Downgrade iPad 2

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Torej, zanima me, če se da downgradat iPad dvojkico iz iOs 5.0 na 4.3.3

Mi je prejšnji lastnik sicer dal tutorial po katerem je baje že downgradal, pa me zanima, če lahko gre kaj grozno narobe?

Citat:
Step 1: If you haven’t already, download the version of the iOS firmware you’re planning to downgrade to, which should be in the form of an IPSW file. For your convenience, we have placed the relevant download links below:
iOS 4.3.5
iOS 4.3.4
iOS 4.3.3
Step 2: Put your device into DFU mode – this will allow you to make some necessary changes in order to downgrade the system. In order to do this, turn your device completely off, press and hold the Power and Home buttons (simultaneously) for 10 seconds, then release the Power button but keep holding the Home button for 10 more seconds. If you’ve entered DFU mode successfully, your screen should now be blank (it shouldn’t display the iTunes logo), otherwise just repeat this step. It might take several tries to get it right.
Step 3: We now must trick iTunes into accepting an old firmware by preventing it from connecting to Apple’s servers. In order to do this, launch Explorer (on Windows) or Finder (on OS X) and navigate to \Windows\System32\drivers\etc\ on Windows and /etc/ on the Mac. Locate a file named hosts and open it with your favorite text editor. Remember that you’re advised to back it up before making any changes.




Add the following line to the hosts file and save it, as shown below:
74.208.105.171 gs.apple.com

Step 4: Launch iTunes, select your device from the program’s sidebar and restore your device to the old firmware you’ve selected earlier. In order to do this, hold the Alt key (if you’re using OS X) or Shift (if you’re on Windows) on your keyboard, press the "Restore" button on iTunes and navigate to the desired firmware file.


Note: You might get a 1013 error during this process, which is entirely normal, throwing your device into recovery mode.

nekaj od tega je linkov, kar ni kopiralo direktno iz maila

Poleg tega me zanima, če so pri tem postopku potem izgubljeni vsi appsi in nastavitve?
 

doto

Fizikalc
25. jul 2007
3.175
0
36
Lahko si narediš backup aplikacij v itunes, samo če so te aplikacije vezane na apple id od prejšnjega lastnika, ti potem ne bodo več delale. Tudi updatat jih ne moreš brez njegovega gesla.

Drugače pa downgrade gre, če je bil prej JB na tej verziji in ima shranjene SHSH. Če tega nima shranjenega ne bo delalo. V najslabšem primeru če ne bo šel downgrade, ga lahko restoraš na zadnjo verzijo.

Pa po končanem postopku ne pozabit odstraniti tidste vrstice iz hosts datoteke, ker boš imel drugače probleme pri updateu ali restoru na zadnjo verzijo.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Jaz sem ga dobil restoranega na 5.0, on pa je rekel, da je že imel JB. Jaz na računalniku nimam shranjeno nič. A shsh-ji so shranjeni na ipadu samem (če so?)?
 

doto

Fizikalc
25. jul 2007
3.175
0
36
SHSH je datoteka, ki jo applov server vrne ob aktivaciji po restore-u. To vrača samo za aktualno verzijo, za starejše pa ne. Zato so storitve ala cydia in tiny umbrela, ki te datoteke shranijo. Ko kasneje restoraš na nižjo verzijo, iTunes dobi to datoteko iz njihovega serverja namesto od applovega. To dosežeš s popravkom hosts datoteke.

Če imaš kake nastavitve ali kupljene aplikacije, jih moraš najprej prenesti na računalnik. To dosežeš s tem da v iTunes narediš backup, sinhroniziraš podatke in preneseš aplikacije. Če aplikacij ne prenese avtomatično, lahko v levem meniju v iTunes klikneš na iPad in izbereš opcijo "Transfer purchases". Ko pa iPada restoraš na nižjo verzijo, ga pa potem obnoviš iz backupa, ki si ga naredil prej in potem še sinhroniziraš nazaj gor aplikacije in druge podatke.

iOS podpira iCloud, kjer ti vse to naredi v oblak. Samo na 4.3.x ti to ne bo koristilo, kerso to uvedli šele s petko.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.352
679
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
SHSH so lahko shranjeni lokalno na racunalniku... ce jih je prejsnji lastnik shranil lokalno ...recimo s pomocjo programa TinyUmbrella oz. FirmwareUmbrella ... Lahko pa so shranjeni tudi na stezniku Saurika (avtor Cydie) ... to pa preveris lahko pomoje tudi s prej omenjenim programom ...

Tukaj je en program, ki ga Google najde za preverjanje, ce je na Saurikovem strezniku kaj shranjeno >> http://modmyi.com/forums/other-methods/782770-check-shsh-blobs-available-sauriks-cydia-server.html
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.352
679
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
20111117-mxym9td57ji4db3r2yjf35r4ku.jpg



Ta link pa kaze sem >> http://hotfile.com/dl/131820910/a71edc5/Check_SHSH.rar.html
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
aha, meni je drugače odprlo na ipadu kot na laptopu, zdaj ko sem na laptopu je tudi meni odprlo to, kar ti vidiš, na ipadu mi je samo app od foruma naložilo
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.352
679
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Meni ga je takoj snelo ... tistih 15 sekund sem pocakal, vpisal captcha kodo in download... tri sekunde, pa je blo mimo
smile-1.gif
...

Sem ga dodal sporocilu... ce ti se ni uspelo sneti
smile-1.gif
 

Priponke

  • 1357605-CheckSHSH.rar
    81,9 KB · Ogledi: 204

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Najlepša hvala. Meni je pri prvem poskusu nekaj zbrklalo in ni odprlo dowloada. Ko sem po petih minutah skenslal in hotel znova, pa tisto bedno sporočilo, da že dljam.