domena na spam listi

jaka6

Fizikalc
7. avg 2007
1.302
9
38
Družmirje
ne vem točno zakaj, ampak naša službena domena se je znašla na spam listi. Sedaj imamo težave. Ko hočem poslati mail mi ga zavrača, ko mi kdo kaj pošlje včasih dobim pogoto ne... Težave se vlečejo že dolgo. Ubistvu nobeden od nas ni nek frik in besedo spam lista sem slišal sedaj prvič. Če kličem na SIOL naprej obvezno čakam tiste pl ure potem pa mi povejo da sem na spam listi in da nej pošljem uradn dopis na siol blabla bla.. in pol se nič ne zgodi...
Uglavem kdo bi mi znal tole rešit?
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.832
728
113
www.jernej.org
Najverjetneje je imel nekdo od vas kakšen adware ali virus, ki je z vaše domene razpošiljal spam sporočila. Zaradi tega ste posledično pristali na spam listi (bodisi avtomatično ali ročno... kako to siol izvaja ne bi vedel). Zadevo boste najhitreje rešili, če boste poslali fax ali pa po pošti (za uraden del) in seveda pogosto klicali na siol, zahtevali odgovorne za spam listo in s prijazno nadležnostjo težili....
 

leni

gps navigator
17. avg 2007
1.549
0
36
S46.2296732 V14.5190865
www.sajko.com
A to imate svoj strežnik kjer imate svojo domeno, kjer je siol ponudnik interneta ali le domeno gostite preko siola.

Ker če imate svoj strežnik in vam linijo omogoča siol, potem ste že po defoultu v eni spam listi .... sedaj se ne morem spomnit kateri, ampak vem, ker imam sam isto težavo... tukaj z siolom ne boš nič rešil ker ni siol kriv pač pa uporabniki in so na tisti spam listi blokirali vse IPje od siola dialup kamor paše tudi ADSL.
 

DCD

Pripravnik
1. sep 2007
94
0
6
jaka6 oglasi se mi na dc@zabec.net z vašo domeno in IP naslovom strežnika pa bom preveril kaj je narobe.

Še vedno pa vsi te delistingi trajajo nekaj ur zato ti predlagam začasno, da preusmeriš ves izhodni promet preko nekega drugega SMTP strežnika

LPD