Dron

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.031
316
83
Goriska
Aja pa še to, razlika med 3 way obstacle avoidance (Autel) in 360 stopinj avoidance je velika razlika, se pravi pri Autel imaš senzor spodaj, naprej in nazaj (isto kot ima recimo dji mini 3 pro), mini 4 pro pa ima 360 stopinjsko izogibanje kar pomeni, da ti pokriva vse okrog in okrog (čeprav v vseh primerih ne deluje, recimo res kakšne drobne vejice itd...).
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
in tudi, a se vam zdi, da je to tok ful uporabno? a vam je to kdaj resilo dron?
Hja. Fajn je, če se dron ne more zaletet. Če ga varujejo senzorji. To je tako kot pri avtomobilih za držanje varnostne razdalje in kake druge funkcije. Vprašanje je, ali si lahko to privoščiš. Konec koncev npr. ko čez dve leti prodajaš zadevo lahko ekvivalentno tudi ceno postaviš višjo. Ali pa še boljšo zaradi senzorjev, ker brez ne bo več aktualno.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.578
283
113
hehe, ja... fajn je, da je, ceprav nihce tega dejansko se ni koristil, ker normalni pilot tezko pride v situacijo, ko bi se lahko nekam zaletel.

ok, to sem hotel zvedeti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: urby20
27. jan 2022
4.801
1.737
113
Ko sem se še učil z enim čip-šit kitajcem se je parkrat odpeljal v steno/veje/morje/... in takrat bi seveda rabil senzorje, ampak čip-šit in senzorji pač ne gre skupaj.
Odkar letim z DJI ne pogrešam senzorjev, bi pa bili fajn - verjetno, če, mogoče,...

Smo glih prejšnji teden leteli v LJ - službeno z nekim naloudanim DJI s senzorji in ga ni spustilo na 1m do bajte/stene pa še piskal je non stop - to bi me pa malo motilo. ;)
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.578
283
113
Ko sem se še učil z enim čip-šit kitajcem se je parkrat odpeljal v steno/veje/morje/... in takrat bi seveda rabil senzorje, ampak čip-šit in senzorji pač ne gre skupaj.
Odkar letim z DJI ne pogrešam senzorjev, bi pa bili fajn - verjetno, če, mogoče,...

Smo glih prejšnji teden leteli v LJ - službeno z nekim naloudanim DJI s senzorji in ga ni spustilo na 1m do bajte/stene pa še piskal je non stop - to bi me pa malo motilo. ;)

ja, sam to je bil vzrok v dronu in komandah.

sej verjetno jih lahko izkljucis, ce namensko letis cisto ob oviri?
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.624
14.320
113
Koliko pa tak popravek na podlagi senzorja vpliva na let drona? Recimo da letiš naravnost, zgodi se popravek zaradi nepričakovane veje ali česa podobnega - ali po popravku dron nadaljuje pot od prej ali popravek spremeni pot leta in ga moraš "lovit"?
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.578
283
113
aja? kolikor sem jest testiral, se je vedno ustavil... sicer sem testiral v drevo... v drog res nisem...

pa tudi če je follow me, tudi nadaljuje?
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.624
14.320
113
The drone, which can be charged from power lines, was designed by Danish engineers. The drone independently finds power lines when it needs to charge, clings to the transformer gripper and hangs on the wire until charging is complete.

 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.624
14.320
113
A dej neee nooo, jafak :valjamse:
Pa sem še pomislil kako za vraga gre to sploh čez pri takšnih napetostih ampak, ker jst pa štrom nisva ravno bestiča, je šlo hitro mimo pa sem bil že na Alterju :aplauz:
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa