Drugi družinski

AndrejaL

Zelenc'
2. jul 2020
9
0
1
Pozdrav vsem,

Nepričakovani smo se znašli v situaciji ko je potreben manjsi družinski avto. Se pravi prosim za predloge, nasvete, kaj menite bi bilo za naše potrebe najprimernejše.
Večinoma dnevna krajša vožnja po manjšem kraju z dvema semaforjema, razvoz dveh šolarjev, glasbena ipd.... max 3x na teden daljša relacija 100km v eno smer od tega 25km avtoceste.
Poraba, varčnost in zanesljivost ter nizki vzdrževalni servisi so top kriteriji.
Prosim za predloge.
Hvala
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.162
-8.273
113
Brez tega, da poveš cenovni razred, ter a iščeš rabljen/nov avto, ti težko karkoli svetujemo
 

Vadim

Guru
2. jul 2020
3.835
4.949
113
Suzuki ignis
Suzuki Swift
Dacia Sandero

In že omenjeni Clio, čeprav za isto ceno se dobi Polota/Ibizo/Fabio.

Jaz bi (sem) do Suzukija gravitiral. V vrhu po zanesljivosti, poceni servisi. Edino pri financiranju ne dobiš običajnega popusta - druge znamke imajo ta popust že vštet v ceno, tako da je na koncu pod črto isto.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndrejaL

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.737
2.617
113
Zakaj pa iščete manjši avto? Večkrat na teden po 200km na dan ni malo. Imam Swifta doma in je super za mesto in kratke fure, samo po 200km dnevno se pa nebi z njim vozu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndrejaL

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.345
247
113
ma kaj je malo... za cliota, in eno mirno nogo je več kot dovolj.

pa eni imajo avto samo za prevoz od A do B. Brigajo jih pospeški in odzivnost iz ovinka.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.859
1.316
113
Seveda, ker konji in navor so za preganjanje in merjenje sekund pospeškov. Že 3 potniki in njihova prtljaga je problem za takšen avto. Ne boš verjel, ampak včasih moraš tudi prehiteti kakšno vozilo.
 

Vadim

Guru
2. jul 2020
3.835
4.949
113
Za po mestu in ravnih regionalkah mogoče res, je pa mukotrpno voziti. Po avtocesti moraš razmišljati kako prehitevati, na regionalkah pa upaj, da ne dobiš traktorja za prehiteti v klanec. Imel SDI...
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndrejaL

AndrejaL

Zelenc'
2. jul 2020
9
0
1
Suzuki ignis
Suzuki Swift
Dacia Sandero

In že omenjeni Clio, čeprav za isto ceno se dobi Polota/Ibizo/Fabio.

Jaz bi (sem) do Suzukija gravitiral. V vrhu po zanesljivosti, poceni servisi. Edino pri financiranju ne dobiš običajnega popusta - druge znamke imajo ta popust že vštet v ceno, tako da je na koncu pod črto isto.
Renota ne bi, smo imeli v preteklosti dva in smo se jih 'najedli' čeprav je verjetno po dobrih 10ih letih povsem drug ballgame.
Ignis zgleda včečno, minus so 4 sedeži. 5 je minimum, smo 6članska družina, zato je 1.avto Mitsubishi Outlander s 7 sedeži in 4x4.
Hvala za mnenje
 

AndrejaL

Zelenc'
2. jul 2020
9
0
1
Zakaj pa iščete manjši avto? Večkrat na teden po 200km na dan ni malo. Imam Swifta doma in je super za mesto in kratke fure, samo po 200km dnevno se pa nebi z njim vozu.
Manjši zato, ker za še enega velkega ni dnarja hehe. Pri hiši je že Mitsubishi Outlander 7sedežev in 4x4.
Zato bi želela nek kompromis. Imamo tudi Chevrolet Spark ampak mi je preveč "osnoven", premajhen, pa tudi za avtocesto ni.
Hvala za mnenje.
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.737
2.617
113
Manjši zato, ker za še enega velkega ni dnarja hehe. Pri hiši je že Mitsubishi Outlander 7sedežev in 4x4.
Zato bi želela nek kompromis. Imamo tudi Chevrolet Spark ampak mi je preveč "osnoven", premajhen, pa tudi za avtocesto ni.
Hvala za mnenje.
OK, pol ti dejanko iščeš avto c segmenta (golf razred).
Nov do 15k bi jaz pogledal Kio Ceed.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndrejaL

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.859
1.316
113
Renota ne bi, smo imeli v preteklosti dva in smo se jih 'najedli' čeprav je verjetno po dobrih 10ih letih povsem drug ballgame.
Ignis zgleda včečno, minus so 4 sedeži. 5 je minimum, smo 6članska družina, zato je 1.avto Mitsubishi Outlander s 7 sedeži in 4x4.
Hvala za mnenje

To kar ti je dal oglas za renoja, je stari model. Novi Clio je čisto druga zgodba. V tej ceni dobiš že LED žaromete, navigacijo, lane assist ipd.

 
  • Všeč mi je
Reactions: AndrejaL