Drugi avto, za po mestu, mali bencinar do 4-5k

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.256
3.670
113
davorinm.wordpress.com
Yaris letnik 2012, bencinar, srednja oprema 70k prevozenih. Ne poznam prejsnjega lastnika, poznam lastnika avtohise, ki ga bo prodajal.

Peugeot 208 Allure, letnik 2014, 70k prevozenih, vecina po avtocesti do sihta. Ohranjen zelo, razen pikic od kamenckov na havbi, ki jih je kar nekaj. Poznam lastnico, redno servisiran, bencinar 1.2



oboje 5-6k

kaj pravijo alterasi? :)
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.846
1.244
113
Testna vožnja s Peugeot 208 je bila obupna. Še žena je bila zgrožena kako je avto slabo narejen in kako zanič se pelje.
Yaris letnika 2012 pa nisem nikoli vozil. Dvomim pa, da je tak sekret kot P208.
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Ja 8-9 let star jajček za 5 k je veliko.
Gledaš kaj te čaka, gume velik servis in kako se na splošno nek model obnese.
Aja pa v katerem se boljše počutiš , ker ga boš večinoma ti vozil.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

Generik

Guru
14. maj 2011
3.846
1.244
113
Hvala, kaj pa je bilo obupno, da bova pozorna? Premehak?
Obupno slaba kvaliteta izdelave - vse se je že majalo pri novem avtu, ročke za smernike, luči..vse kar sem prijel sem imel občutek, da mi ostane v roki. Sedeži so slabi, tako za sedenje kot položaj za volanom. Porabil sem precej časa, da sem sploh približno naštimal sedež, da bi mi vsaj za testno vožnjo ustrezal. Sama vožnja... nenatančen menjalnik, nagibanje, mehkoba.. vse je preveč "loose". Kot če ne bi avta do konca zašraufali pa zategnili. :D
 
  • Wow
Reactions: ynos

ksi

Fizikalc
23. avg 2007
160
68
28
Obupno slaba kvaliteta izdelave - vse se je že majalo pri novem avtu, ročke za smernike, luči..vse kar sem prijel sem imel občutek, da mi ostane v roki. Sedeži so slabi, tako za sedenje kot položaj za volanom. Porabil sem precej časa, da sem sploh približno naštimal sedež, da bi mi vsaj za testno vožnjo ustrezal. Sama vožnja... nenatančen menjalnik, nagibanje, mehkoba.. vse je preveč "loose". Kot če ne bi avta do konca zašraufali pa zategnili. :D
Imel nadomestni 208 nov (2020) pa se mi je zdel čisto korekten avto. Nič se ni majalo in na cesti se je med ovinki lepo obnašal. Porabil ni skoraj nič 1.2, ravno tako je tudi pospeševal. Sedeži so bili ok (190cm).
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

Generik

Guru
14. maj 2011
3.846
1.244
113
Imel nadomestni 208 nov (2020) pa se mi je zdel čisto korekten avto. Nič se ni majalo in na cesti se je med ovinki lepo obnašal. Porabil ni skoraj nič 1.2, ravno tako je tudi pospeševal. Sedeži so bili ok (190cm).
Jaz sem pisal za prejšnji model. Tega novega še nisem vozil.
 

darwin

Majstr
17. avg 2007
540
304
63
Yaris letnik 2012, bencinar, srednja oprema 70k prevozenih. Ne poznam prejsnjega lastnika, poznam lastnika avtohise, ki ga bo prodajal.

Peugeot 208 Allure, letnik 2014, 70k prevozenih, vecina po avtocesti do sihta. Ohranjen zelo, razen pikic od kamenckov na havbi, ki jih je kar nekaj. Poznam lastnico, redno servisiran, bencinar 1.2



oboje 5-6k

kaj pravijo alterasi? :)
En facelift novejši Yaris 1.33 je bil najslabši avto, kar sem jih imel. Šel ni nikamor, porabo je imel visoko, plastike pa so bile še tiste mehke, kao boljše slabe in vidno poceni. Tega, da je vse, česar sem se dotaknil škripalo in da je notranjost sestavljena kot Lidl fake kocke niti ne omenjam. Tempomat je delal on/off, se pravi da je vlekel do nastavljene hitrosti, potem je za trenutek spustil gas in ga spet dodal. Slika parkirne kamere se je na zaslonu velikokrat pokazala šele ko sem že ali skoraj že parkiral, pa tudi sicer je infotainment tako slabo odziven, da večkrat raje potrpiš slab komad na radiu kot da bi samo začasno menjal postajo. Avtomatska klima je tudi imela eno svojo logiko in sem moral ves čas popravljati mikro regulacijo temperature. Kakšnih drugih težav pa z njim verjetno res nisem imel, saj sem se ga po prvem servisu znebil, ker se s takim avtom res nisem mogel voziti. Saj razumem. Je globalni avto in morali so narediti nekaj takega, da paše predvsem v indijski budget. Verjetno je vseeno boljši od Marutija.

208 ni top avto v razredu, ampak ob Yarisu, se zdi neprimerljivo boljši. Šibkejši motor je po občutku odzivnejši. Sedeži so mehki in sedalo je prekratko, ampak zanimivo, da iz Ljubljane v Kopru iz njega lažje in manj utrujen vstanem kot iz Yarisa. Za volanom imaš občutek, da sediš zelo visoko (bolj mi odgovarja nižji položaj). Podvozje bilo lahko bolj čvrsto in prehod plastik iz armature na vrata je tak kot da bi ena skupina delala oblogo vrat, druga armaturo, med sabo pa nista komunicirali. Prostora je v 208 več, materiali se zdijo boljši, detajli so lepše obdelani. Meni se avto zdi avto ok, v primerjavi z Yarisom pa 1A. Zaradi mehkobe deluje bolj nežen in ko se navadiš na položaj za volanom in števce nad njim, se ti bo škoda zdela kot en traktor.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

KejsiStoner

Pripravnik
15. nov 2007
180
6
18
Cabo Verde
Hej!

Tudi jaz bi potreboval podoben nasvet. Poleg prvega avta - ta je službeni karavan in ga uporabljava tudi za vse privat namene - bi potrebovala še nek manjši avto. Jeseni pride naraščaj in bi se gospa tudi sama kdaj kam zapeljala na porodniški, do staršev, kasneje vrtec, pa tako... Ne vem kaj pravzaprav gledati, avto ne bo vsak dan v uporabi, kvečjemu 2-3x na teden, razdalje do 30 km.

Ne bi nekaj ful metala za avto, ampak mora biti vseeno varen, pa imeti senzorje in avtomatsko klimo. Ne bi nič novega, ker se bo tako malo vozila, da bo avto samo izgubljal na ceni. Imate kak predlog? Cenovnega okvira še nisva postavila :)