Domači fitnes

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.046
389
83
44
dolenska
Kater orbitrek in sobno kolo priporočate?

Hvala
Za orbitrek je babnca cela znanost naredila a uporablja tistega, ki je bil v hiši, ko smo jo kupli. Nič posebnega, še števc ma odtrgan . Za sobno kolo imam pa trenažer iz hoferja in starga gorca gor nataknjenga.
Gospa ima nekaj rekvizitov kot so traki, spužvo za na tla, lahke ročke,... V prostoru je še ena "kletka" za bendž, noge in za hrbet. Nič posebnega, mislim da je iz dekatlona. Za sprostitev je še vreča in tv. Od vsega je pa še najbolj pomemben plac, da se ti normalno giblješ na tleh, da lahko delaš vaje s lastno težo. Priporočam slednje, saj kr takoj navalit iz nule na kvihte ali vrečo ni pametno. Sigurno bodo posledice.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.085
6.478
113
Rabiš: bench klop, power rack, en glavni drog in uteži.

Delaj počepe, benč press in deadlifte vedno kot osnovo.
Ostalo po potrebi in niti ni bistveno, ker so te tri osnovne vaje dovolj za aktivirat vse mišične skupine.

Ribstoli in trakovi so za stare mame oziroma za prva dva tedna, to ni resna telovadba, ker ne moreš obremeniti telesa dovolj.

EDIT: Shwartzi ali Rambo ne boš nikoli, ker za tako izkrivljeno podobo 100% rabiš steroide, sta jih že ona dva imela polno rit.
To je edino pravi odgovor v temi, kar se tice izboljsave moci, sklepov, kosti, ampak problem je, da se te vaje mora delat pravilno, drugace lahko vodi v poskodbe.

Lahko je sice samouk, je dovolj materiala na internetu, ali pa gre v kak primeren fitnes, da mu pokazejo. Ampak res primeren, kar pa vecina ni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.826
373
83
Kater orbitrek in sobno kolo priporočate?

Hvala
Jaz bi rekel, da nic od tega.
Na oboje se bo zacel nabirat prah cez par dni.
Sem oboje probal, na sreco ne pri men doma;)
Ce ze, potem je men bolj vsec tekaska steza. Za kolo pa valjcke ali trenazer in ce te res zagrabi lahko se par 100€ vlozis za simulator in stevce vse mogoce energije/moci...
Nadrazja investicija je kupit kr nekaj pocen... pa to postavit nekam v kot v dnevni sobi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.643
2.359
113
Pomurje
Jaz bi rekel, da nic od tega.
Na oboje se bo zacel nabirat prah cez par dni.
Sem oboje probal, na sreco ne pri men doma;)
Ce ze, potem je men bolj vsec tekaska steza. Za kolo pa valjcke ali trenazer in ce te res zagrabi lahko se par 100€ vlozis za simulator in stevce vse mogoce energije/moci...
Nadrazja investicija je kupit kr nekaj pocen... pa to postavit nekam v kot v dnevni sobi.
Hvala za mnenje.

Ker imava oba probleme s hrbtenico, nisma ravno navdušena nad tekom.

Trenažer za specialko imam, vendar tam gor moja in otroci ne pridejo.

Kvaliteten orbitrek ali spining kolo bo pomojem ok
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.147
4.589
113
Hrbtenica bo postajala čedalje šibkejše, če ne bo rabila nositi mase telesa pri aktivnostih. Kolo pomaga pri hrbtenici povsem enako kot ležanje na kavču. Tekaški trener Urban Praprotnik pove rad izsledke neke raziskave, ki je to ugotovila.
Če je tek preveč, potem je hoja boljši odgovor. Če je še kaj hriba, potem je hoja zelo solidna vadba.

Ampak vseeno si naredi to, kar ti bo ustrezalo in kar boš dejansko rad počel. Karkoli je boljše kot nič.
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Hrbtenica bo postajala čedalje šibkejše, če ne bo rabila nositi mase telesa pri aktivnostih. Kolo pomaga pri hrbtenici povsem enako kot ležanje na kavču. Tekaški trener Urban Praprotnik pove rad izsledke neke raziskave, ki je to ugotovila.
Če je tek preveč, potem je hoja boljši odgovor. Če je še kaj hriba, potem je hoja zelo solidna vadba.

Ampak vseeno si naredi to, kar ti bo ustrezalo in kar boš dejansko rad počel. Karkoli je boljše kot nič.
Brez virov ne dam na tole nič. Pri hoji/teku ne rabiš nič kaj posebej "nositi" hrbtenice. Stabilizacija že malo bolj, ampak nič konkretnega. Če želiš hrbtenico obremeniti, da se mišice ob njej ojačajo, moraš vaditi z utežmi. Kakšen tek neki, ali pa hoja.

