Država: hočemo povečanje natalitete

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Ej naši so res carji.. Non stop se joka, kolk premal je novorojenih itd..
No pol k je pa zadeva končno na dobri poti, pa prokleti k. ne morjo poskrbet da ti novorojeni majo sploh "dobre" pogoje.

Pol pa berem tole:
Zaradi prezasedenosti ljubljanskega centra rizične nosečnice v Maribor...

Več: Članek delo

Eh ja, najlažje je lapat pa nič narest..
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Pa pediatrična na Vrazovem trgu je tud...
uf-1.gif


Kot prvo se sploh ne moreš pripeljati pred vrata da bi na hitro zložil ven otroka, sploh če je mraz oz. dež, potem imajo v celih 8 (osem) postelj za mame doječih otrok, pa še te morajo biti iz oddaljenih krajev da so lahko poleg otroka.

Da o prenatrpanosti in pogojih dela medicinskega osebja sploh ne govorim.

Še čudno da so kljub temu tako prijazni.
roza.gif
 

zdravnik

Pripravnik
11. avg 2007
935
0
16
MB
to je posledica akcije radia Center 103.7 tudi v naši ulici pričakujemo novorejenčka v prihodnjih dni.

Lepo so se žgali v tistem hotelu takrat.

respect.radiocenter103.7
aplauz.gif
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Citat:
Uporabnik patriot pravi:
Pa pediatrična na Vrazovem trgu je tud...
uf-1.gif

Važno da je onkološki inštitut cel v steklu in marmorju, poln avtomatskih vrat. Država že ve kako "spalit" denar.
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
in, da vsako leto obnovijo parlament in ostale vladne prostore v protivrednosti treh pediatricnih klinik!
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Jaz sem svojo normo kar se tiče povečevanja natalitete za letos že opravil.
Sem pa govoril z uslužbenko Pošte Slovenije, ki v porodnišnici raznaša telegrame ter darila in mi je povedala, da je letos precej več rojstev in da naj bi v porodnišnici Ljubljana že avgusta dosegli predvideno število rojstev za letos.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36
Ah daj no... a sedaj so poštarji merodajna oseba za podajanje natalitete v Sloveniji? (mimogrede, to bi bil super vic)

Glede na to, da se vsak mesec rodi približno enako otrok (razen decembra in januarja), potem bi po tvojih trditvah število rojstev letos naraslo za 33% (kar je popolnoma neverjetna številka).



On-topic:

Nova pediatrična je postavljena in ker vsi čakajo obljubljeno "skorajšnjo" selitev, se oprema v starih poslopjih že vrsto let ne posodablja več tako intenzivno. Kar je načeloma tudi prav in logično... le da se selitev v novo stavbo odmika dlje v prihodnost z vsakim novim razpisom.


Blackjack:

Na onkološkem bi se lahko še pokrovi od WC školjk avtomatsko odpirali, pa bi še vedno bil to samo ščepec denarja, ki je potreben za dejansko medicinsko opremo.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.392
1.355
113
Citat:
Uporabnik patriot pravi:
Pa pediatrična na Vrazovem trgu je tud...
uf-1.gif

A ta še vedno obstaja? Pred dvajsetimi leti so me ene trikrat skoraj fentali, bi si mislil, da so jo do zdaj že poradirali
rolleyes-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.361
5.868
113
pri taščici
Na onkologi (pa tud drugje v zdravstvu) se zgubi denar tam kjer najmanj pričakujete (ne na vratih, niti na steklu, marmorju, čerpav se meni to zdi razmetavanje denarja in bahanje projektanta).
So zadnjič na RTV v eni oddaji ugotovili da nek mlinček za drek (dobesedno mlinček ki drobi ostanke v kanalizaciji) stane okoli 6kE (ne me za točno ceno držat). SCT jih je ponudil v razpisu za 32k€. Vseh mlinčkov je bilo 10, s tem da nihče ne ve kje so se zmontirali in če so bili sploh potrebni. To se pravi 320.000€ je dobl sct po luftu, oziroma če so jih slučajno zmontirali je dobil 260.000€.!!!!

