DRON

krava

Majstr
5. sep 2007
3.587
288
83
www.kacnje.eu
Je z dronom dovoljeno leteti ponoči? Vem, da ga mora operater imeti v vidnem polju, kako pa je s tem ponoči, če ima prižgano lučko?
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.625
14.322
113
LP pred par minutami mi je odletel dron. Približno vem kje naj bi bil, padel je nekje na drevesa. POslal mi je samo sliko, kako bi lahko vedel kje je ( lokacija ). Ali obstaja kaka možnost , da ga odkrijem ?
nek kitajc za 150 evrov. Na komande se ni več odzival, kar po svoje je šel.Lep pozdrav
Je to to? :D

Najden predmet bodo policisti hranili 30 dni v prostorih Policijske postaje Postojna. Lastnik drona lahko pokliče na PP Postojna na telefonsko številko 05/70 33 400, da se dogovori za prevzem, so sporočili s Policijske uprave Koper.
6-dron-2.jpg


 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.321
943
113
Titograd
GoPro Karma.... sicer ni spadal med tipične kitajce, je bil kar ok cca 5 let nazaj, je pa bilo znano da občasno vseeno rad gre malo po svoje. Je pa stal precej več kot 150€ nov.
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Je z dronom dovoljeno leteti ponoči? Vem, da ga mora operater imeti v vidnem polju, kako pa je s tem ponoči, če ima prižgano lučko?
Gor namestiš stroboskopsko lučko in lahko letiš. Dobiš na Aliekspresu za par evrov.

Viper, napačne informacije talaš. :)
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.499
9.201
113
A nima DJI že itak lučke, da se ga vidi? Vsaj jaz sem normalno ''videl'' ponoči.
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
  • Všeč mi je
Reactions: krava

krava

Majstr
5. sep 2007
3.587
288
83
www.kacnje.eu
Hvala za povezavo do lučk.
Ja, glede helikopterja je itak tako, da se moraš ti z dronom čim prej umakniti, če ga zaslišiš. Na operaterju je, da poskrbi za varnost. Načeloma ponoči lahko letiš, dron mora imeti lučko (da ga tudi operater vidi), je pa treba biti ekstremno pazljiv (žic, dreves ... ponoči ne vidiš prav hudičevo dobro).
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.321
943
113
Titograd
Gor namestiš stroboskopsko lučko in lahko letiš. Dobiš na Aliekspresu za par evrov.

Viper, napačne informacije talaš. :)
Kaj se zgodi če na 249g dron namestiš strobo luč? Pretežek si, ne moreš legalno več leteti samo z registracijo operaterja, ampak moraš opraviti tudi izpit A1/A3 in nikakor ne več smeš leteti nad nikomer. Če je skupna teža pod 250g lahko letiš nad posameznimi osebami, nad zbori ljudi pa prav tako ne.

Sem kar točen, ne moreš leteti ponoči, razen s posebnim dovoljenjem agencije in moraš za to imeti tudi pameten razlog. Preberi 11. Člen uredbe o sistemih brezpilotnih zrakoplovov, piše o tem.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.587
288
83
www.kacnje.eu
S težo je sicer še v mejah normale, če imaš najlažje lučke.
Načeloma DJI Mini 2 tehta 242 g (ali celo kak gram manj) in z lahko lučko menda še prideš skozi (nisem preverjal, ampak tako pišejo).

Koliko pa komplicirajo z razlogom, če ga navedeš, pa sam ne vem. Morda niti ne preveč, ob upoštevanju ostalih pravil.
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Kaj se zgodi če na 249g dron namestiš strobo luč? Pretežek si, ne moreš legalno več leteti samo z registracijo operaterja, ampak moraš opraviti tudi izpit A1/A3 in nikakor ne več smeš leteti nad nikomer. Če je skupna teža pod 250g lahko letiš nad posameznimi osebami, nad zbori ljudi pa prav tako ne.

Sem kar točen, ne moreš leteti ponoči, razen s posebnim dovoljenjem agencije in moraš za to imeti tudi pameten razlog. Preberi 11. Člen uredbe o sistemih brezpilotnih zrakoplovov, piše o tem.
Glej, kaj piše v tvoji uredbi: Datum prenehanja veljavnosti ali uporabe 31.12.2022

Viper, prosim, prenehaj s takimi, ker vsakič, ko nekaj napišeš, fališ 101 %. Pa kar sam s sabo se kregaš. :) Noro tole.

Raje bi postavil vprašanje: Ali lahko z dronom letiš ponoči?

Pa bi ti odgovoril. Tako pa zgolj nekaj ugibaš in zavajaš ljudstvo tukaj na forumu. In tako si bova podajala nore argumente kar s stotimi sporočili. Jaz se ne grem tega stabo, ker nisem več 8 let star.

Moj odgovor je zgoraj, ko sem odgovoril kravi (članu alterja). :) Stroboskopska lučka ni obvezna, je pa priporočljiva, da te vidi pilot helikopterja. :) Ajde, gremo spat.

Pa še tole preberi:
 
  • Všeč mi je
Reactions: krava

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Kot da prej ni bilo "urejeno".
Hja. Saj je bilo urejeno, samo drugače. Tudi če primerjam posamezne razlike med lokalnimi predpisi Hrvaška:Slovenija bi lahko komot zaostritve iz SLO (npr. letenje nad hišami) uvedli na Hrvaškem, zaostritve (npr.glede snemanja) pa v Sloveniji. Ali pa bi milejše zadeve (zavarovanje odgovornosti) izvzeli na Hrvaškem. Ljudje bi mislili, da je vse v redu. :)