Dončič - NBA

I

Izbrisan uporabnik 474

Jaz sem sicer košarkarski laik, ampak košarka se je iz časa Jordana & Co. korenito spremenila. Takrat je bil poudarek na atraktivnosti, igra pod košem, zabijanje itd. Obrambe praktično ni bilo, zato je bilo možno tako nabijanje točk. Danes je bistveno več poudarka na obrambi, manj igri pod košem, igra je bolj tehnična, kar je posledica verjetno večjega števila evropskih igralcev, ki so te elemente prinesli iz evropske košarke.

Ali drugače - Jordan je bil zvezda svojega časa, Dončič pa svojega. Vzporednice med njima je pa zelo težko vleči.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.259
6.521
113
Res je ja, in škoda je tako. Ne moreš košarke opeharit enega najbolj prepoznavnih elementov te igre.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.438
4.545
113
Primerjava igralcev različnih er je brezpredmetna, ker je način igre popolnoma drugačen. To delajo le mediji, ki cele dneve obračajo statistike, da najdejo neko neumnost, kje je bil kdo prvi, itd. Pač, da se prodaja.

Jaz sem samo vesel, da ima Evropa/Slovenija igralca takega kalibra in bi morali le uživat. Ena sama poškodba je dovolj, da se vse konča, še preden se je začelo.
 

Anubis

Fizikalc
4. nov 2007
516
97
28
kdo je booker ne vem.

Bi pa jordan takrat boljše zaključil. Je pa, iz spoštovanja do Jordana, verjetno nesmiseno primerjati dončiča z njim, oz kogarkoli.

Ne veš, kdo je Booker, pa kljub temu komentiraš košarko in delaš primerjave med Dončičem in Jordanom? Kaj smo dobili novega Snecerja? Pa ta pravi se je komaj malo umiril ... :bonk:
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.316
940
113
Titograd
Se strinjam. Igralci takrat in danes so drug svet. Sam veliki Garnett je rekel nedavno, da njegova generacija bi na današnji povprečni tekmi popadala dol od utrujenosti v 3. četrtini, pa Garnett ni tako dolgo upokojenec. Včasih so bili igralci gore od mišic, čista fizika, danes imaš Jokića, ki je sposoben s svojo okretnostjo in inteligenco pokriti pozicijo centra in krila, za silo bi še playa lahko igral. Psihologija, nutricionistika, programi treningov so v nulo dodelani že v mladijskih kategorijah. Klasičnih centrskih omar, ki vladajo samo v raketi, kot je npr. Gobert, je vedno manj. Obramba je tudi v NBA že dobila neko stopnjo veljave, čeprav je še vedno njihova pretežna filozofija napad. Dober primer je Kiddov Dallas, v 1 sezoni od najboljšega napada do ene najboljših obramb lige... kera filozofija trenutnim igralcem bolj paše, je na igrišču zelo jasno. Liga je v obdobju sprememb, kot jih še ni bilo.

Ampak ja, Air je še vedno čista romantika in pojem popolnosti :srce:
 
15. jan 2019
3.459
1.085
113
:)
luka-booker-face.jpg
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.814
631
113
Mogoče komu pride prav. Edino v pogojih piše, da se brezplačno aktivira prvim 1000 naročnikom, ki bodo aktivirali storitev od 18.5 do 19.6.

 
5. apr 2015
1.332
690
113

iz Dallas Mavericks trdijo, da je to stara fotografija.
Sem jaz tudi rekel ampak paše skupaj z G1 :D

Jaz rečem dallas Wins in 6.