Pri teku pa kolena zaribajo, kaj boš potem s hrbtenico? :D
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.085
6.478
113
"farmers walk" je daleč najbolj efektivna vaja, kar se tiče jačanja celotnega telesa, od vrata do pet.

Ker pa pač navadni smrtniki raje delajo nekaj fancy vaje v smislu TRX, pa hopa supa, pa kolesarjenje, pa ne vem kaj vse, pa potem mogoče vsaj plank, z dodatno obtežitvijo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Najbolji

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.147
4.589
113
Brez virov ne dam na tole nič. Pri hoji/teku ne rabiš nič kaj posebej "nositi" hrbtenice. Stabilizacija že malo bolj, ampak nič konkretnega. Če želiš hrbtenico obremeniti, da se mišice ob njej ojačajo, moraš vaditi z utežmi. Kakšen tek neki, ali pa hoja.

Pri teku pa kolena zaribajo, kaj boš potem s hrbtenico? :D
Hoja in tek sta tista obremenitev, ki jo je naše telo bilo navajeno skozi evolucijo. Ali živali trenirajo z utežmi?
Kolena zaribajo, ker ljudje ne razumejo, kaj je to zmernost.
Katera gibanja so bila značilna za ljudi v preteklosti? Hoja, tek, plezanje in pri nekaterih izjemah plavanje oziroma gibanje v vodi. To je osnova.
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Hoja in tek sta tista obremenitev, ki jo je naše telo bilo navajeno skozi evolucijo. Ali živali trenirajo z utežmi?
Kolena zaribajo, ker ljudje ne razumejo, kaj je to zmernost.
Katera gibanja so bila značilna za ljudi v preteklosti? Hoja, tek, plezanje in pri nekaterih izjemah plavanje oziroma gibanje v vodi. To je osnova.
Do neke mere že mogoče. Kar naprej tudi niso tekali ure in ure. Pa tudi drugače kot danes, če je verjeti vsemu kar nam je povedano. Z večino tekaške obutve naj bi si delali škodo, kaj boš zdaj, še vedno priporočal tek? Obrabe bo vsekakor manj na kolesu.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.085
6.478
113
Tek sploh ni tako koristen, kot se reklamira.

Bolj šprint, v hrib, potem pa normalna hoja. Ampak tu je spet problem v tehniki :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.826
373
83
če imaš probleme, potem pojdi naprej do strokovnjaka, da si ne boš še bolj zj...
z instagram poznam https://www.spinappse.com/ rezultate, ki jih pokažejo je videt, da obvladajo. jih pa ne poznam niti nimam izkušenj z njimi.

ćeprav kolo zgleda "nedolžno" za hrbtenico, vsak kolesar dobro ve, da slabo nastavljeno kolo prinaša tudi bolečine na vseh možnih mestih na telesu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

lecko

Pripravnik
11. okt 2016
77
6
8
Če lahko posebej v primeru hrbtenice dam glas za hojo,posebej športno hojo in nordijsko hojo. Žal ima pri nas image da je to le gibanja za upokojence, a se da tudi naporen trening naresti z max utripom tudi po ravnem. 95 % ljudi ki jih vidim na sprehajalnih poteh s palicami hodi (pre)počasi in brez tehnike, roke le v komolcu minimalno premikajo. Saj je fajn da so v naravi ampak trening efekta je manj. S pravo tehniko in ornk tempom in meseci treninga pa gre 8kmh, 9kmh in več. pa npr 5 km v dobre pol ure, polmaraton v dveh pa pol.. jonny77 najbolj da probaš, s hrbtenico bi moralo bolje bit ker je skozi ena noga na tleh. Pa osnvna videa tehnike nordijske in pa športne (fitwalking, brez palc v italiji) hoje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77 in ales85

bose

Pripravnik
23. sep 2009
292
14
18
daleč,daleč,daleč proč
Da ne odpiram nove teme. Kje bi lahko dobil te obroče iz pene za fitnes napravo?
 

Priponke

  • 291938416_452682256690378_5814133636004850360_n.jpg
    291938416_452682256690378_5814133636004850360_n.jpg
    18 KB · Ogledi: 75
  • 291994596_1296937704168527_8668791705946595665_n.jpg
    291994596_1296937704168527_8668791705946595665_n.jpg
    15,3 KB · Ogledi: 75

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.085
6.478
113
Nosilnost in pa za kake vse vaje rabis, eni se imajo z zgibe namensko.
Poglej se na bodifit webshop, imajo neke rabljene zadeve
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
A od telih je za kupit? Torej kupuje se power rack in tole je ena prvih stvari ki jih net ven vrze. Cena tudi sprejemljiva, na amazonu se ceneje. Ampak ce ni OK, potem je vsak evro prec vrzen. Na kaj sploh treba merkat pri teh zadevah?
Jaz sem kupil pri njih in sem zelo zadovoljen.