Domena, gostovanje, spletna stran

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.338
5.371
113
živijo fantje, rabim pomoč...

stvar je taka in se obrača tako, da zna biti, da bom spokala iz komoditete prekarstva brez skrbi na svoje z vsemi skrbmi, ki s tem pridejo. ena od njih je tudi spletna stran. spletne strani kot take niti ne rabim, bolj gre za to, da je "zahtevana" oziroma pričakovana, predvsem z vidika obveščanja glede delovnika, dopustov, sprememb takih in onakvih, ter splošnih podatkov (vizitka).

Zaradi mene, je lahko to samo ena stran z vsem tem napisanim gor. brez povezav, podstrani ipd.

Torej potrebe in želje so minimalne.

Kje registrirati domeno, kje gostovati in kako najbolj ajhfah narediti spletno stran? Najraje bi to "težavno" delo (glede na želje) opravila sama in updajtala parkrat na leto tista obvestila sama.

In ja, cenovno naj bo čimceneje, pa da ima zanesljivost in nek support osnoven. kaka domenca? samo to iz glave poznam, ker se nisem še nikdar s tem ubadala.
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.130
937
113
Emona / Carnium
Priporočam domače gostovanje. Vse svoje spletke in spletke naročnikov imam pri Neoserv. Top storitev (ok strežniki, super podpora). Cene med ponudniki so itak podobne. Bo pa to letni strošek ranga 30€...
Domeno in hosting registriraj za dalj časa, ker podaljševanje pride malce dražje. Skratka, to si malo preračunaj...
Za spletno stran uporabiš Wordpress...se boš ogromno naučila :fredi:

Če želiš spletno stran izdelati sama in se ne ukvarjati s posodobitvami (in povezanimi problemi), pa priporočam kak Wix ali podobno storitev. Sicer ne pričakuj čudežev, če boš kasneje želela specifične funkcionalnosti ali bog ne daj "ful moderno" oblikovanje in "efekte".
 
  • Všeč mi je
Reactions: Jabe

mckmck

Fizikalc
20. mar 2013
524
199
43
Žabec, neoserv, htrost, domovanje...
Izberi najbolj poceni za kar rabiš, eno stran s podakti bo vsaka ok.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Jabe

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.338
5.371
113
Hvala... to sem rabila. par, da se jih našteje in potem preverim cene.

Spletno sem pa že naredila :p
v Webador, tako da si lahko predstavljate, kako komplicirano zadevo rabim.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.291
2.273
113
Jabe. Kot redka - edina? - ženska tu na alterju, so bodo fantje malce bolj potrudili.
Se motim, fantje?
Sam sem že 20 let iz teh voda.
in url naslov je? :)

p.s. pa še mnogo bolj normalna si k marsikater pob tu gor!
 
  • Všeč mi je
Reactions: nacek

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.338
5.371
113
Ne, ne... Sta takoj ta prva dva povedala, vse kar sem rabila. Hvala se enkrat.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.338
5.371
113
evo mene nazaj... novo leto je tu, jaz nazaj...

sem se spravila na neoserv za eno leto in naredila preko njihovega studia stran. Ko odtipkam naslov v vrstico zgoraj, stran odpre. Ampak Google je ne najde. ne obstajam. Brskam nekaj in gledam in nekaj je govora o indeksiranju. To počakam in se samo zgodi? Koliko časa traja to? Lahko kaj naredim, da pohitrim, če sem že delala tole...

Njihov support mi je odgovoril z generičnim mailom, kako lahko spravim svojo stran višje v Googlu, mene zanima, kako jo spravim gor...

Tnx še enkrat...
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.411
5.395
113
Začneš tako, da se z Gmail računom prijaviš v Google Search Console ( https://search.google.com/search-console ) in dodaš spletno stran. Najprej jo verificiraš, potem pa načeloma Google naredi vse naprej. Traja pa nekaj dni, da stran potem dejansko najde.

Preko te strani lahko potem tudi spremljaš, kako stran indeksira, če so kakšne možnosti izboljšav, ...
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.338
5.371
113
Hvala to sem našla... Pa ne znam. Ne preko domene ne preko url. Kaj je lažje, bom kasneje se enkrat v miru probala?
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Če hočeš takoj gor, odpri denarnico in plačaj oglase.
Sicer pa posurfaj za SEO optimization.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.338
5.371
113
sem šla po tem:

in tem (sem copy/pastala link, ki ga ponudi tale neoserv studio pod "Zemljevid spletnega mesta" v nastavitvah "SEO in Meta oznake"):

imam zelene kljukice povsod, upam da bo... Koliko časa, po izkušnjah, zdaj čakam, da začnem obstajati?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.338
5.371
113
Hvala fantje, sem že gor... Ta čas sem si prebrala pa še malenkost ali dve o SEO optimizaciji, pa bo...
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.291
2.273
113
Aaaa?
Kay, kday, kam, kako, kateri url, dejavnost, itd ...
Želim(o) videti! Saj je javno, a ne?