko, kar pa velikokrat pod kozolcem naredijo, saj nimajo original testerja.
za audi o katerem sem govoril na začetku so na verovškovi zamenjali elektroniko, pa cena ni bila visoka.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Sej je javno na internetu kaj pokriva tole Škoda (VAG) jamstvo:
1. Deli sklopke, vključno z večlamelno sklopko pri menjalnikih DSG.

2. Avtomatski menjalnik
Celoten avtomatski menjalnik s pripadajočo elektroniko in prestavnim mehanizmom oz. prestavno
elektroniko, vstopna gred, lamelna sklopka in pretvornik navora.

Druga stvar je če niso zadoščeni pogoji za jamstvo (recimo za osnovno 2+2 več kot 160k km ali pa ne(redno) servisiranje pri pooblaščencu).
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

sad

Guru
24. avg 2007
20.496
9.200
113
Sej je javno na internetu kaj pokriva tole Škoda (VAG) jamstvo:
1. Deli sklopke, vključno z večlamelno sklopko pri menjalnikih DSG.

2. Avtomatski menjalnik
Celoten avtomatski menjalnik s pripadajočo elektroniko in prestavnim mehanizmom oz. prestavno
elektroniko, vstopna gred, lamelna sklopka in pretvornik navora.

Druga stvar je če niso zadoščeni pogoji za jamstvo (recimo za osnovno 2+2 več kot 160k km ali pa ne(redno) servisiranje pri pooblaščencu).
Avtomatski menjalnik
Celoten avtomatski menjalnik s pripadajočo elektroniko in prestavnim mehanizmom oz. prestavno elektroniko, vstopna gred, lamelna sklopka in pretvornik navora.
Izključitve: prilagoditve, mazivo, potezne žice, obrabljene ali prežgane sklopke, servisni deli, cevi.

Nekaj malega si spregledal ;). Poleg tega so to trenutno veljavni pogoji. Čisto možno, da se je obseg kaj spreminjal tekom časa, tako da mora olfa sam pogledat, kaj je vključeno noter. Sicer pa, zelo verjetno je, da je zadeva znotraj jamstva, zato je noro, da vozi nepooblaščencu.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.327
3.423
113
Vam povem kak zgleda popravilo menjalnika pri pooblaščencu.

Aha tester pravi menjalnik Fuč !!!! Juhuuu..

Rešitev novi menjelnik stari gre v tovarno , če je garancija in jamstvo je OK, če pa plačaš iz žepa pa je to ena Dačija Sandero.

Transporter T5 je bil predračun v Nemčiji na VW 7000 € , popravil ROK v Lescah za ceno 3000€ ampak je menjal komplet mehanotroniko in sklopke.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.496
9.200
113
In a ni to super, če imaš jamstvo, ki to krije? Nov menjalnik džabe.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.847
3.367
113
40
Lj
Dostikrat je tako da ti pri popravilu kaj drugega lahk oskvarijo, sploh pri večjih popravilih kjer je veliko treba razstaviti.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
Vam povem kak zgleda popravilo menjalnika pri pooblaščencu.

Aha tester pravi menjalnik Fuč !!!! Juhuuu..

Rešitev novi menjelnik stari gre v tovarno , če je garancija in jamstvo je OK, če pa plačaš iz žepa pa je to ena Dačija Sandero.

Transporter T5 je bil predračun v Nemčiji na VW 7000 € , popravil ROK v Lescah za ceno 3000€ ampak je menjal komplet mehanotroniko in sklopke.
potem si redki, ki je imel srečo tam.
 
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: Hondi in RoMeX