Driveassist 50 montaža na armaturo ?

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Potzdravljeni,

alli je možno nosilec od drive assist 50 pritrditi na ploščico na armaturi ? Vidim da je večinoma pritrjen na šipo.

Če garmin zarotiraš ali se vsebina zaslona obrne kot na telefonu ??

Meni bi nekako bolj odgovarjalo na armaturi.

Hvala.lp
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.133
2.208
113
Nalimaš priloženi disk. Na njega pa tako kot na vetrobransko steklo. Prisesaš.
Saj je govora o GARMIN navigaciji?

garmin.jpg
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Ja ,garmin driveassist 50. Samo mi tisti zadnji priključek na samem garminu tako na oko deluje drugače.
Nimam ga še doma ,zato sprašujem.
Ker ta garmin nima zadaj priključka na sredini kot ostali ,zaradi kamere.
In če sedaj vse skupaj obrnem da bo priključek spodaj ,je to po moje dejansko komplet garmin obrnjen na glavo??

Tole je link ,da se vidi kako je narejen. In če ga sedaj obrnem na armaturo ?

 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.133
2.208
113
Del, ki gre na garmina je tista podolgovata plastika - na levi. Zgoraj se konča z luknjo, v katero gre bunka 'priseska', le ta pa na steklo, ploščico...
In to imaš nešteto variant. Bunka je standard
Na tej bunki se vrti skorajda v prostoru. Tale bunka s 'priseskom' je lahko različne izvedbe.
Mogoče bo res bolj, da počakaš kaj boš dobil. Naprej pa po amazaonu ali ebayu. :)
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Pa to vse vem ,samo če je na steklu ,je prisesek na vrhu.Jaz bi pritrdil na armaturo. Se pravi bi bilo vse obrnjeno ??
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
To sem že tudi sam našel..

Sem pa našel ,da se del pod številko 2 obrne za 180 stopinj .In tako ostane sama naprava v istem položaju ,ni potrebe po obračanju. Vprašanje če je kot priseska potem primeren za montažo na armaturo ?? Bo pa vse jasno v dnevu dveh ko ga prejmem..lp
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Brane , če sem jaz praav razumel ,je dal bolj poudarek na disk ki se prilepi ... "
Nalimaš priloženi disk. Na njega pa tako kot na vetrobransko steklo. Prisesaš.
Saj je govora o GARMIN navigaciji? " ??

Tisti prisesek me ves čas zanima če bo isti za na šipo in armaturo. Sedaj ko sem ugotovil ,da se del s številko 2 obrne ,pa mislim da bi moralo iti. Drugače bom pa potem iskal drug primeren prisesek. Glavna razlika je ,da tista bunkica na prisesku ne gre v sredino naprave ,ampak spodaj ali zgoraj zaradi na sredini nameščene kamere.

Kot sem zapisal bom sedaj itak v dnevu dveh videl kako je ko napravo prejmem.lp
 

Tenforest

Majstr
3. sep 2007
5.633
489
83
41
povsod malo
Odvisno od plastike na armaturi. Če gladka in ravna se bo prisesal drugače pa ne. Meni ni uspelo ker je neka groba plastika.
Jaz sem rešil s kosom plastike in 3m obojestranskim selotejpom glej da bo za poštne nabiralnike ker je res močan. En del selotejpa na armaturko drugi se nalima na plastiko na plastiko pa prisesaš potem garmina.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Vem da je treba dati disk spodaj..Imam občutek ,da niste skapirali kaj me zanima ..lp
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Tisti del z bunkico (stevilka 3) uproabis isti... Ce pravis, da se da del s stevilko 2 obrnit, potem je situacija itak jasna... Edino tisti vakuumski prisesek rabi gladko podlago, kar armatura ponavadi ni... za pa pride nalepljen tisti okrogli "disk" na armaturo in potem nosilec pritrdis na ta disk ...

Pred leti se v casu Nuvijev, je bil ta disk ze prilozen prodajnemu kompletu... zato predvidevam, da je tudi pri Driveassistu tako ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: gr69

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Evo dobil ..Kot sem predbideval. Ni problem obrniti , vendar ne moreš nastaviti pravega kota , ker je tisti del na katerem je bunkica zelo kratek. Nosilec ki ima daljši tisti del s kuglico bo rešil problem. Ker sedaj če želiš nagniti bolj naprej celo napravo se nasloni spodaj na nosilec. Je bolj uporabno za na šipo ,ker tam pa odgovarjajo koti. Bom poiskal drug nosilec z daljšim delom z bunkico.lp
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.133
2.208
113
Tisti sesalni del, ki ima bunkico, so tudi različnih 'dolžin'

poglej moj komlplet - dolžino, poglej jest komplet - dolžino primerjava z drive 61

Nosilec Garmin.jpg
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Brez problema. Če je dosti visoko bučka ,bi bilo treba izmeriti.

Prednost tega je ,da ni potrebe lepiti diska na armaturo.

Jaz sem prilepil disk. Sicer menim da na te armature ti diski bolj slabo primejo pa lahko čistiš kolikor hočeš. Jaz sem dodal še malo sekundnega lepila pa drži kot pribito.Tako vizuelno se mi zdi ,da mora biti bunkica na prisesku ene 3-4 centimetre višje kot je na originalnem prisesku ki je res nizek.

Tega problema ni , če pritisneš na šipo . Samo mene potem moti tissti kabel ki visi dol. Okoli po celi šipi pa se mi ga tudi ne da vleči.

Ko dobim prisesek je problem rešen.


Hvala.lp