Drugi avto, za po mestu, mali bencinar do 4-5k

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Ti si malo ciničen. Si pač taprvega kupu in si imel težave. Poznam jih še en ducat, ki teh težav nimajo. Drugače je pa boljša izbira kot Yaris 1.0 Luna za 13,5 k. Če mane vprašaš osnovni polo ali mazda 2 osnovna. Presežkov za 14k ni. Dobiš pa oh in sploh twingota ali upa ali i10/picanto, pa dačia sandero stepway z vso opremo benz/plin za dobrih 14


Mazda in Polo sta tudi fajn opciji. Pa nova Fabia prihaja, ki zgleda super.
 
Nazadnje urejeno:

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.252
113
map Jaz pa vem za kup ljudi s tezavami na clio5.
Sicer pa raje yarisa za ta denar, je vsaj poprodaja postimana in nekoliko resnejsa pri toyoti...
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Samo yarisa nobenga vec novega ne vidis, vse tja do cliota je teh vozil precej manj kot deset let nazaj. Se prav vidi, da kupna moc upada. Od 2000 do 2010 pa kokr ces novga pleha malckov po cestah. Sedaj je nekaj nizje srednjega na leasing pa srednji razred na firmo in konec. Familije si ze berlingota tezko privoscijo.
 
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: 8888 in Hanzi

map

Guru
6. jul 2008
7.790
1.930
113
najrajš na babi
Kupna moč ne pada. Avti se dražijo in se prodajajo kot vroče žemljice. Samo Yaris je jajc za svoj denar. Kle ni drugega. 13,5K za 1.0 72 KM z 15 let staro mašino, kao v akciji drugače je dražji in z ročno klimo, pa šajbami na hebl. Folk je končno k pameti pršu
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.416
9.163
113
v rangu 15 do 20 kilo se vozijo rabljene premije. V okoloci ima vsak dragi rang A4 ali A6 in podobno v oblikah svete trojice.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.361
5.868
113
pri taščici
Samo yarisa nobenga vec novega ne vidis, vse tja do cliota je teh vozil precej manj kot deset let nazaj. Se prav vidi, da kupna moc upada. Od 2000 do 2010 pa kokr ces novga pleha malckov po cestah. Sedaj je nekaj nizje srednjega na leasing pa srednji razred na firmo in konec. Familije si ze berlingota tezko privoscijo.
Je narod spoznal da je bolje rabljeno premijo kupiti, kot pa nov jajcek.
Da bi pa kupna moc padla, pa nimam obcutka.
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Je narod spoznal da je bolje rabljeno premijo kupiti, kot pa nov jajcek.
Se strinjam s tvojo ugotovitvijo.
Problem nastane, ko je treba premijo vzdrževat. Pol se pa sredi poletja vozijo na zimskih gumah (julija, ko sem šel menjat gumo na motorju, sem pri vulkanizerju na lastna ušesa :p videl Porsche Panamero z zimskimi gumami - pa ni prišel gum menjat - samo za info).
Aja, pa da smo si na jasnem: A4, BMW 3 in MB A, B ter C niso premijska vozila, da ne bo kdo živel v zmoti ...
 

map

Guru
6. jul 2008
7.790
1.930
113
najrajš na babi
To o premiji je tak, tak. Pač ne rabi je vsak za po mestu jajcat. Recimo za dotičnega 1.0 yarisa je že v osnovi zgrešena oprema in za tak denar nima šans. Dali so mu recimo radar tempomat, ki ga ta motorček nikakor ne more furat. Manjkajo pa mestne osnove, kot so parkirna kamera, senzorji, itd. Fail.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony in Hanzi

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.416
9.163
113
Se strinjam s tvojo ugotovitvijo.
Problem nastane, ko je treba premijo vzdrževat. Pol se pa sredi poletja vozijo na zimskih gumah (julija, ko sem šel menjat gumo na motorju), sem pri vulkanizerju na lastna ušesa :p videl Porsche Panamero z zimskimi gumami - pa ni prišel gum menjat - samo za info.
Aja, pa da smo si na jasnem: A4, BMW 3 in MB A, B ter C niso premijska vozila, da ne bo kdo živel v zmoti ...
no proti golfu, oktaviji, meganu, so to vseeno 1 do 2 štengi višje. Je pa res, da je dosti tega dejansko na zimskih gumah...tako da logika vzdrževanja ostaja enaka, kot pri lastnikih "cenejših" vozil...ampka za isti denar dejansko dobiš več. in to se kaže na cestah.
 