Navedel sem samo eno postavko, nekoč sem delal pri obračunu del na gradbiščih in približno vem kje se lovijo "izgube" in kje in komu se deli "dobiček".
Haloooooooooooooooooooooooo!!!!!!!!!!
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.054
390
83
44
dolenska
Neki ne zastopim. Od leta xxxx je začel anantaliteta padat. OK. Sedaj narašča. OK. Kako so takrat rojevale oz, kje so rojevale? A ni neka nova porodnišnica nastala v LJ? V NM je nova. Katastrofa
uf-1.gif
. Tle v naši državi bi bilo potrebno kar nekaj politikov in TAGLAVNIH spravt v mojo firmo (Dob pri Mirni).
 

Kara_Demz

Pripravnik
7. avg 2007
506
0
16
Niso porodnišnice prezasedene, ampak inkubatorji.

Država pa z denarjem razpolaga, kot ji lepo dovolimo ! Pri nas se ne išče "Najugodnejša ponudba", ampak "Najcenejša ponudba". Posel pa itak dobi tisti, ki je najbolj podmazal ...
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Razlog, zakaj je letos več otrok je samo en. Naša generacija je bila zelo številčna, posledično je tudi naših otrok več. Čez nekaj let bo spet padlo in bo šlo v minus.

Samo za primer - v našem naselju v Ljubljani smo imeli v 80-ih novo OŠ in vrtec. Vse je bilo polno, vsak razred je imel ABCDEF oddelke. V vsakem po 25 otrok. Zadnja leta imajo samo A in B, torej vse skupaj manj kot 50 otrok na letnik. Slišal sem celo, da naj bi šolo podrli, ker je vzdrževanje predrago. Zgradba je stara manj kot 30 let.
rolleyes-1.gif


Upam, da se take stvari ne bodo res dogajale, ker zna biti problem čez 6, 7 let.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.361
5.868
113
pri taščici
Ja po 2. vojni je bil precej hud babyboom in sedaj počasi prihaja tretja generacija. (tisti ki so se rodili po vojni počasi postajajo dedki in babice.
Zato verjemite da ukrepi sedanje vlade niso pripomogli k večjemu rojstvu, je pa seveda prilika, da se "lažejo" naivnim ljudem, saj statistika vse prenese in jo lahko prikažemo na več načinov
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.361
5.868
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik Tamara pravi:
Včeri so na TV lepo povedali: za prvega otroka se je treba odločit pred 30-im letom, pa bo tudi nedonošenčkov manj
grin1.gif

Sem že zamudil, grem na ebay, bolho gledat če kdo prodaja inkubator. A je tisti za piščance dober
confused-1.gif


Sux slovenska država
10.gif
(pa ni važno pod katero vlado)
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.862
33
48
Kdo pa jih bo še delal! Klasični primer iz prve roke! Zelo znan frizerski salon na koroškem! Zdaj so zanosile 3 frizerke to povedale šefici v istem tednu ona koec tedna njim zakaj se niso z njo pogovarjale o načrtovanju da bi se lepo porazdelile zdaj pa se naj kar zmenijo kako bodo hodile v službo! Zelo stimulativno!Pa glede da vem kako je s tem lahko tut rečem kolkrat se na kakih razgovorih za službo sprašuje otroci so že če da kolko stari če ne kdaj se načrtujejo itd...! Zgodb je na stotine! Pa nobena ne spodbuja družine!
 

pediater

UDBA
18. jul 2007
11.892
0
36
42
Jah, 3 frizerke naenkrat noseče v enem salonu? A je bil kak sindikat party?

V tem primeru se postavi v kožo lastnika. Saj moraš za eno leto kompletno zamenjat večino zaposlenih.