Dostava hermes

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.089
1.283
113
Z Nemškega eBaya sem naročil zadevo k kolegu v Nemčiji, ker bi k nam prišlo veliko več. Po 3 dneh je bil tracking "delivered" ampak on ni dobil ničesar niti ni ničesar podpisal. Prodajalec mi je poslal slikos podpisom ob prevzemu, seveda neka kraca grda. Kaj sploh lahko storim v takem primeru? Verjetno je poštar kar nekje odložil in naredil čungalunga podpis pa roka.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Lahko se obrneš na eBay support + če si plačal s Paypal piši še njim in vsem lepo obrazložiš kaj in kako.

Sigurno se na pošti v Nemčiji da nekako ugotovit, kam je bil paket dostavljen.

Kolega je imel sicer tak primer, da izdelka ni nikoli prejel in prodajalec iz eBaya mu ni želel vrniti plačila. Obrnil se je na Paypal in so oni "izterjali" denar nazaj. Baje, da je bil to nek nategun od prodajalca, ki sploh pošiljal ni pošiljk, zato ni bilo težav pri izterjavi....

Kaj si pa naročil, če ni skrivnost?
smile-1.gif
 

Mont

Fizikalc
19. avg 2014
3.193
2
36
Citat:
Uporabnik Miikech pravi:
Prodajalec mi je poslal slikos podpisom ob prevzemu, seveda neka kraca grda.

Že tu vidiš, da je nateg. Od kod pa prodajalcu slika s podpisom prejemnika?
Prvič slišim za kaj takega.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.089
1.283
113
Prodajalca sem obvestil in mi je poslal sliko s podpisom, za katero je zaprosil pri Hermesu, imajo namreč podpisovanje s tistim "kulijem" in se vse takoj prenaša na splet.

Naročil pa sem eno težko zadevo za avto, zato bi poštnina k nam prišla precej. Precej. Nevem kaj lahko naredim, glede na to, da je uradno pošiljka dostavljena in da je bila prevzeta s podpisom. Čeprav ne njegovim. Z DHLjem do sedaj bp vedno, ta Hermes pa... da ne govorim. Dostavljeno je bilo ob 14:14, ko njega sploh ni bilo doma, torej ni mogel prevzet.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.835
372
83
Naj povpraša sosede, v .de je praksa, da se pušča kar pri prvem sosedu.
 

Mont

Fizikalc
19. avg 2014
3.193
2
36
Citat:
Uporabnik Miikech pravi:
Prodajalca sem obvestil in mi je poslal sliko s podpisom, za katero je zaprosil pri Hermesu, imajo namreč podpisovanje s tistim "kulijem" in se vse takoj prenaša na splet.

Naročil pa sem eno težko zadevo za avto, zato bi poštnina k nam prišla precej. Precej. Nevem kaj lahko naredim, glede na to, da je uradno pošiljka dostavljena in da je bila prevzeta s podpisom. Čeprav ne njegovim. Z DHLjem do sedaj bp vedno, ta Hermes pa... da ne govorim. Dostavljeno je bilo ob 14:14, ko njega sploh ni bilo doma, torej ni mogel prevzet.

Kot so ti že omenili - prijava na Ebay, Paypal, mogoče najprej Hermes? Lahko da imajo goljufa med zaposlenimi. Kar glede na plačo in delo ne bi bilo niti čudno.