mr. snick

Majstr
5. mar 2020
264
386
63
no proti golfu, oktaviji, meganu, so to vseeno 1 do 2 štengi višje. Je pa res, da je dosti tega dejansko na zimskih gumah...tako da logika vzdrževanja ostaja enaka, kot pri lastnikih "cenejših" vozil...ampka za isti denar dejansko dobiš več. in to se kaže na cestah.
Ja prav si povedal, za isti denar dobiš več, tudi 150k+ prevoženih kilometrov več, da možnih okvar sploh ne omenjam. Zato nekateri vzamejo rajši novega in za te stvari ne rabijo skrbeti, tako da govoriti, da je nakup rabljenega v vsakem primeru boljši je bedarija.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Najbolji

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.361
5.868
113
pri taščici
Se strinjam s tvojo ugotovitvijo.
Problem nastane, ko je treba premijo vzdrževat. Pol se pa sredi poletja vozijo na zimskih gumah (julija, ko sem šel menjat gumo na motorju, sem pri vulkanizerju na lastna ušesa :p videl Porsche Panamero z zimskimi gumami - pa ni prišel gum menjat - samo za info).
Aja, pa da smo si na jasnem: A4, BMW 3 in MB A, B ter C niso premijska vozila, da ne bo kdo živel v zmoti ...
No z yarisem in twingicem jih pa tudi tezko primerjas.
Tudi yariske imas celo leto na zimskih;)
Lep pogled z usesi se naprej ti zelim :p
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.774
2.662
113
Ja jaz vem za primer (pa ni bila ravno neka premija). So kupili avto pri prektrojanskem švercarju, avto kmalu zaropotal in ni bilo denarja za popravilo. Avto stal doma na dvorišču kar nekaj časa, lizing je bilo pa potrebno vseeno plačevat.
Ni stara premija rešitev za vse.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.392
1.355
113
To o premiji je tak, tak. Pač ne rabi je vsak za po mestu jajcat. Recimo za dotičnega 1.0 yarisa je že v osnovi zgrešena oprema in za tak denar nima šans. Dali so mu recimo radar tempomat, ki ga ta motorček nikakor ne more furat. Manjkajo pa mestne osnove, kot so parkirna kamera, senzorji, itd. Fail.
To je generalni problem japoncev, pa ne znam oceniti ali so le malo zarukani (je avtomobilski okus povprečnega evropejca res tako težko skužiti?) ali pa samo tako prepričani v svojo nezmotljivost (da so jih 2x dobili po nosu z atomsko jih ni izučilo niti malo), češ - kar je dobro za "domače otoke", bo dobro za ves svet.

Tako ti prodajo hibrida za 30 jurjev, pa v njega ne vtaknejo aktivnega noise cancellationa... Jao.

Da ne pozabim: danes sem se tako z japanskim jajčkom *počasi* vozil po enih luknjah, in prisežem, da je vmes enkrat vpetje kolesa tako grdo zaropotalo, da sem za moment pogledal v špegu, če se bo odtrgano kolo pripeljalo mimo mene. :valjamse: :valjamse::valjamse:Seveda sem se zmotil, avtu ni bilo nič, le podvozje je, khm, športno orientirano narejeno :cheer::rolleyes:
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.361
5.868
113
pri taščici
Ja jaz vem za primer (pa ni bila ravno neka premija). So kupili avto pri prektrojanskem švercarju, avto kmalu zaropotal in ni bilo denarja za popravilo. Avto stal doma na dvorišču kar nekaj časa, lizing je bilo pa potrebno vseeno plačevat.
Ni stara premija rešitev za vse.
Kaksne dokupljene garancije ni imel ali je niso priznali?
Ali je bila cena preko Trojan nizja od cene v Nemčiji?
Ali pa je kaka malenkost crknila katere garancija ne krije, pa ni bilo niti 200 evrov za popravilo....
Ce pri nakupu rabljenega nimas 10% kupnine na rezervi za morebitno popravilo, potem....
 
Nazadnje urejeno:

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
To o premiji je tak, tak. Pač ne rabi je vsak za po mestu jajcat. Recimo za dotičnega 1.0 yarisa je že v osnovi zgrešena oprema in za tak denar nima šans. Dali so mu recimo radar tempomat, ki ga ta motorček nikakor ne more furat. Manjkajo pa mestne osnove, kot so parkirna kamera, senzorji, itd. Fail.
Tale, ki sem jo nalimal ima kamere, senzorje, hill assist, carplay in android auto, aktivni tempomat, 8 zračnih blazin, delni LED, senzor za dež, sistem za ohranjanje voznega pasu, sistem za samodejno zaviranje v sili, opozorilnik spremembe voznega pasu, sistem za prepoznavo prometnih znakov, nadzor zračnega tlaka v pnevmatikah...
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Nisi reko da mora biti želi všečen? In potem omeniš škodo?

Kaj pa ji fali? Pa kufer ima primerljiv z golfom (380l se mi zdi).



1630597396358.png

1630597476049.png

1630597499532.png

1630597524883.png

1630597546254.png
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash